عطر

انتخاب عطر و راز و رمزهای مربوط به آن

 انتخاب عطر و راز و رمزهای مربوط به آن

در خرید عطر هرگز عجله نکنید و همواره به تست قبل از خرید بپردازید. خاصیت بیشتر عطرها این است که بعد از چند دقیقه بوی آن ها متفاوت خواهد شد؛ بوی اولیه بویی است که عطر در همان لحظه دارد و بوی نهایی بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می شود. با مقاله انتخاب عطر و راز و رمزهای مربوط به آن همراه باشید

عطر

عطر

 

  1. حواس تان باشد که بیش از دو یا سه نوع عطر را به هنگام خرید تست نکنید. چرا که رایحه ها با یکدیگر مخلوط شده و نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید. نگهداری مهم تر از خرید است حتما آن را در دمای خیلی پایین نگه دارید.  همچنین عطر را باید جایی دور از نور خورشید و در مکانی تاریک نگهداری نمود. البته توجه داشته باشید که رایحه عطر به مرور زمان تغییر می کند و کمتر می شود.
  2. فصل، ماه و سال نیز برای انتخاب عطر مهم است، پس متناسب با فصل انتخاب کنید. در فصول سرد از رایحه های گرم و ملایم استفاده کنیدزیرا در این زمان عطرها ثبات بیشتری دارند و در فصل تابستان و گرم از عطرهای خنک و تند استفاده نمایید.
  3. ماندگاری یا عدم ماندگاری، مساله این است. برای ماندگاری رایحه ، آن را چندین بار استفاده کنید سپس مدت زیادی از بوی آن لذت خواهید برد. برای پخش مناسب بوی آن همیشه آن را در نقاطی از بدن که دارای نبض هستند بزنید. این نقاط به علت اینکه جریان خون بیشتری از آن ها عبور می کند بوی بیشتری پخش می کند. (مچ دست، قفسه سینه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج)
  4. عطر دوستدار پاکیزگی است. یکی از رموز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی، پوست سالم است. قبل از استفاده از عطر باید پوست را تمیز بشویید. اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد با پزشک خود مشورت نمایید.
  5. عطرها در پوست چرب ماندگاری بیشتری دارند. قبل از استفاده از آن، ابتدا پوست خود را ارزیابی نمایید. آیا پوست شما خشک است و یا چرب؟  چنانچه پوست شما خشک است از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید، چرا که باعث ماندگاری بیشتر بر روی پوست شما خواهد شدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *