نقاشی دیواری - کادو

استفاده از نقاشی دیواری برای تبدیل یک اتاق ساده به یک اثری هنری!

استفاده از نقاشی دیواری برای تبدیل یک اتاق ساده به یک اثری هنری!

ایده اولیه استفاده از نقاشی های دیواری در بیرون از خانه ها و نقاشی های دیواری خیره کننده بوده است اما این روند کم کم وارد دکوراسیون داخلی خانه ها شده و بخشی از آن را شکل می دهد. بسیاری از ما دوست داریم دستورالعمل مشخصی برای دکور خانه خود داشته باشیم و به همین دلیل برخی از قوانین فنگ شویی در چیدمان منزل خود استفاده می کنند. اینکه چگونه بتوانید از فضاهای خالی خانه خود استفاده کنید از اهمیت بالایی برخوردار است، شما حتی باید از دیوارهای کوچک خانه خود بهترین استفاده را ببرید.  در مطلب پیش رو، تعدادی از نقاشی های دیواری جذاب و خلاقانه ای که می توانند یک اتاق ساده را به یک اثری هنری تبدیل کنند، به شما ارائه خواهند شد!

سبک خود را انتخاب کنید.

نقاشی دیواری - کادو

در حالی که یک نقاشی دیواری می تواند تاثیر شگرفی در فضای اتاق و خانه ایجاد کند، باید به یاد داشته باشید که این تصویر چیزی است که شما باید هر روز با آن زندگی کنید، بنابراین بهتر است مطمئن شوید که از مشاهده طولانی مدت آن راضی هستید.

طرح های برگرفته از گیاه شناسی، می توانند گزینه مطلوبی برای استفاده دائمی باشند. این طرح ها، از گل های ظریف و مطبوع گرفته تا گلهای تیره و متفاوت تری که با حشرات غیر معمول و پرندگان مختلف ترکیب شده اند، بسیار رایج بوده و طرفداران زیادی دارند.

نقاشی دیواری شما باید نقطه کانونی اتاق بوده و همه چیز حتی اکسسوری خانه را با هم متحد سازد. بنابراین سعی کنید از الگوها یا رنگ هایی که با این امر تضاد دارند دوری نمایید.

سایز بندی از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه روند رو به رشد محبوبیت طرح گلهای بزرگتر، ترکیبات برگرفته از طبیعت، و گیاهان سبز به عنوان نقاشی دیواری، توجه بالایی را به خود جلب نموده است. این طرح ها جزئیات کوچک و فضاهای طبیعی را در زندگی وارد می کنند – و شما ممکن است هر بار که نگاهی به آن بیاندازید، با جزئیات پیچیده ای در طراحی مواجه شوید.

اگر قصد دارید یک عکس کوچکتر را برای گنجاندن در یک فضا بزرگ کنید، پس بهتر است قبل از انجام این کار، قسمتی از تصویر را زوم یا بزرگنمایی کنید تا ایده بهتری از چگونگی ظاهر شدن آن بر روی دیوار داشته باشید.

اگر نمی خواهید کل دیوار را پوشش داده و یا فضای فشرده ای دارید، می توانید یک نقاشی دیواری خاص را به پانل ها یا قاب هایی تقسیم کنید تا ظاهر مطلوبی را بر روی دیوار ایجاد نمایید. و یا می توانید تصویر را روی بوم (پارچه مخصوص نقاشی دیواری) کوچکتری قرار دهید.

آماده سازی، کلید موفقیت است.

بهترین سطح برای نقاشی دیواری، یک سطح تخت، گچ کاری شده، و رنگ شده است. بنابراین، بهتر است از کاغذ دیواری های غیر بافت پارچه ای سنتی برای چسباندن آن با سریش مرطوب به دیوار مورد نظر استفاده کنید، اما اگر علاقه ای به استفاده از آن ندارید، می توانید از کاغذ دیواری خاصی استفاده کنید که دارای بخش پشتی چسبنده ای باشد. همچنین، اگر می خواهید یک نقاشی دیواری خاص را در حمام یا آشپزخانه داشته باشید، باید یک سطح کاشی سرامیکی داشته باشید.

  1. از طرح های مناطق گرمسیری بهره ببرید.

نقاشی دیواری - کادو

هیچ چیز بدی در مورد این پوشش دیواری طبیعی وجود ندارد. این تصویر، یک نقاشی جذاب بوده و تصویری از مناطق گرمسیری را به نمایش می گذارد. حتی اگر شما علاقه ای به وجود تصویری از حیوانات بر روی دیوار خود ندارید، می توانید این نقاشی را بدون آنها بازسازی کنید.

  1. یک جنگل مسحور کننده داشته باشید.

نقاشی دیواری - کادو

اگر شما از فضای باز زیادی در خانه خود برخوردار نیستید، می توانید فضای داخلی خانه را به یک فضای خارجی طبیعی و مسحور کننده تبدیل کنید! این فضا می تواند یک جنگل تاریک و مرموز و پر از برگ های سبز تیره باشد.

  1. از طرح های هندسی استفاده کنید.

نقاشی دیواری - کادو

اگر شما از طرفداران فضایی مدرن در دکوراسیون خانه خود هستید باید بدانید که برای داشتنِ یک دیوار ساده و تمیز و مدرن که در عین سادگی از جذابیت بالایی برخوردار است، یک شکل انتزاعی می تواند همان چیزی باشد که شما را به خواسته تان می رساند. برای تکمیل این طرح هندسی، بد نیست آن را تا روی سطح زمین نیز ادامه دهید.

  1. از رنگ های سرد و جذاب استفاده نمایید.

نقاشی دیواری - کادو

شما می توانید با استفاده از یک طرح کاکتوس جذاب، از الگوهای گرافیکی ساده و زیبا بهره ببرید. زیبایی این طراحی در برخورداری از مواد خودچسبِ هوشمندی است که به شما اجازه می دهد آنها را روی دیوار اعمال کرده، از دیوار جدا کرده، و در صورت علاقه به استفاده مجدد، دوباره آن را روی دیوار اعمال نمایید.

  1. از یک نقشه شخصی و کلاسیک لذت ببرید.

نقاشی دیواری - کادو

اگر شما علاقه زیادی به نقشه جهانی مدرن ندارید، شاید بهتر است یک جایگزین کلاسیک و جذاب تر برای آن پیدا کنید. این طراحی ها می توانند مربوط به کشورهای مختلف بوده و یا از سبک نقشه های قدیمی یا نقشه های نیمه قدیمی بهره ببرند.

  1. از طرح سنگ مرمر جدید بهره ببرید.

نقاشی دیواری - کادو

شما می توانید بدون صرف هزینه سرسام آوری برای استفاده از نسخه اصلی این سنگ گران قیمت، دیوارهای خود را با تصویر زیبا و جذابی از یک سنگ مرمر درخشان و پر زرق و برق بپوشانید.

  1. از یک طرح بزرگ شده شکوفه لذت ببرید.

نقاشی دیواری - کادو

تصویر یک گل رز زیبا و دل انگیز می تواند در سایز بسیار بزرگتری از خود نیز کاملا چشمگیر و خیره کننده بوده و از رنگ های ملایم یا برجسته ای (بسته به سلیقه شما) برخوردار باشد.

منبع: idealhome
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *