گیره یقه-کادو

اکسسوری های مردانه : گیره یقه کت

 اکسسوری های مردانه : گیره یقه کت 

در پوشش مردان جزئیات زیادی وجود دارد که شاید کمرنگ به نظر برسند اما در عین حال از اهمیت بالایی برخوردارند. اکسسوری های مردانه زیادی در پوشش رسمی و غیر رسمی مردان وجود دارد که هر مردی باید در مورد آن ها و نحوه استفاده از آن ها آگاه باشد. مثلا مردان باید انواع یقه را بشناسند و از نحوه ترکیب هر یقه با کراوات آگاه باشند. از دیگر اکسسوری های مردانه برای مناسبات رسمی علاوه بر کراوات  و دکمه سردست،گیره یقه کت است  که یکی از ساده ترین راه های ممکن برای نمایش امضای شخصیت خود از طریق جزئیات پوششی، استفاده از یک گیره یقه مناسب است. این قطعه که در اصل به عنوان راهی برای نمایش وابستگی به یک گروه یا حزب سیاسی ساخته شده است، اکنون از کاربردهای بسیاری بیشتری برخوردار می باشد. این گیره ها، نمادهایی از هنر و استایل بوده و همچنین، یک راه آسان برای تغییر در یک سبک ظاهری استاندارد به شمار می روند.

  • انواع گیره یقه کت:
۱٫استیک پین (Stick pin)

گیره یقه-کادو

استیک پین، یک سبک اصلی و در واقع سنتی ترین و محبوب ترین نوع از سنجاق های برگردان یقه به شمار می رود. آنها به راحتی به هر لباسی متصل شده و بسیار امن هستند. استیک پین ها، از یک سوزن نازک تشکیل شده اند که برای بستن یا آزاد کردن سنجاق بالا و پایین می رود.

۲٫کلاچ پروانه (Butterfly Clutch)

این گیره که در اصل توسط ارتش و برای تمایز بین واحدها ساخته شده است، گاهی اوقات با عنوان کلاچ بک (clutch back) نیز نامیده می شود. این نوع از گیره ها معمولا در اندازه های کوچکتری طراحی می گردند. دلیل این امر این است که این گیره ها توجه بیش از حدی را به خود جلب نکرده، و می توان آنها را با پین ها یا گیره های دیگر نیز به طور همزمان پوشید.

۳٫گیره یا قلاب آهنربایی (Magnetic Clasp)

گیره یقه-کادو

گیره آهنربایی، تنها از دو دیسک مغناطیسی ساده تشکیل شده است که جلو و عقب پین را به هم متصل می کند. این محصولات برای افرادی که از ایجاد یک سوراخ در لباس خود می ترسند، بسیار مناسب می باشد.

۴٫پیچ و مهره (Screw and Nut)

پین های پیچ و مهره را می توان به راحتی، امن ترین نوع در میان انواع پین ها به شمار آورد. سوزن به گونه ای قرار داده می شود که پیچ و مهره در داخل هم قرار گرفته و گیره را در جای خود محکم می کنند.

۵٫گیره گل دار (Boutonnieres and Floral)

گیره یقه-کادو

این گیره، در واقع گیره یقه ای است که از یک گل ساخته شده است. اوج محبوبیت این گیره ها پیش از آغاز به کار پین های برگردان یقه مدرن بود. این گیره ها باید در سمت چپ و بر روی قلب شما قرار گیرند.

۶٫مدال یا نشان (Badge)

گیره یقه-کادو

این پین ها می توانند وابستگی های سیاسی و یا عضویت در یک باشگاه خاص را نشان دهند. همچنین، ارتش ها نیز از این مدال ها استفاده می کنند. این مدال ها معمولا بسیار کوچک بوده و فضای بیشتری را برای طرح های جذاب باقی می گذارند.

۷٫سنجاق یا پین یقه (Collar Pin)

گیره یقه-کادو

سنجاق یا گیره یقه تقریبا مفهوم مشابهی با همتای برگردان خود دارد. تنها فرق آنها این است که آنها به یقه وصل می شوند. این سنجاق ها کمتر از انواع دیگر سنتی بوده، و می توانند یک ظاهر زیبا و جالب را به وجود آورند. آنها همچنین ظاهر رسمی تری نسبت به پین برگردان یقه معمولی شما دارند.

۸٫پین ساقه بلند (Long Stem Pin)

شاید این گیره ها، مدرن ترین پین های برگردان یقه به شمار روند. این پین ها معمولا از فلزات جامدی مانند طلا، نقره، و یا برنز ساخته می شوند.

  • چه زمانی باید یک گیره برگردان یقه بپوشید؟

گیره یقه-کادو

بنابراین، اکنون که شما به اطلاعات مناسبی در مورد پین برگردان یقه دست یافته اید، احتمالا با خود فکر می کنید که چه زمانی برای پوشیدن آنها مناسب می باشد. در این مورد هیچ پاسخ دقیقی وجود ندارد. پین های برگردان یقه برای رویدادهایی مانند عروسی ها و یا مراسم جمع آوری اعانه مناسب هستند. آنها همچنین به همان اندازه نیز برای استفاده در پوشش روزمره و در محل کار مناسب می باشند. با این حال، اگر شما می خواهید در محل کار از یک سنجاق برگردان یقه در پوشش خود استفاده کنید، فقط باید مطمئن شوید که طراحی سنجاق انتخابی شما برای محل کارتان مناسب است.

پین های برگردان یقه، باز هم به عنوان یک اکسسوری جذاب و منحصر به فرد به پوشش ظاهری افراد بازگشته اند. آنها شخصی سازی پوشش روزمره شما را آسان و مقرون به صرفه کرده و جذابیت بی نظیری به جزئیات ظریف سبک پوشش شما اعطا می کنند. شما می توانید در پوشش خود از انواع مختلفی از این گیره ها (به عنوان مثال، گیره کلاچ پروانه، و یا پین ساقه بلند) استفاده کرده و از ظاهر خلق شده توسط آنها لذت ببرید. شما قادرید از پین برگردان یقه خود به عنوان راهی برای انتقال حس و نمایش شخصیت خودتان استفاده کرده و گوشه ای از هویت خودتان را به ساده ترین شکل به دیگران بشناسانید.

منبع: ties

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *