فضاهای باز

چند ایده خلاقانه و مقرون به صرفه برای فضاهای باز کوچک

چند ایده خلاقانه و مقرون به صرفه برای فضاهای باز کوچک

 

دیوار توری:

پاسیوی کوچک خود را با یک دیوار توری به دو قسمت تقسیم کنید. این کار باعث افزایش حریم خصوصی در فضاهای باز منزلتان می شود. بهتر است برای ساخت این دیوار، از یک صفحه مشبک ۴×۴ استفاده کنید.

فضاهای باز

یک سینی را به میز چای خوری تبدیل کنید:

با استفاده از یک سینی فلزی، یک چهارپایه ارزان قیمت را به یک میز چای خوری ساده تبدیل کنید. شما می توانید لیوان نوشیدنی و یا حتی گلدان یا یک وسیله تزئینی را روی این میز قرار دهید.

فضاهای باز

 

یک میز راه راه:

این میز راه راه زیبا و متفاوت در واقع برای استفاده در بالکن طراحی شده است. طراحان برجسته ای با نام های گابریلا آیزنهارت (Gabriela Eisenhart) و هالی کونلان (Holly Conlan)، این میز را برای کاربری های خاصی از جمله در فضاهای بازی چون تراس و بالکن طراحی نموده اند.

فضاهای باز

 

بلند فکر کنید:

معمولا در فضاهای کوچک و محدود، باید تا حد امکان از فضای عمودی بهره برد. به عنوان مثال، شما می توانید برای زیبا سازی فضای باز خود، از گیاهان بلندی مانند بامبو استفاده کرده و فضای گسترده ای را پوشش دهید.

فضاهای باز

 

چشمه ای در فضای باز:

شما می توانید در فضاهای باز منزل خود یک شیر آب نصب کرده و کار خود را بسیار ساده تر کنید.

فضاهای باز

 

نرده های سیاه: این نرده های سیاه، می توانند با معماری سنتی یا مدرن پاسیو یا ایوان شما تناسب بالایی داشته، و به شما کمک کنند تا در حین استراحت، از منظره پیش رویتان لذت ببرید.

فضاهای باز

فضا را روشن و شاد کنید:

شما می توانید پاسیوی خود را مشابه با تصویر بالا و با استفاده از میز، صندلی و گلدان های رنگارنگ، به فضایی شاد و سرزنده تبدیل نمایید. برای این کار می توانید از لوازم دست دوم و یا ارزان قیمت استفاده کنید.

فضاهای باز

 

خرید از حراج های فروشگاه:

بهتر است در فضای کوچکی که در اختیار دارید، با خرید لوازمی که در تاریخ های خاصی در فروشگاه ها به حراج گذاشته می شوند، تا حد امکان صرفه جویی کنید. اگر تصمیم دارید از لوازم دست دوم استفاده کنید، می توانید با استفاده از یک اسپری رنگ، لوازم را به دلخواه خود رنگ آمیزی نمایید.

فضاهای باز

 

استفاده از رنگ:

صندلی های چوبی یا فلزی را با پارچه های خوشرنگ پوشانده و بازسازی کنید.

فضاهای باز

 

لوازم ترئینی با استفاده از توری:

شما می توانید فضاهای بیرون از منزل را با وسایل تزئینی از مواد مختلف (مانند پرده های توری که در تصویر بالا آویزان شده اند) استفاده کنید. این توری ها را می توان از فروشگاه های مختلفی پیدا کرد.

فضاهای باز

 

یک میز قدیمی را با شیشه بازسازی کنید:

طراحی و خرید یک مجموعه از لوازم هماهنگ و متناسب برای یک پاسیو، می تواند بسیار هزینه بر باشد. اما شما می توانید با افزودن جرئیات کوچکی به لوازم مختلف موجود فضای باز منزل خود، آنها را تا حد زیادی با هم هماهنگ کنید.

