بولگاری بلک - کادو

مروری بر عطرهای برجسته روز : بولگاری بلک (Bvlgari Black)

شاید هرگز انتظار نداشته باشید که ترکیب رایحه دود و کائوچو جذابیت خاصی داشته باشد. با این حال، عطر بولگاری بلک از برند بولگاری با ترکیب رایحه دود و رزین که بین چای سیاه چینی و کائوچو در نوسان است، یکی از حسی ترین رایحه های موجود را خلق کرده است. در این مطلب به بررسی دقیق و معرفی عطر بولگاری بلک می پردازیم.

طراحی بولگاری بلک

طراحی بولگاری بلک - کادو

نبوغ عطرساز برجسته، آنیک مناردو (Annick Ménardo) به ویژه در طراحی جذاب و خلاقانه “بولگاری بلک” بوضوح دیده می شود. ترکیب به کار رفته در این عطر، از پیچیدگی باور نکردنی و هماهنگی عمیقی برخوردار است. آنیک مناردو از رایحه های آشنا و صنعتی دود و کائوچو کمک گرفته و یک عطر به شدت جذاب و غیر قابل پیش بینی را به بازار ارائه داده است. “بلک” یکی از اولین عطرهایی است که موفق شده تفاوت بین “مطبوع” و “برجسته و قابل توجه” را به خوبی نشان دهد.

نت های به کار رفته

نت های به کار رفته - کادو

“بلک” توازن خوبی میان نت های قیری و چرم رزینی (صمغی) ایجاد کرده است. رایحه اصلی در این نت ها، تاریکی و دود است. “بلک” دارای یک شخصیت متمایز بوده و حتی اگر کسی بخواهد از آن بگریزد، بعد از بوییدن اولین رایحه در عرض چند ثانیه حتما دوباره به بوییدن دوباره اش علاقه نشان خواهد داد. در ادامه، “بلک” ویژگی های شرقی ظریفی را از خود بروز می دهد: رایحه وانیل و عنبر، شیرینی ملایمی را برای عطر به ارمغان می آورد. اگر “بلک” در ابتدا همچون ابری از دود شروع می شود، در ادامه نیز از رایحه جذاب کلاسیک کشمیری تیره ای برخوردار خواهد شد.

اگر چه “بلک” از لحاظ تکنیکی بر پایه رایحه تری لپسنگ سوچونگ (Tarry lapsang souchong) یا چای دودی طراحی شده است، با این حال نمی توان آن را با توجه به قدرت و پیچیدگی اش در کنار مجموعه ساده و مینیمالیستی چای بولگاری قرار داد. محتویات این مجموعه عبارت است از ادو پرفیوم دورت (Eau Parfumée au Thé Vert)، ادو پرفیوم دبلنک(Eau Parfumée au Thé Blanc) ، و ادو پرفیوم دروگ (Eau Parfumée au Thé Rouge). بولگاری بلک از نت های ترنج، چای دودی، یاسمن، چوب سدر، چوب صندل، چرم، عنبر، مشک، وانیل، و رزین تشکیل شده است.

منبع: boisdejasmin

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *