خانه تکانی-کادو

نقاطی که در خانه تکانی فراموش می شوند !

نقاطی که فراموش می کنید در خانه تکانی تمیز کنید!

برای خانه تکانی عید اصول و نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید این کار را راحت تر انجام دهید، مثلا نکاتی در تمیزکاری وجود دارد که نادیده گرفته می شوند. احتمالا شما هم به طور منظم منزل خود را تمیزکاری می کنید، از شستشوی ظروف اطمینان یافته، حمام را تمیز کرده، و لباس های کثیف را مورد شستشو قرار می دهید. اما حتی تمیزترین افراد نیز  در خانه تکانی می توانند نقاط کوچکی را بدون اینکه متوجه آن شوند، نادیده بگیرند. اگر شما هم برخی از نقاط (به عنوان مثال، کلیدهای برق، کنترل از راه دور تلویزیون، و سطوح پنجره­ ها) را معمولا در تمیزکاری خانه فراموش می کنید، در این مطلب، برخی از نقاط کوچکی که در پاکسازی خانه نادیده می گیرید، و البته نحوه مقابله با آنها را به شما ارائه خواهیم نمود.

 • کلیدهای برق

خانه تکانی-کادو

کلیدهای برق، یکی از آلوده ترین نقاط موجود در خانه شما می باشند. اما آنها اغلب در فرایند تمیز کردن خانه نادیده گرفته می شوند. شما می توانید در فرآیند خانه تکانی از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده و یا حوله کاغذی الکلی (و یا پاک کننده های خانگی) برای پاکسازی کلیدهای برق خود از میکروب و دوده استفاده کنید.

 • صفحات توری پنجره ها

خانه تکانی-کادو

اگر شما هرگز در خانه تکانی صفحات توری پنجره های خود را تمیز نمی کنید، پس حتما خودتان را از مشاهده مناظر زیبای بیرون محروم خواهید کرد. برای تمیز کردن این صفحات، ابتدا صفحه توری کثیف و خاکی را در آب گرم و صابون خیسانده، آن را به آرامی با یک برس مناسب شستشو داده، سپس آن را با آب شسته، و در نهایت، سطح و گوشه های صفحه را با یک حوله تمیز کنید.

 • سطل آشغال ها

خانه تکانی-کادو

شما هم حتما محتویات سطل زباله را به طور منظم خارج می کنید، اما آیا تا به حال، سطل زباله خود را به شکل عمیق و کاملی تمیز کرده اید؟ شما می توانید برای پاکسازی سطل های زباله خود و از بین بردن بوی بد آن، سطل را از خانه بیرون برده و به جایی ببرید که به یک شیلنگ دسترسی داشته باشید، و یا آن را در حمام شسته و تمیز کنید. برای این کار، به یک برس اسکراب پلاستیکی و یک اسپری ضد عفونی کننده نیاز خواهید داشت.

 • قسمت زیرین وسایل برقی

خانه تکانی-کادو

اگر شما هرگز قسمت زیر یا پشت یخچال و یا اجاق گاز خود را پاک نکرده اید، تمیزکاری این محل ها احتمالا به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. برای این کار، بهتر است از راهنمایی افراد متبحر یا سایت هایی چون ریل سیمپل (Real Simple) کمک بگیرید.

 • ماشین لباسشویی

خانه تکانی-کادو

آیا ماشین لباسشویی از یک بوی بد نامحسوس برخوردار است؟ این امر ممکن است بدان معنا باشد که این وسیله به تمیزکاری نیاز دارد. خبر خوب این است که شما می توانید با کمک مقداری جوش شیرین و سرکه، ماشین لباسشویی خود را به حالت طبیعی، تمیز، و بدون بوی قبلی بازگردانید.

 • ماشین ظرفشویی

خانه تکانی-کادو

شما ممکن است در این مورد هم درست مثل ماشین لباسشویی، متوجه این موضوع نشوید که ماشین ظرفشویی شما در واقع نیاز به تمیزکاری دارد. شما می توانید برای این کار، از مقداری آب لیمو، سرکه، و جوش شیرین کمک بگیرید.

 • کنترل تلویزیون

خانه تکانی-کادو

کنترل تلویزیون را در واقع می توان به راحتی تمیز کرد. برای از بین بردن کثیفی و میکروب های سطوح کنترل مورد نظر، آن را با یک پارچه مرطوب شده با مخلوطی از نصف آب، و نصف الکل پاک کنید.

 • پشت سینک توالت

خانه تکانی-کادو

تمیزکاری قسمت بالا و داخلی توالت، یک امر بدیهی است. اما گاهی اوقات، فضای پشت و زیر توالت نادیده گرفته می شوند. برای این کار، شما می توانید با استفاده از یک تار عنکبوت گیر و یا یک جاروی مجهز به یک پارچه میکروفایبر، این بخش ها را نیز پاک کنید.

 • قسمت داخلی مبل

خانه تکانی-کادو

آخرین باری که شما مبل خود را تمیز کردید، چه زمانی بود؟ خرده های غذا، و آیتم های دیگری که می توانند به طور تصادفی در قسمت زیر و پشت بالشتک ها قرار بگیرند، نیاز به تمیزکاری مبل ها را افزایش می دهد. پس بهتر است قسمت های داخلی مبل را با استفاده از جاروبرقی به طور کامل تمیز کنید. می توانید برای تغییر دکوراسیون فقط کوسن های مبلمانتان را عوض کنید.

 • دستگیره های درب و پنجره ها

خانه تکانی-کادو

اگر شما فقط در مورد میکروب ها و گرد و خاک های دستگیره های درب و پنجره نگران هستید، می توانید آنها را درست مثل کلیدهای برق و سطوح دیگر پاک نمایید.

 • گوشی تلفن

خانه تکانی-کادو

شما تلفن خود را با خود به همه جا می برید. این امر به معنی جمع آوری میکروب هایی است که در اماکنی که حضور داشته اید وجود داشته است. پس باید کاری بیش از پاک کردن اثر انگشت خود از روی سطح گوشی انجام داده و مطمئن شوید که گوشی به طور کامل تمیز شود. برای این کار می توانید از یک پارچه میکرو فایبر، و مقداری الکل و آب کمک بگیرید. برای اینکه بهتر بتوانید از گوشی موبایلتان مراقبت کنید می توانید یک نگهدارنده موبایل بسازید.

 • پرده ها

خانه تکانی-کادو

پرده ها می توانند گرد و غبار کل خانه را به راحتی جمع آوری کنند. بنابراین باید برای تمیز کردن آنها نیز به درستی عمل کنید. برای این کار، می توانید با راهنمایی یک فرد حرفه ای، آنها را با استفاده از ماشین لباسشویی شسته، و یا به خشک شویی ببرید.

 • لیوان مخصوص مسواک ها

خانه تکانی-کادو

برای تمیز کردن لیوان مخصوص مسواک ها، از آب گرم، یک لوله پاک کن یا برس اسکراب کوچک، و مقداری دهان شویه استفاده نمایید.

منبع: apartmenttherapy

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *