56386

ساعت خلاقانه دومینو

ساعت دومینو

گروه طراحی و مشاوره توسعه محصول کربن دیزاین (Carbon Design Group)، یک گروه تجاری موفق و شناخته شده بوده و تاکنون، برنده جوایز مختلفی در زمینه های فعالیت خود شده است. اکنون این گروه تجاری، اقدام به طراحی ساعتی با الهام از بازی دومینو با نام ساعت دومینو (Domino Clock) نموده است.

این طراحی خاص از یک شیء ساده الهام گرفته و آن را به یک راه جدید برای نمایش زمان تبدیل نموده است. ایده طراحی این ساعت بسیار ساده است: سه دومینوی بزرگ با “نقطه” هایی که رنگ خود را برای نمایش زمان، مداوما به سیاه و سفید تغییر می دهند. دومینو را می توان بر روی دیوار آویزان کرده و یا به صورت ایستاده قرار داد. این ساعت سه بخشی، گذر ساعات و دقایق را با برقراری ارتباط بی سیم میان سه بخش آن نمایش می دهد.

ساعت

هدف تیم طراحی کربن، زندگی بخشیدن به این ایده خاص و منحصر به فرد بود. و آنها این هدف را با طراحی و ساخت اولین ساعت دومینو و آویختن آن به دیوار استودیوی جدید خود در اوایل سال ۲۰۱۱ محقق نمودند.

در گذر سال های متمادی، ساعت های بسیاری با ایده های متفاوت و نامتعارف طراحی و ساخته شده اند. گاهی اوقات، این طراحی ها به شکست منجر می شود. و گاهی اوقات نیز، ایده طراحی بسیار جالب و منحصر به فرد بوده و مانند ساعت دومینو با استقبال فراوانی روبرو می گردد.

این ساعت دیواری خاص و بی نظیر، زمان را با استفاده از سه دومینوی غول پیکر نمایش می دهد. روند خواندن زمان در آن بسیار ساده بوده و از ظاهری با ظرافت بالا برخوردار است. این ویژگی ها، ساعت دومینو را به یکی از مدل های ساعتی تبدیل می سازد که به صورت زیبا و خلاقانه ای طراحی شده اند.

این ساعت از چند نقطه در هر یک از سه دومینو برای نمایش زمان استفاده می کند. اولین دومینو، مربوط به ساعت، و دو دومینوی بعدی برای نشان دادن ارقام یکان و دهگان عدد دقیقه به کار می روند.

ساعت

چشمگیر ترین موضوع در کل این پروژه این است که این نقاط به دور از شیوه مدرن همیشگی طراحی شده اند. زیرا نور این نقاط آن طور که به نظر می آید، از چراغهای ال ای دی (LED) تامین نمی شود. در عوض، آنها از یک بلوک چند طرفه با رنگهای سیاه و سفید استفاده کرده اند که با توجه به زمان مورد نظر و با یک مکانیزم خاص جابجا شده و بخش سفید یا سیاه خود را نمایش می دهد. آنها همچنین به صورت عامدانه ای روند چرخش نقطه ها را با سرعت کندی طراحی کرده اند، به همین دلیل شما می توانید روند تغییر زمان و چرخش بلوک را به راحتی مشاهده نمایید. ساعت دومینو در سال ۲۰۱۱ طراحی گردیده و به دیوارهای استودیو جدید آنها آویخته شد. تا به امروز نیز برنامه خاصی برای فروش انبوه این محصول ارائه نشده است.

ساعت

منبع: coolthings