معرفی گروه بویایی چایپر - کادو

معرفی گروه بویایی چایپر (Chypre)

معرفی گروه بویایی چایپر (Chypre)

در دنیای مد عطرها جایگاه ویژه ای دارند. عطرها گروه های بویای مختلفی دارند. یکی از این گروه های بویایی، گروه بویای چایپر است. در این مطلب به معرفی و بررسی این گروه بویایی می پردازیم. 

گروه بویایی چایپر(Chypre)

گروه بویای چایپر - کادو

معادل انگلیسی ِ این کلمه ی فرانسوی میشود سایپرِس(Cyprus) یا همان جزیره ی قبرس در زبان فارسی. این بوی تیز و کمی تند، بر پایه ی خزه ی بلوط، لادنبو(labdanum)، نعناع و ترنج میباشد.

قدمت این گروه بویایی  حدود یک قرن میباشد و از سال ۱۹۱۷ این گروه خلق شد. تقریبا میتوان گفت که بطور مساوی برای زنان و مردان و حتی برای استفاده ی مشترک، عطر هایی مربوط به این گروه بویایی تولید شده است و شاید بتوان گفت که گروه بویایی چایپر به هیچ جنسیت خاصی، گرایش بیشتری ندارد.

گروه بویایی چایپر گلی (Chypre Floral)

 گروه بویای چایپر -گلی - کادو

گل هایی مثل رز، گل برف یا یاسمن اجزای سنتی ای در گروه بویایی چایپر هستند.
ترکیب گل ها با روایح پایه ی مربوط به گروه چایپر آنها را کاملا زنانه میکند. بطوری که کمتر از ۳ درصد ِ عطر های تولید شده ی مربوط به گروه چایپر_گلی کاملا مردانه میباشند. این گروه بویایی به غیر از مواردی خاص در عطر هایی خاص، کاملا برازنده ی استفاده ی بانوان میباشد و زوایح آن تصویری از یک خانم را تداعی میکند.

گروه بویایی چایپر میوه ای (Chypre Fruity)

گروه بویای چایپر میوه ای - کادو

ترکیبات مربوط به گروه بویایی چایپر، بسیار عای با روایحی میوه ای مانند هلو، زرد آلو، توت فرنگی جنگلی و میوه های نا متعارف ترکیب میشوند. خروجی نهایی  آنها بویی نسبتا گرم و بسیار گران و فاخر میباشد.
این گروه بویایی نیز، درست مانند گروه بویایی چایپر_گلی ، به دلیل ترکیب روایح پایه ی چایپر و میوه ها، کاملا زنانه است. تنها حدود ۵ درصد از عطر های تولید شده مربوط به گروه بویایی چایپر میوه ای کاملا مردانه میباشند. اما تعداد عطر های مشترک(زنانه و مردانه) تولید شده مربوط به این گروه بویایی قابل توجه است.
بطور کلی میتوان گفت که گروه بویایی چایپر به تنهایی مناسب استفاده ی مردان و زنان است اما ترکیباتی با پایه ی چایپر که با روایح گلی یا روایح میوه ای ترکیب شوند، در اکثر اوقات کاملا زنانه میشوند و بیشتر مورد استفاده ی بانوان قرار میگیرند.

منبع: fragrantica
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *