چتر

چتر وارونه و استفاده از آن

 

چتر وارونه

همه ما می دانیم که استفاده از چتر به این علت است که شما و متعلقاتتان خشک باقی بمانید! مشکل این کار این است که زمانی که اقدام به بستن آن می کنید، تمام آبی که در سطح خارجی آن بوده، همه جا و همه چیز را مرطوب می کند. چتر وارونه (Backward Brolly)، محصولی است که ایده آن باید زودتر از اینها به ذهنمان می رسید! این محصول منحصر به فرد کاملا برعکس یک چتر عادی تا شده، و تمام آب موجود در داخل چتر را در خود جمع می کند، به این ترتیب زمانی که سوار ماشین شده و یا به یک مکان حمل و نقل عمومی وارد می شوید، آب چتر نشت نکرده و مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد. این امر، یک ایده درخشان و بی نظیر به حساب می آید.

اگر شما در یک منطقه بارانی زندگی می کنید، مطمئنا چتر یکی از لوازم جانبی ثابت در میان وسایلتان بوده، و دردسرهای چکیدن آب از چترتان، اتفاق جدیدی نیست. زمانی که در یک فضای خارجی قرار دارید، چترها ممکن است شما را از باران محافظت کند، اما به محض بستن چتر، آنها شروع به چلپ چلوپ کرده و قطره های آب را در سراسر لباس و متعلقاتتان پخش می کنند.

طراحان خلاق و زیرکی با نام های ان ایل مو (Ahn Il-Mo)، کیم تائه هان (Kim Tae-Han)، و سئو داگ هان (Seo Dong-Han)، به این حقیقت پی برده بودند که بشریت از زمان اختراع چتر، این مشکل را نادیده گرفته است. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند که این دردسر قدیمی را برطرف نمایند. آنها به این نتیجه رسیدند که با ساخت چتری که به صورت برعکس تا شده و بسته می شود، این مشکل قابل حل خواهد بود.

شما ممکن است فکر کنید که این چتر در معرض باد شدید، به راحتی برعکس می شود. اما طراحان آن اصرار دارند که طراحی آنها به اندازه ای قوی می باشد که می تواند از این مشکل آزار دهنده جلوگیری کند.

این طراحی نوآورانه و منحصر به فرد، در سال ۲۰۱۲ موفق به دریافت جایزه رد دات (Red-dot Award)، و یک سال پس از آن و در سال ۲۰۱۳، موفق به دریافت جایزه ایف (IF Award) گردیده است.

چتر

چتر

چتر

 

 

 

منبع: rnrassociates

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *