اشتباهات آرایشی-کادو

اشتباهات آرایشی که شما را پیر نشان می دهد! (بخش دوم)

 اشتباهات آرایشی که شما را پیر نشان می دهد! (بخش دوم)

همه می دانیم برای داشتن پوستی جوان و شاداب قدم اول مراقبت از آن است که می توان با انجام چند ترفند ساده، پوستی جوان و شاداب داشت. اما آرایش و سبک آن و استفاده از نکات آرایشی نیز قدم بعدی برای این کار است. شما ممکن است اشتباهات آرایشی را ناخواسته مرتکب شوید که نتیجه آن این است که مسن تر از سن واقعیتان به نظر  برسید. در بخش اول از این مجموعه مواردی ذک

ر شد در ادامه موارد باقی مانده را بخوانید. 

  • استفاده از یک رژ لب بسیار تیره

اشتباهات آرایشی-کادو

هنگامی که سن شما بالاتر می رود، لب هایتان لاغرتر شده و شکل خود را تا حدودی از دست می دهد. بنابراین، شما باید استفاده از رژ لب هایی با سایه های تیره تر را به تدریج ترک کنید. چرا که این رژها، لب های شما را نازک تر نشان می دهند. بهتر است کار خود را با خط لب شروع کرده و از یک سایه­ ی رنگی مناسب به رنگ خنثی (که فقط کمی پر رنگ تر از رنگ طبیعی لب شما است استفاده نمایید. پس از کشیدن خط لب، باقی سطح لب را با یک براق کننده رنگی پر کنید. بسیاری از زنان همیشه از رژ لب های سنگین استفاده می کنند، اما واقعیت این است که یک براق کننده می تواند ظاهر نرم تر و جوان کننده تری داشته باشد.

  • تثبیت آرایش با پودر

اشتباهات آرایشی-کادو

همیشه به شما توصیه شده است که برای تثبیت آرایش خود، از مقداری پودر بر روی هر کرم پودری استفاده کنید. اما با افزایش سن، پوست شما چربی کمتری تولید می کند. اعمال این پودر تثبیت کننده بر روی یک پوست خشک، تنها باعث نفوذ آن به خطوط ریز می شود. بنابراین، سعی کنید به جای پودر، از یک اسپری تثبیت کننده استفاده کنید.

  • استفاده از رنگ های براق و درخشان

اشتباهات آرایشی-کادو

درست است که استفاده از یک سایه براق و پررنگ در آرایش شما، ظاهر خوب و جذابی به آن می دهد. اما هنگامی که شما به یک سن خاص رسیدید، این امر به احتمال زیاد شما را پیرتر نشان می دهد. این کار درست مانند پوشیدن یک دامن کوتاه است. ممکن است این امر اثر پیر کننده ای بر ظاهر برخی از زنان نداشته باشد، اما برای بسیاری دیگر، کاملا نامناسب خواهد بود. رنگ هایی مانند آبی پر رنگ، بنفش، و سبز می توانند توجهات را به سن یک زن جلب کنند.

  • های لایت

اشتباهات آرایشی-کادو

یک پوست روشن و درخشان، مترادف با یک پوست جوان است. اما برای دستیابی به این هدف، درخشش مورد نظر باید دقیقا در محل صحیح خود قرار گیرد. مناطق خاصی در صورت وجود دارند که زنان بالغ نباید این نقاط را های لایت کنند. به عنوان مثال، شما نباید های لایتر خود را بر روی استخوان ابرو اعمال نمایید. این امر می تواند ظاهر از مد افتاده ای به شما داده و چشم ها را افتاده نشان دهد.

یکی از مناطق دیگری که شما نباید های لایتر را در آنجا اعمال کنید، بر روی خطوط خنده و یا چین چشم هایتان است. در واقع، شما باید مناطق محکم و کشیده تری مانند مرکز چشم و استخوان های گونه را های لایت کنید. و اگر می خواهید از های لایتر استفاده کنید، بهتر است از یک محصول مایع کمک بگیرید.

  • اعمال بیش از حد ریمل بر روی مژه های پلک پایین

اشتباهات آرایشی-کادو

این کار، درست مشابه با اعمال یک خط چشم سنگین بر روی خط چشم پلک پایین می باشد. اعمال بیش از حد ریمل بر روی مژه های پلک پایین، می تواند یک سایه ایجاد کرده و توهم وجود حلقه تیره دور چشم های شما را ایجاد نماید. این کار حتی ممکن است فرم چشمان شما را به طور کلی به سمت پایین بکشد. بنابراین، بهتر است از اعمال بیش از حد ریمل بر روی مژه های پلک پایین خودداری کرده و در صورت استفاده از ریمل برای مژه های پلک پایین، آن را به شکلی تمیز و مرتب اعمال نمایید.

  • هر چه کمتر، بهتر!

اشتباهات آرایشی-کادو

در نهایت، یک نکته­ ی آرایشی که می تواند به طور کلی برای جلوگیری از ایجاد یک ظاهر پیر به کار رود این است که در حین اعمال آرایش به خودتان یادآوری کنید که: “هر چه کمتر، بهتر”. سعی کنید آرایش کلی چهره­ ی خود را سبک و طبیعی نگاه دارید. اما تمام این نکات و راهنمایی های کلی، لزوما در مورد تمام افراد صادق نیستند. واقعیت این است که اغلب قوانین و قواعد مربوط به آرایش می توانند بسته به افراد مختلف، معنای متفاوتی داشته و به راحتی شکسته شوند. بنابراین، از تجربه­ ی موضوعات جدید نترسید و سعی کنید آنچه را که برای شما بهتر است پیدا کنید.

منبع: thelis

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *