استی لاودر

نقد و بررسی عطر: استی لاودر آزوری (Estee Lauder Azuree) (مجموعه تام فورد)

استی لاودر آزوری (Estee Lauder Azuree) (مجموعه تام فورد): نقد و بررسی عطر

 

افسون و فریبندگی کلاسیک جدیدترین محصول مجموعه تام فورد، جذابیت زیادی به این عطر منحصر به فرد بخشیده است. آزوری، رایحه ای از استی لاودر بوده و به عنوان یک پاسخ بی نظیر زنانه به چیپر (chypre) چرمی مردانه آرامیس (Aramis) به شمار می رود. با این حال، آزوری به جای استفاده از چرم به عنوان پایه اصلی عطر، با بوی جنگل و گل های غنی تعدیل شده است.

الهام تام فورد برای خلق این مجموعه جدید، از یک منبع مشابه مشتق شده است. تام فورد در مصاحبه ای با ال کانادا (Elle Canada) گفته است: “در ابتدا، من در آرشیو استی لاودر جستجو کرده و محصولات کلاسیکی از دهه های ۶۰ و ۷۰ را در یک تم لوکس و در سایه هایی به رنگ آبی پیدا کردم. این سایه های آبی، اصلی ترین الهام بخش من برای خلق مجموعه آزوری بودند. من همیشه از دوران تجربه گرایی و آزادی بیان (دهه های ۶۰ و ۷۰) الهام گرفته ام”.

متمرکزترین شکل آزوری جدید را می توان در اسپری بدن آن یافت کرد. عطر اصلی آزوری از چوب تشکیل شده و با رگه هایی از عطر نرم یاسمن و کهربا تکمیل شده است. عطر مخملی چوب صندل ترکیب کاملی با عطری بر پایه روغن ایجاد کرده، پوست را به آرامی پوشانده، در عرض چند ثانیه خشک شده، و ملودی ظریف عنبر چوبی را حفظ می کند.

عطر چوبی این محصول، روغن بدن را برای مردان نیز مناسب ساخته و با وجود حس گرمسیری آن، اثر آن همچون اثر قابل پیش بینی عطر نارگیل نمی باشد. اسپری بدن آزوری، که پیچیدگی و ظرافت را با هم در خود جای داده است، به افراد اجازه می دهد تا با گرمی مست کننده آن به خیال گرم تابستانی فرو رفته و حتی در روزهای سرد زمستانی نیز حال و هوای آن را به خاطر بیاورند.

چشم انداز تام فورد از آزوری، شامل رگه هایی از تیار، یاسمن تاهیتی، شکوفه پرتقال، نارگیل، چوب صندل، مر، و خس خس است. تنها نکته ناامید کننده در مورد مجموعه استی لاودر آزوری، این است که نمی توانید هیچ تستری از محصولات کلاسیک استی لاودر در فروشگاه های عرضه کننده آن بیابید.

منبع: boisdejasmin

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *