اصول خانه تکانی-کادو

اصول خانه تکانی : نکاتی که نباید در تمیزکاری نادیده بگیرید!

 اصول خانه تکانی : نکاتی که نباید در تمیزکاری نادیده بگیرید!

در این مطلب یکی از اصول خانه داری را به شما معرفی کرده و برخی از راه هایی که شما می توانید محصولات جدید تمیزکاری را بر روی سطوح خانه (و یا محصولات قدیمی بر روی سطوح جدید) مورد آزمایش قرار دهید به شما ارائه خواهد شد. اما یکی از اصول خانه تکانی همیشه همان است: قبل از استفاده کلی از محصول جدید، ابتدا محصول مورد نظر را بر روی فضای کوچکی از یک منطقه غیر قابل دید اعمال کنید. نکات ساده و موثری برای خانه تکانی عید وجود دارد که نکات تمیزکاری از مهم ترین آن هاست.

  1. یک پاک کننده فرش را بر روی یک بخش مخفی فرش اعمال نمایید.

اصول خانه داری-کادو

قبل از اینکه شما کل اتاق نشیمن (و یا حتی فرش مورد علاقه خود) را به یک بطری از یک پاک کننده فرش جدید آغشته سازید، بهتر از از اصول خانه تکانی باخبر بوده و اندکی از وقت خود را برای آزمایش منطقه کوچکی از فرش (مثلا بخشی از فرش که در قسمت پشت کمد قرار دارد) صرف کنید. به این ترتیب، نه تنها شما قادر خواهید بود که هر گونه تغییر رنگ بالقوه را از قبل شناسایی کنید، بلکه در عین حال می توانید از مقدار کافی و مناسبی که باید از محصول مورد نظر استفاده کنید، آگاهی یابید. البته باید با تفاوت های فرش دستبافت و فرش ماشینی آشنا باشید.

  1. مواد شوینده پوشاک جدید را با چند لباس آزمایشی مورد استفاده قرار دهید.

اصول خانه داری-کادو

به جای ریختن یک ماده شوینده پوشاک جدید بر روی لباس های مورد علاقه خود، ابتدا یک بار چند لباس کهنه و بلا استفاده را با استفاده از این شوینده ­ی جدید بشویید. این کار، علاوه بر تضمین سلامت ماندن لباس های مورد علاقه تان، به شما فرصت می دهد تا در مورد علاقه یا عدم علاقه خود به عطر و رایحه شوینده تصمیم گیری کنید.

  1. پدهای پاک کننده را بر روی یک سطح ناپیدا و نامحسوس اعمال کنید.

اصول خانه داری-کادو

قبل از شستشوی تمام سطوح سخت خانه با یک پد پاک کننده درخشان جدید (اما بسیار ساینده)، آن را در یک سطح پنهان و ناپیدا (مانند سطح زیر مبلمان و یا یک کمد) اعمال نمایید. به این ترتیب، شما می توانید تمام سطوح خانه را از خطر ایجاد ساییدگی و بروز لکه های بیشتر نجات دهید.

  1. ابتدا پاک کننده مبلمان را بر روی منطقه زیرین آن اعمال کنید.

اصول خانه داری-کادو

هر چند احتمالا بهترین راه موجود برای پاکسازی مبلمان گران قیمت و یا عتیقه، استفاده از کمک افراد حرفه ای است، با این حال شما می توانید مبل یا راحتی ساده و ارزان قیمت خود را به راحتی و با اسپری ها یا فوم های مختلف پاک کننده پاکسازی نمایید. اما بهتر است به خاطر ایمنی، پاک کننده را بر روی قسمت زیر مبلمان اعمال کنید.

  1. اسپری مخصوص کانتر آشپزخانه را بر روی بخش زیرین لبه کانتر (و یا در وان حمام) آزمایش کنید.

اصول خانه تکانی-کادو

شما می توانید محصول پاک کننده جدید مخصوص کانتر آشپزخانه را در یک گوشه­ ی غیر قابل دید اعمال کرده و اثرات آن را مشاهده نمایید. اما اگر شما نتوانستید یک نقطه خوب و مناسب را برای آزمایش کردن اسپری کانتر آشپزخانه (بدون به خطر انداختن سطح اصلی) پیدا کنید، می توانید پاک کننده را در وان حمام اعمال نمایید.

اگر شما به شوینده های معمول حساسیت دارید خودتان شوینده خانگی درست کنید.

منبع: .apartmenttherapy

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *