هدفون-کادو

نکاتی که باید در هنگام انتخاب یک هدفون ایده آل بدانید!

نکاتی که باید در هنگام انتخاب یک هدفون ایده آل بدانید!

هدفون ها در سبک ها، مارک ها، و قیمت های مختلفی یافت می شوند. همین امر، پیدا کردن یک محصول مناسب را برای شما بسیار سخت می کند.

  1. هدفون تو گوشی (In-ear Headphones)

اولین و مهمترین مدل ، هدفون تو گوشی می باشد. این قطعه به طور مستقیم درون کانال گوش شما قرار می گیرد. هدفون های تو گوشی از دو مزیت قابل توجه برای پوشنده برخوردار هستند. اول از همه، آنها به دلیل نزدیکی به پرده گوش، کیفیت صدای قابل توجهی دارند. و دوم اینکه این محصول راه ورود صدا به گوش را به طور کامل پر می کند؛ به همین دلیل، در پوشاندن سر و صدای خارجی بسیار مفید است.

هدفون-کادو

  1. هدفون رو گوشی (On-ear Headphones)

این محصول که با نام مافوق شنیداری نیز شناخته می شود، بر روی گوش شما قرار می گیرد. این نوع هم مانند هدفون تو گوشی، صدا را مستقیما به کانال گوش ارسال می کند، اما نمی تواند از ورود صداهای خارجی جلوگیری کند. علاوه بر این، افرادی که در کنار شما نشسته اند، می توانند آنچه که شما در حال گوش دادن هستید را بشنوند.

در زمینه کیفیت صدا، هدفون های رو گوشی می توانند تعادل خوبی از کیفیت صدای بالا را همراه با سطح مناسبی از قابلیت حمل آسان به شما ارائه دهند.

هدفون-کادو

  1. هدفون بالای گوشی (Over-ear Headphones)

این هدفون که همچنین با نام سیرکومورال (circumaural) نیز شناخته می شود، کاملا بر روی گوش قرار گرفته و آن را می پوشانند. آنها سایز بزرگی دارند؛ و به همین دلیل نیز حاوی یک درایور بزرگ با عملکرد باس بالا و صدای بلندتر هستند. در مورد موقعیت آن نیز می توان گفت که ورودی اآن ها مقداری دور از گوش قرار گرفته و به همین دلیل، صدای بلندتری (شبیه به صدای بلندگو) تولید می کنند.

هدفون-کادو

  1. درایورها چه هستند؟

اعتقاد بر این است که درایور هدفون، یکی از اجزاء حیاتی آن به شمار می رود. این قطعه می تواند یک سیگنال الکتریکی را به فشار صوت تبدیل کند. به عبارت دیگر، می توان گفت که این قطعه صدا را تولید می نماید.

درایورها از انواع مختلفی برخوردار هستند، اما تمام آنها در درجه اول شامل چند آهن ربا، یک دیافراگم، و کویل­های صدا می باشند.

  1. توجه به حساسیت و سطح فشار صوت

وقتی که صحبت از حساسیت، یا سطح فشار صوت یا اس پی ال  (SPL)می آید، بین این دو واژه رابطه­ای وجود دارد. این اندازه در واقع بلندی صدای هدفون شما را نشان می دهد. شما می توانید حساسیت را به عنوان معیاری که کیفیت تبدیل یک سیگنال الکتریکی را به یک سیگنال صوتی اندازه گیری می کند، توضیح دهید. به طور مشابه، فشار صوت، کیفیت حساسیت را اندازه گیری می کند.

منبع: lifehack

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *