اشتباهات آرایشی-کادو

اشتباهات آرایشی که شما را پیر نشان می دهد! (بخش اول)

اشتباهات آرایشی که شما را پیر نشان می دهد! (بخش اول)

همه ما می خواهیم چهره ای شاداب تر و جوان تر داشته باشیم، باید برای رسیدن به پوستی شاداب ترفندهایی را انجام دهیم اما  در عین حال آرایش کمک به سزایی برای این موضوع می کند. اما باید از اشتباهات آرایشی هم باخبر بوده و به یاد داشته باشید که سبک آرایش شما باید با تغییر پوستی که ناشی از بالا رفتن سن است مطابقت داشته باشد. تکنیک های آرایشی که در سال های گدشته استفادت می کردید، ۱۵، ۲۰ و یا ۳۰ سال بعد کارآمد نیستند و اگر دقت نکنید شیوه آرایش، شما را پیرتر از سن واقعیتان نشان خواهد داد. در اینجا لیستی تهیه شده است که اشتباهات رایج آرایشی را  که به جای جوان تر کردن شما را پیرتر از سنتان نشان می دهد برشمرده است. این مطلب را بخوانید تا با این اشتباهات و نحوه اصلاح آن ها آشنا شوید. لازم به ذکر است که شما می توانید با پوشیدن لباس مناسب هم جوانتر به نظر برسید.

  • اشتباه در اعمال کرم پایه صورت

اشباهات آرایشی-کادو

کرم پایه (کرم پودر و پنکیک)، پایه و اساس هر آرایش صورتی به شمار می رود، اما همان طور که سن شما افزایش می یابد، نیازهای کرم پوست شما نیز تغییر خواهد کرد. عدم استفاده از کرم پایه، بهتر از استفاده از یک کرم بد و نامناسب است، اما استفاده از یک کرم پایه­ ی خوب، بهترین کار ممکن است. اگر شما از کرم پایه استفاده نکنید، رنگ پوست شما ناهمگون خواهد بود. و اگر کرم پایه مورد نظر را بیش از حد لزوم اعمال کنید، این امر می تواند خطوط ریز صورتتان را برجسته سازد. بنابراین، از محصولی استفاده کنید که به اندازه ای سنگین باشد که پوست چهره شما را صاف کرده و در عین حال، بر روی پوستتان ناهموار نشود.

  • اعمال نادرست رژ گونه

اشتباهات آرایشی-کادو

اگر شما در سنی قرار دارید که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید، پس نباید رژ گونه را به سیب گونه های خود اعمال نمایید. شما همچنین باید از استفاده بیش از حد از رژ گونه، و یا انتخاب یک رنگ نامناسب خودداری کنید. در یک دوره خاص، رژ گونه را به مقدار بسیار بیشتری بر روی صورت اعمال می کردند، اما امروزه، از این وسیله آرایشی تنها باید به عنوان وسیله ای برای بازگرداندن سرخی طبیعی گونه ها استفاده نمود.

  • پوشاندن خط پلک پایین با خط چشم سیاه

اشتباهات آرایشی-کادو

وجود یک خط چشم سنگین بر روی پلک پایین شما، به دلایل مختلفی باعث پیری شما می شود. این کار چشمان شما را کوچکتر نشان داده، بر خطوط ریز اطراف چشم هایتان تأکید کرده، و کل صورت شما را پایین می کشد. در عوض، شما باید به جای یک مداد چشم سیاه و سخت، از سایه چشم قهوه ای  و یک برس زاویه دار استفاده کنید. و خط چشم سیاه را تنها بر روی پلک بالای خود مورد استفاده قرار دهید. در واقع، شما می توانید از یک خط چشم سیاه بر روی پلک بالایی و از یک خط چشم قهوه ای بر روی پلک پایین خود استفاده کنید.

  • استفاده نادرست از کانسیلر

اشتباهات آرایشی-کادو

کانسیلری که بتواند لکه ها را بپوشاند، احتمالا برای دور چشم شما بیش از حد غلیظ خواهد بود. اگر یک کانسیلر بیش از حد غلیظ بوده و یا رنگ مناسبی نداشته باشد، شما بیش از آنکه عیوب پوست خود را پنهان کنید، آنها را برجسته خواهید ساخت.

پس بهتر است برای دور چشم خود، از یک فرمول بسیار سبک وزن استفاده کرده، و رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما انطباق داشته باشد. اگر رنگ پوست دور چشم شما متمایل به بنفش است، شما می توانید از یک تن رنگی زرد یا هلویی برای مقابله با آن استفاده کنید. همچنین، سعی کنید از سایه های فوق العاده روشن استفاده نکنید.

  • آرایش نادرست ابرو

اشتباهات آرایشی-کادو

برای داشتن ظاهری بهتر باید ابرویی متناسب با صورت خود داشته باشید، اما این تمام ماجرا نیست. یک واقعیت زندگی این است که ابروهای ما با بالا رفتن سن به طور طبیعی نازک تر می شوند. همان طور که سن ما بالاتر می رود، ابروهای ما به طور طبیعی در ضخامت و لبه های انتهایی نازک می گردند. همچنین، ابروها به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری دچار افتادگی می شوند. بنابراین برای برخورداری از یک ابروی جوان، می توانید کار خود را با پر کردن آن با پودر یا سایه­ ی ابرو شروع کنید. سایه ابرو می تواند مناطق کم پشت را به راحتی پر کند.

شما باید با بالا رفتن سن، از محصولات ابروی کرم – محور دوری کرده و در عوض از محصولات پودری کمک بگیرید. اثری که با استفاده از این محصولات بر روی ابرو کشیده می شود، بیش از حد سخت و پررنگ است. بنابراین در هنگام اعمال سایه­ ی ابروی مناسب بر روی ابروی خود، مقداری از سایه را کمی خارج از خط ابروی طبیعی خود (و با هدف افزایش عرض) اعمال کنید. البته این کار را در محدوده بالای ابرو انجام دهید و نه در پایین آن. با یک روش صحیح و یک سایه­ ی مناسب، شما می توانید یک ابروی جوان را در عرض چند ثانیه برای خودتان ایجاد نمایید.

  • سایه چشم متالیک

اشتباهات آرایشی-کادو

شما ممکن است عاشق سایه چشم متالیک باشید، اما این سایه ها می توانند (اگر پلک شما به محکمی قبل نباشد) سنتان را بالا ببرند. و متاسفانه، این هم یک بخش طبیعی از پیری است. بهترین راه حل موجود برای حل این مشکل و ایجاد یک ظاهر بی عیب و نقص این است که از یک سایه­ ی چشم مات و یا ساتن استفاده کنید.

با این حال، اگر شما واقعا می خواهید از یک سایه چشم متالیک در آرایش خود استفاده کنید، آن را تنها در مرکز پلک خود اعمال نمایید. اعمال این سایه ها در گوشه های پلک، توجه بیشتری را به خطوط ریز موجود در گوشه های چشمان شما جلب می کند.

راه دیگری که شما می توانید بدون بالا بردن سن خود از یک سایه­ ی چشم درخشان استفاده کنید این است که از یک سایه­ ی مرواریدی رنگ ماسب کمک بگیرید. محصولی را انتخاب کنید که سبک بوده و بیش از حد درخشان نباشد.

ادامه این نکات را در بخش دوم بخوانید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *