دکمه سر دست-کادو

چیزهایی که باید درباره دکمه سر دست بدانید : انواع دکمه سردست (بخش اول)

چیزهایی که باید درباره دکمه سر دست بدانید : انواع دکمه سردست (بخش اول)

  • انواع دکمه سر دست

اگر چه ممکن است دکمه سر دست ، به عنوان یک اکسسوری یا لوازم جانبی مردانه ساده و معمولی در نظر گرفته شود، با این حال نباید به این سادگی در مورد آن قضاوت کنید، چرا که دکمه سر دست می تواند یک انتخاب کادویی ایده آل برای آقایان باشد انواع مختلفی از آن ها، از لحاظ شکل، رنگ، طراحی، نحوه بسته شدن، و مواد اولیه وجود دارد و نیز نکات زیادی برای استفاده از دکمه سر دست را باید بدانید.بنابراین، بهتر است قبل از انتخاب بهترین و مناسب ترین سبک ممکن، با انواع مختلف دکمه سر دست و نحوه استفاده از آن ها  آشنا شوید:

  • دکمه سر دست بولت بک (Bullet Back)

دکمه سر دست-کادو

با توجه به سهولت استفاده، این نوع در میان خریداران لباس مردانه تا به امروز بسیار محبوب بوده است. این دکمه ها توسط یک استوانه کوچک (که بین دو میله کوتاه قرار گرفته) وصل شده، و برای قرارگیری در جای خود، ۹۰ درجه چرخانده می شود.

  • دکمه سر دست وال بک یا پشت والی (Whale Back)

دکمه سر دست-کادو

یکی از رایج ترین ها دکمه سر دست وال بک است. این محصول از یک سطح صاف با یک “دم وال شکل” تشکیل شده که برای بستن لینک، به پشت می چرخد.

  • دکمه سر دست فیکسد بکینگ یا پشت ثابت (Fixed Backing)

دکمه سر دست-کادو

هیچ قطعه متحرکی در این طراحی وجود ندارد. بستن این نوع دکمه ممکن است کمی سخت تر از مدل های دیگر باشد، اما “ثابت” بودن آن به معنای سادگی بیشتری در روند بستن دکمه به شمار می رود.

  • دکمه سر دست چین لینک یا رابط زنجیری (Chain Link)

دکمه سر دست-کادو

این لینک اجازه می دهد تا دکمه را با توجه به اولویت های خود، کمی شل تر ببندید. همچنین، بستن دکمه آسان تر خواهد بود.

  • دکمه سر دست بال ریترن یا توپ برگشتی (Ball Return)

دکمه سر دست-کادو

این سبک، پیشرفته تر از مدل های دیگر بوده و می تواند در مدل هایی مانند چین لینک و فیکسد ارائه گردد. ظاهر این دکمه ها می تواند به شکل متفاوتی طراحی شده باشد، اما قسمت پشتی آن  همیشه با شکل توپ به کار رفته متمایز خواهد بود.

  • دکمه سر دست ناتد یا گره خورده (Knotted)

دکمه سر دست-کادو

این نوع برای مناسبت های رسمی مناسب بوده، و به سهولت مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه این دکمه کم دوام تر از نوع فلزی آن است، اما در عین حال، مقرون به صرفه ترین گزینه نیز به شمار می رود.

  • دکمه سر دست میخی (Stud/Button)

دکمه سر دست-کادو

این نوع دکمه از امنیت بیشتری برخوردار بوده و بدون وجود اجزاء دارای حرکت بسته می شود. هر دو طرف این دکمه معمولا از مواد اولیه و طراحی مشابهی تشکیل شده است.

  • دکمه سر دست قفلی (Locking)

دکمه سر دست-کادو

این دکمه  از سبک معاصرتری برخوردار است. دکمه  قفلی به عنوان یک لولا عمل کرده، و درست شبیه به یک ساعت مچی بسته می شود.

اگر به دنبال دکمه سردستی می گردید که مناسب با سبک شخصی شما باشد بهتر از بخش دوم این مجموعه که به تفصیل به آن اشاره شده است را بخوانید.

منبع: ties

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *