3

معرفی گلدان لیف ؛گلدانی برای گیاهان هوایی

گلدان لیف (LYFE)

 لیف، یک سیستم رشد با گرانش صفر است که به شما اجازه می دهد که گیاهان مورد علاقه خود را در هوا کشت کنید.

لیف، از یک گلدان تشکیل شده که از طریق شناوری مغناطیسی بر روی پایه ای از جنس بلوط قرار گرفته است. گلدان لیف به گونه ای طراحی شده تا در حین تعلیق به آرامی بچرخد، می تواند با زاویه ای ۳۶۰ درجه ای و در طول ۳۶۵ روز سال از نور خورشید بهره ببرد.

شما می توانید در حین چرخش این گلدان زیبا و منحصر بفرد، از مشاهده طیف وسیعی از نور و سایه شگفت زده شوید.

گلدان لیف

چرخش این گلدان بیشتر از هر چیزی برای گیاهان هوایی مناسب می باشد. زیرا این گیاهان با استفاده از این محصول، مواد مغذی مورد نیاز را به جای سیستم ریشه معمولی، از طریق برگ های خود و از هوا جذب می کنند.

گلدان لیف

میدان مغناطیسی زمین، اثرات مهم و موثری بر تمام اشکال زندگی به ویژه گیاهان دارد. لیف، از فناوری جدید و مدرن ماگلو (maglev) استفاده می کند.

گلدان لیف

مطالعات نشان داده که میدان های مغناطیسی به رسیدن و عمل آمدن میوه های خاصی سرعت بخشیده، و متابولیسم گیاه شما را افزایش می دهند.

گلدان لیف

گیاه هوایی چیست؟

گلدان لیف

گیاهان هوایی (Tillandsia) که توسط گیاه شناس سوئدی، کارل لینه (Carl Linnaeus) شناسایی شده اند، گیاهانی هستند که از طریق هوا تغذیه شده و رشد می کنند.

گلدان لیف

گیاهان هوایی، با بهره گیری از گردش ذرات موجود در هوا و بدون نیاز به خاک رشد می کنند.

گلدان لیف

گلدان لیف

گیاهان به نور خورشید نیاز دارند، و گلدان لیف، به گونه ای طراحی شده اند که با چرخش در هوا، حتی کوچکترین اشعه از نور خورشید را روی تمام قسمت های گیاه توزیع می کنند.

گلدان لیف

با توجه به مطالعات ناسا در زمینه هوای پاک، قرار دادن یک گیاه در هر ۹ متر مربع در دفتر کار یا منزل، کیفیت هوا را افزایش داده، سموم را فیلتر کرده، و سطح استرس را کاهش می دهد.

گلدان لیف

تیم طراحی کننده و سازنده گلدان لیف از شرکت فلایت (Flyte)، گلدان را به گونه ای مهندسی کرده اند که آبیاری بیش از حد را  هنگام زهکشی کنترل کرده و جریان هوا را به حداکثر می رساند.

گلدان لیف

فرم ژئودسیک (geodesic) این محصول که در کشور سوئد و توسط یک تیم با استعداد طراحی شده، زاویه های مختلفی از نور را در حین یک چرخش آهسته و پیوسته منعکس کرده، و اثری مسحور کننده را خلق می نماید.

گلدان لیف

در کشور سوئد (جایی که در آن، زمستان ها طولانی و تاریک هستند)، محصولی طراحی و ساخته شده که نور و زندگی را از خود ساطع کرده، و به مرکزیت هر دفتر کار یا منزلی تبدیل خواهد شد.

گلدان لیف

ویژگی های فنی

گلدان لیف

  1. گلدان لیف، از سیلیکون ساخته شده و جنسی غیر لغزنده دارد. هنگامی که این گلدان در هوا می چرخد، سایه های مختلف و متفاوتی خلق کرده، و تجربه ای آرامش بخش را برای منزل یا دفتر کارتان به همراه خواهد داشت.
  1. سیستم زهکشی این محصول با طراحی هوشمندانه خود، آبیاری بیش از حد را کاهش داده و اجازه می دهد که آب، به یک مخزن درونی و پنهانی منتقل شود.
  1. آهنربای موجود در گلدان لیف، به پایه الکترومغناطیسی خود فشار آورده و منجر به شناور شدن گلدان در هوا می شود.

منبع: touchofmodern