فضاهای باز

 

استفاده از یک آیتم معماری منحصر به فرد:

استفاده از یک آیتم معماری قدیمی و منحصر به فرد می تواند ظاهر زیبا و کلاسیکی در پاسیوی مدرن شما ایجاد کند. برای این کار، کافی است به فروشگاه های دست دوم و یا آنتیک فروشی ها رفته و یک وسیله خاص، قدیمی، و منحصر به فرد را برای فضای باز کوچک خود بیابید.

فضاهای باز

 

استفاده از اشیاء مسی در نورپردازی:

با استفاده از اشیاء مسی در نورپردازی، می توانید درخشش کلاسیکی برای ایوان یا پاسیوی خود فراهم کنید. برای صرفه جویی در بودجه، می توانید از یک سطل، بشکه، و یا یک کاسه بزرگ مسی استفاده کرده و بخش پایینی آن را با مته سوراخ کنید.

 

فضاهای باز

فضاهای باز بلا استفاده را با صفحات بزرگ بپوشانید:

بعضی از گوشه های فضاهای باز شما می توانند بلا استفاده بوده و ظاهر ناخوشایندی به منظره آن بدهند. در این حالت، می توانید آنها را با استفاده از صفحات مشبک بزرگ بپوشانید. اگر به باغبانی علاقه دارید، می توانید از گیاهان رونده یا غیره برای زیبا سازی این صفحات بهره ببرید.

فضاهای باز

 

استفاده از یک میز پایه بلند:

با قرار دادن یک میز کوچک و پایه بلند در گوشه ای از فضای باز، می توانید محیط کوچک اما راحتی را برای لذت بردن از نوشیدنی خود بدون اشغال فضای زیادی خلق کنید.

فضاهای باز

 

استفاده از یک میز شیشه ای:

استفاده از یک میز شیشه ای می تواند انتخاب ایده آلی برای فضاهای کوچک باشد. چرا که این میزها شکل جمع و جوری داشته و از لحاظ ظاهری نیز فضا را شلوغ نمی کنند. برای صرفه جویی در هزینه ها، می توانید این قطعه را از فروشگاه های دست دوم تهیه نمایید.

فضاهای باز

 

یک سه پایه کوچک و زیبا:

شما می توانید گلدان های خود را بر روی آیتم های غیرعادی و متفاوتی همچون یک سه پایه قدیمی گذاشته، و با افزایش ارتفاع گلدان ها، آنها را در معرض دید قرار دهید.

فضاهای باز

 

یک دوش حمام در فضای باز:

بسته به طرح کلی پاسیو، نصب یک دوش حمام در فضای باز می تواند بخشی از طراحی آن بوده و به یک نقطه کانونی بدل شود. اگر پاسیوی شما حاوی لوله کشی خارجی است، نصب یک دوش حمام و باقی امکانات مربوط به آن می تواند بسیار آساده باشد.

فضاهای باز

 

کاربری جدیدی برای یک چرخ یا ارابه:

اگر این وسیله را در منزل ندارید، می توانید آن را از فروشگاه های دست دوم خریداری نموده و با یک اسپری رنگ به دلخواه خود رنگ آمیزی نمایید. سپس سطح پایینی قفسه های چرخ را با رنگ متفاوتی بپوشانید. اکنون می توانید از این وسیله برای نگهداری گلدان ها یا تجهیزات مختلف در پاسیوی خود استفاده نمایید.

فضاهای باز

 

طراحی یک باغ عمودی:

فضاهای باز ، محل مناسبی برای ساخت یک باغ عمودی است. این پروژه، هزینه زیادی را نیز در بر نخواهد گرفت. برای این کار می توانید از یک قاب (نرده) تخت کهنه و قدیمی، و چند سطل کوچک و ارزان قیمت استفاده  کنید. کافی است برای کمک به تخلیه آب، یک سوراخ در قسمت پایینی سطل ها ایجاد نمایید. سپس، سطل ها را با استفاده از چند قلاب پرده حمام از قاب خود آویزان کرده و آن را با اسپری رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید.

فضاهای باز

نیمکت:

شما می توانید در فضاهای باز از یک نیمکت کهنه و قدیمی در کنار صندلی هایی با پایه کوتاه استفاده کنید.

فضاهای باز

منبع: hgtv

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *