انواع پوست-کادو

شناخت انواع پوست و مراقبت از آن بر اساس نوع پوست

شناخت انواع پوست و مراقبت از آن بر اساس نوع پوست

اکثر مردم از انواع پوست اطلاعی ندارند و نوع صحیح پوست خود را نمی دانند و در نهایت از یک دوجین محصولات مختلف با نتایج نامطلوب استفاده کرده، و این چرخه تا جایی ادامه می­یابد که منجر به آسیب به پوست می گردد. هرچند علاوه بر شناخت پوست باید بدانید که مراقبت از پوست در مردان و زنان متفاوت است. شما باید برای داشتن پوستی درخشان و زیبا نکاتی را رعایت کنید.

 1. برای اطلاع از نوع پوستتان، صورت خود را بشویید، آن را با یک دستمال نرم خشک کرده، و به مدت ۳ تا ۴ ساعت، هیچ گونه کرم یا مرطوب کننده ای بر روی آن اعمال نکنید.
 2. یک راه دیگر این است که پوست خود را صبح زود و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب بررسی کنید.
 3. به دنبال شناسایی سبوم یا یک لایه چربی بر روی صورت خود (به خصوص در داخل و اطراف منطقه T) باشید. منطقه T، منطقه ای بر روی بینی و پیشانی به شکل T است، که غدد چربی در آنجا متمرکز شده اند.)
 • انواع پوست های مختلف:

انواع پوست-کادو

 1. پوست نرمال

پوست طبیعی، از سبوم کافی بر روی سطح صورت برخوردار است. نه بیشتر، و نه کمتر. آنها فقط باید از پروتکل و قواعد مراقبت از پوست طبیعی پیروی نمایند.

 1. پوست چرب

پوست چرب، از چند لایه سبوم برخوردار بوده و همین امر، ظاهر براقی به پوست می دهد. غدد این پوست ها، بیش از حد نیاز پوست سبوم تولید می کنند. این نوع پوست، بسیار مستعد ابتلا به جوش می باشد.

اگر شما دارای یک پوست چرب هستید، باید صورت خود را بیشتر از انواع دیگر پوست، شسته و تمیز کنید.

 • محصولاتی (به ویژه محصولی برای شستشوی صورت) را انتخاب کنید که برای پوست چرب تولید شده باشند.
 • از بمباران صورت خود با کرم ها و مرطوب کننده های مختلف اجتناب کنید، چرا که پوست شما در حال حاضر نیز بیش از حد مورد نیاز خود چربی دارد.
 1. پوست خشک

پوست خشک، دقیقا در مقابل یک پوست چرب قرار دارد. تولید سبوم در این پوست ناکافی است. این پوست ها خشک، سفت، و محکم به نظر رسیده، و دارای ظاهری با پوسته پوسته های سفید هستند.

 • شما باید برای غلبه بر خشکی پوست، به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • در آب و هوای متغییر، باید مراقبت بیشتری از این نوع پوست انجام شود.
 • برای حفظ هیدراتاسیون و آبرسانی پوست، به اندازه کافی آب بنوشید.
 1. پوست مختلط

پوست مختلط، ظاهر چربی به پوست منطقه T داده و در عین حال، ظاهر طبیعی و نرمالی به پوست باقی صورت می دهد. بسیاری از مردم در این دسته قرار می گیرند. یک راه ساده برای حل این مشکل، اعمال توجه اضافی به منطقه T صورت و مراقبت از کل پوست صورت می باشد.

 1. پوست حساس

برخی از افراد نیز دارای پوست بیش از حد حساسی هستند که نیاز به مراقبت های خاصی دارد. چرا که این پوست ها بیش از انواع دیگر مستعد ابتلا به آلرژی، جوش، و غیره هستند. شما باید محصولات مراقبت از پوست خود را عاقلانه و با آگاهی بالا انتخاب کنید.

منبع: lifehack

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *