انتخاب کاناپه-کادو

راهنمای جامع و کامل انتخاب کاناپه مناسب خانه شما (بخش اول)

راهنمای جامع و کامل انتخاب کاناپه مناسب خانه شما

قوانین زیادی برای دکوراسیون داخلی خانه شما وجود دارد، مثلا قواعد فنگ شویی در چیدمان خانه و … . اما تفکیک سبک های مختلف مبل و کاناپه می تواند کار مشکلی باشد. این امر ممکن است در حین مراجعه به فروشگاه برای خرید و انتخاب کاناپه جدید، تا حد زیادی گیج کننده باشد. اما شما می توانید با مطالعه این مطلب، یک شبه به یک متخصص دکور تبدیل شده و کاناپه مورد علاقه خود را با یک سبک و رنگ جذاب، متناسب، و منحصر به فرد انتخاب کرده و خریداری نمایید.

سبک شماره ۱: رول آرم انگلیسی (ENGLISH ROLL-ARM)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: راحت و سالن پسند. طراحان داخلی، اغلب هنگامی که در تلاش برای خلق یک فضای غیررسمی و دوستانه در یک خانه معاصر هستند، از این کاناپه برای تلطیف فضا استفاده می کنند.

طراحی: این سبک کاناپه توسط یک مبل ساز انگلیسی به نام جورج اسمیت طراحی شده است. این سبک با قسمت پشتی بلند و دسته های کوتاهی طراحی شده که ظاهر غیر رسمی و راحتی به ساختار آن اعطا می کند.

تطبیق پذیری این طرح مبل، نامیرا بودن آن را تضمین خواهد کرد. بنابراین، شما می توانید سالهای سال از این سبک جذاب و راحت استفاده نمایید.

نکته: این مدل انگلیسی همچنین با نام سبک کاناپه بریج واتر (Bridgewater) نیز شناخته می شود.

سبک شماره ۲: نول (KNOLE)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: یک معماری سلطنتی، که بیش از آنکه یک مبل باشد، شبیه به یک تخت پادشاهی است. اولویت اول این طراحی، عظمت آن (و نه راحتی آن) است.

طراحی: این سبک مبل، از یک صندلی نشیمن گاه عمیق، یک پشتی بلند، و همچنین دو بخش کناری بلند برخوردار است. چارچوب بسته این مدل، در آغاز برای دفع سرمای قلعه های قدیمی انگلیس ساخته شده بود، اما در عین حال، برای حفظ حریم خصوصی نیز به کار می رفته است.

نکته: این سبک مبل به طور خاص در قرن ۱۷ و برای خانه تاریخی نول در کنت (انگلستان) طراحی و ساخته شده است.

سبک شماره ۳: چسترفیلد (CHESTERFIELD)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: بزرگ، استوار، و چرم. پشتی محکم مبل چسترفیلد، آن را به انتخاب مناسبی برای باشگاه های مردانه، کتابخانه ها، و اتاق های مطالعه تبدیل کرده است.

طراحی: مبل چسترفیلد، برای اولین بار برای فیلیپ استانوپ، ارل چسترفیلد (۱۶۹۴-۱۷۷۳) طراحی و ساخته شد.

نکته: زمانی که فیلیپ استانوپ در بستر مرگ خود بود، پسرخوانده او به ملاقاتش آمد. استانوپ از بستر بیماری خود از مستخدم مخصوصش خواست تا یک صندلی (برای نشستن) به پسرخوانده بدهد.

مستخدم مخصوص، این آخرین دستور ارباب خود را پس از مرگ استانوپ، به معنای واقعی کلمه برآورده کرده، و با وجود مخالفت اعضای خانواده، پسرخوانده را با صندلی چسترفیلد راهی خانه نمود.

سبک شماره ۴: لاوسون (LAWSON)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: راحت، تطبیق پذیر، و همه کاره. مبل لاوسون، تجسمی از دکور “آمریکایی غیر رسمی” به شمار می رود.

طراحی: مبل لاوسون، برای یک سرمایه گذار مشهور قرن ۲۰ به نام توماس لاوسون طراحی شده است. او که از زواید و جزئیات تکراری طراحی های دوره ویکتوریایی خسته شده بود، به مبل ساز خود دستور داد به فکر طراحی مبلی باشد که اولویت آن به جای شکوه و عظمت، سادگی و راحتی باشد. پشتی این کاناپه، راست و قائم نیست، اما در یک زاویه بسیار راحت استقرار یافته است.

نکته: با توجه به موقعیت دسته های کاناپه لاوسون، این مدل می تواند بهترین گزینه برای چرت بعد از ظهر شما باشد. راحتی و نرمی سبک طراحی و ساخت این مدل نیز می تواند به این مساله کمک کند.

سبک شماره ۵: تاکسیدو (TUXEDO)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: یک ساختار مدولار تمیز و دقیق که می تواند بدون زیاده روی در نمایش خود به عنوان یک جنبه تزئینی، به یک نقطه کانونی در اتاق تبدیل شود.

طراحی: این سبک مبل در سال های دهه ۱۹۲۰ و به عنوان یکی از اولین طرح های متفاوت با فضای کلاسیک طراحی شده، و با این کار، چند گام کوچک به سمت دکوراسیون داخلی مدرن برداشته شد.

طراحی این مدل کاناپه بسیار سبک وزن بوده، در ساخت آن از روکش محکم و کشیده استفاده شده، و ارتفاع دسته های آن با ارتفاع قسمت پشتی کاناپه مساوی است. پایه های این مدل کاملا در معرض دید قرار داشته، و هیچ کوسن برای از بین بردن ظاهر کشیده و شسته و رفته این سبک کاناپه وجود ندارد. هرچن شما می توانید در این مدل از کاناپه از کوسن های رنگی و زیبا هم استفاده کنید.

نکته: جالب است بدانید که این سبک کاناپه (مدل تاکسیدو)، نام خود را از همان جایی گرفته که نام لباس شب مردانه مخصوص مهمانی رسمی (یا همان تاکسیدو) از آن گرفته شده است: پارک تاکسیدو در شهر نیویورک (ایالات متحده آمریکا).

ادامه سبک های مختلف کاناپه را در بخش دوم ببینید.

منبع: bodminmagazine

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *