دود

معرفی عطرهایی از جنس دود و خاکستر

عطرهایی از جنس دود و خاکستر

از آنجا که دود از آتش می آید، بوی ذاتا گرمی هم دارد. بنابراین، زمانی که هوا به تدریج سرد شده و من شال گردن ها و کاپشن های خود را از کمد لباسم بیرون می کشیم، ولع بسیاری برای مصرف عطر دودی در خود احساس می کنیم. در این عطرها، رگه هایی از سحر و جادو وجود دارد.

طراحان و سازندگان عطر برای دستیابی به یک خیال و وهم دودی، از مواد مختلف و متنوعی (از مواد طبیعی تا ساخت دست انسان) استفاده می کنند. احساس دود خشک در عطرهایی همچون شانل کویر روسی (Chanel Cuir de Russie)، ناشی از ماده ای به نام توس تار یا قیر درخت فان یا غوشه (birch tar) می باشد. این ماده غنی و تیره رنگ که به طور سنتی در دباغ خانه مورد استفاده قرار می گیرد، به طور جدایی ناپذیری با بوی چرم ارتباط دارد. برخی از مواد مصنوعی مانند ایزوبوتیل کینولین (isobutyl quinolone) نیز به میزان کمتری از بوی چوب سوخته برخوردار بوده و بیشتر شبیه به بوی چرم ماشین جدید هستند.

در ادامه، می توانید با تعدادی از عطرهای دودی محبوب و پرطرفدار آشنا شوید:

لارتیسان تی فور تو (L’Artisan Tea for Two)

این عطر به طرز مطبوعی از یک بوی قوی دودی (مانند گوشت سوخته) برخوردار است، اما این بو با مقدار محدودی از بوی دارچین به زیبایی تعادل یافته است. عطر تی فور تو من را با خود به یک صندلی چرمی بزرگ در اتاقی با کاغذ دیواری قرمز کشمیری و در کنار یک کتابخانه زیبا و شومینه ای قدیمی می برد. متاسفانه، یافتن این محصول در حال حاضر بسیار دشوار است.

دود

للابو پاچولی ۲۴ (Le Labo Patchouli 24)

سازنده و طراح عطر، آنیک مناردو (Annick Menardo)، توانایی بالایی در طراحی عطرهای ساده و فریبنده دارد. بلک (Black)، شناخته شده ترین عطر چرمی مناردو می باشد، اما این عطر از بویی شبیه به یک فروشگاه تایر برخوردار است: رگه های مجزا و قابل انعطافی از لاستیک که با ته مایه هایی از وانیل شیرین شده باشد. پاچولی ۲۴، از سوی دیگر، تقریبا تجربه خالصی از توس تار بوده، و بوی آن در نیمه راه میان چوب سوخته و چرم جلا داده شده قرار دارد.

دود

استودیوی سونوما سنت، جنگل زمستانی یا وینتر وودز (Winter Woods)

وینتر وودز، عطر و بوی چرم ندارد، بلکه از یک عطر طبیعی و غنی کهربا با درخششی آتشین برخوردار است. مجموعه ای از مواد چوبی و صمغی (از جمله سدر، چوب صندل، و گل لادن)، یک عطر دودی ملایم با پس زمینه ای از عنبر و مشک به این محصول اعطا کرده اند. در این محصول نیز (مانند عطر تی فور تو)، بوی تند دودی مواد موجود در این عطر با استفاده از مواد دیگری چون کهربای وانیلیک متعادل شده، و به وینتر وودز اجازه می دهد تا حس شیرینی آرامش بخشی به شما اعطا نماید.

دود

سیکس سنتس: ام (Six Scents: M)

این عطر بخشی از مجموعه “خاطرات” از شرکت سازنده عطر سیکس سنتس است که در آن، از تمام طراحان عطر خواسته شد تا عطری را بر اساس حافظه و خاطرات خود طراحی کنند. ام، عطری است که توسط یان وازنیر (Yann Vasnier) و با الهام از “شب زنده داری های تا سپیده دم؛ رقص، ملاقات با دوستان و یافتن عشق ابدی” طراحی شده است. این عطر، از بوی مطبوع و دلربایی برخوردار بوده و عطری برای گذران شبانه به حساب می آید. عطر ام نیز همچون عطر گوچی راش (Gucci Rush)، یک بوی عمدتا ترکیبی و مصنوعی داشته، و همین می تواند دلیلی برای خوشبویی و البته محبوبیت آن باشد.

دود

سویول سونوران لدر (Soivohle Sonoran Leather)

لیز زورن (Liz Zorn)، تابحال عطرهای چرمی عالی و بی نظیری طراحی نموده است. سونوران لدر، تا جایی در جهت خلق یک بوی تند دودی پیش می رود که در واقع بویی همچون بوی باروت را به مشام افراد می رساند. این عطر، یکی از عجیب ترین و خارق العاده ترین مدل های عطر چرم در تمامی ادوار بوده و با استفاده از آن، حسی شبیه به یک گاوچران پیدا خواهید کرد.

دود

عطر دودی مورد علاقه شما چیست؟

منبع: boisdejasmin

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *