معرفی گروه بویای معطر -کادو

معرفی گروه بویای معطر

معرفی گروه بویای معطر

دنیای عطر ها از گستردگی زیادی برخوردار است و این گستردگی شامل موارد زیادی می شود که مهم ترین آن ها رایحه هایی است که در عطرها استفاده می شوند. در این مطلب به معرفی گروه بویای معطر و زیر مجموعه آن می پردازیم.

گروه بویایی معطر(Aromatic)

گروه بویایی معطر -کادو
روایح معطر معمولا ترکیبی از مریم زیره سبز، اسطخودوس و سایر گیاهانی است که بوی بسیار غلیظ ِ سبز، ادویه ای دارند. معمولا در ساخت عطر ها، این روایح را با روایح مرکباتی و ادویه ای ترکیب میکنند. عطر های مربوط به این گروه بویایی در اکثر موارد برای استفاده ی مردان مناسب اند.

گروه بویایی معطر -آبزی (Aromatic Aquatic)

گروه بویایی معطر-آبزی -کادو

ترکیبات این گروه شامل نت های تازه ی آب دریا میباشند و بطور رایج برای تولید عطر های مردانه مورد استفاده قرار میگیرند.

تنها حدود ۱۰ درصد از عطر های تولید شده ی مربوط به این گروه بویایی کاملا زنانه میباشند و بقیه ی آنها مناسب برای استفاده ی مردان یا مشترک(زنانه و مردانه) میباشند.

گروه بویایی معطر -فوژه (Aromatic Fougere)

گروه بویایی معطر-فوژه - کادو

در مرکز این ترکیبات میتوان کومارین را یافت که اولین بار توسط Paul Parquet در سال ۱۸۸۲ خلق شد. کومارین را در طبیعت میتوان درگیاهانی مانند لوبیا تونکا یافت. ترکیبات فوژه شامل نت های اسطخودوس، گل شمعدانی، خزه و چوب میشوند. این گروه بویایی شاید مردانه ترین گروه بویایی باشد و تنها ۲ درصد از عطر های تولید شده ی مربوط به این گروه، کاملا زنانه اند و بقیه ی آنها کاملا مناسب استفاده ی مردان می باشند.

گروه بویایی معطر -میوه ای (Aromatic Fruity)

گروه بویایی معطر-میوه ای - کادو

این گروه نسبتا جدید است که بطور عمده عطر های مردانه و یا مشترک(Unisex) را دربرمیگیرد. روایح معطر و تازه میوه ای که تاثیری مرطوب و مرموز بر مخاطب میگذارند.

شاید بتوان این گروه را از نظر تفکیک جنسیتی، در بین مشتقات گروه بویایی معطر، منفعل ترین دانست چرا که تقریبا به تعداد یکسانی عطر مردانه و زنانه مربوط به این گروه بویایی تولید شده است.

گروه بویایی معطر -سبز (Aromatic Green)

گروه بویایی معطر-سبز - کادو

ترکیبات این گروه شامل روایحی با تاکید ویژه روی روایح سبز از چمن ها و برگ ها میباشند، که در کنار سایر روایح آروماتیک (اسطخودوس، رزماری و چوب و …) استفاده میشوند.
تنها حدود ۲۰ درصد از تولیدات مربوط به این گروه بویایی، زنانه اند و بقیه مناسب مردان میباشند.

گروه بویایی معطر -ادویه ای (Aromatic Spicy)

گروه بویایی معطر-ادویه ای -کادو

ترکیبات این گروه که درواقع شامل ادویه ها و روایح معطر میباشد، معمولا تاثیری سرد(خنک) و تازه روی مخاطب میگذارد. بطور عمده این گروه برای تولید عطر های مربوط به مردان مورد استفاده قرار میگیرد. کمتر از ۱۰  درصد عطر های مربوط به این گروه، مناسب استفاده ی زنان میباشند.

منبع: fragrantica
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *