آرایش-کادو

چگونه در هوای گرم آرایش بهتری داشته باشیم و دوام آن را بیشتر کنیم؟

چگونه در هوای گرم آرایش بهتری داشته باشیم و دوام آن را بیشتر کنیم؟

آرایش کردن در طول ماه های گرم سال می تواند فوق العاده سخت و آزار دهنده باشد. با وجود گرما و رطوبتی که در هوا حضور دارد، آرایشتان ممکن است بر روی صورتتان بسیار سنگین به نظر برسد.

آرایش-کادو

به علاوه، آرایش چشم و پوست شما به احتمال زیاد بر روی چربی اضافی پوستتان قرار گرفته و باعث بروز خطوط ناهموار بر روی صورت شما می­شود. اما لازم نیست نگران باشید. راه های مختلفی برای مقابله با مشکلات آرایش در ماه های گرم سال وجود دارد که در این مطلب به شما ارائه خواهد شد. همیشه در نظر داشته باشید آرایشات باید با سن شما هماهنگ باشد و از آرایش هایی که شما را مسن تر از سن واقعیتان نشان می دهد اجتناب کنید.

  1. از اعمال کرم پودر صرف نظر کنید.

آرایش-کادو

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که هر روز به طور معمول از یک کرم پودر سنگین استفاده می کنید، باید این روال را در ماه های گرم تغییر داده و به جای آن، از یک کرم پایه مایع غلیظ (مانند کرم بی بی، کرم سی سی، و یا یک مرطوب کننده رنگی) استفاده کنید. این محصولات بسیار نازک تر از کرم پودر بوده، و در عین حال، پوشش متوسطی را برای پوشاندن لکه ها و عیوب پوست شما ارائه می دهند.

  1. آرایش خود را تثبیت کنید.

آرایش-کادو

تثبیت ، امر بسیار مهمی برای افزایش طول عمر چند ساعته آرایش در طول سال (و به خصوص در ماه های گرم) به شمار می رود. تثبیت در زمانی که هوا گرم و مرطوب است، می تواند به ایجاد یک سد مهر و موم شده بین آرایش شما و جهان خارج کمک کرده و از ذوب یا محو شدن آرایشتان جلوگیری کند.

  1. استفاده از مرطوب کننده فاقد چربی

آرایش-کادو

هر چند این امر ممکن است با توجه به گرایش پوست شما برای دریافت چربی اضافی در طول تابستان متضاد به نظر برسد، با این حال هیدراتاسیون مناسب پوست در طول این ماه ها و برای برخورداری از یک پوست سالم و با طراوت و مبارزه با چربی اضافی بسیار حیاتی خواهد بود.

همیشه قبل از آرایش کردن، لایه نازکی از کرم مرطوب کننده را به پوست خود بزنید. به منظور جلوگیری از اضافه کردن چربی اضافی به پوست خود با اعمال مرطوب کننده، از یک مرطوب کننده بدون چربی استفاده نمایید. مرطوب کننده های بدون چربی، به منظور آبرسانی پوست شما از یک فرمول بدون چربی استفاده می کنند.

  1. از محصولات چشم ضد آب استفاده نمایید.

آرایش-کادو

استفاده از محصولات چشم ضد آب در طول فصل تابستان و ماه های گرم سال، می تواند به مبارزه با اثرات آب و هوای گرم و مرطوب بر روی آرایش چشم شما کمک کند. هنگامی که آب و هوا گرم است، پوست شما شروع به تعریق نموده و این امر باعث می شود که ریمل و خط چشمتان، شکل واقعی خود را از دست بدهد. آرایش چشم ضد آب می تواند به حل این مشکل آزار دهنده کمک کند. چرا که این محصولات در برابر آب، و همچنین در برابر چربی و عرق جمع شده در پوست شما مقاوم خواهند بود. می توانید با استفاده از محصولاتی که برای ثابت نگه داشتن ابرو طراحی شده اند، آرایش ابروی خود را مدت بیشتری ثابت نگه دارید.

  1. آرایش خود را در لایه های متعدد اعمال کنید.

آرایش-کادو

هنگامی که شما در طول ماه های گرم سال آرایش می کنید، باید تنها از یک مقدار حداقل استفاده نموده و به این ترتیب، از خفگی پوست و سنگین شدن آن با آرایش غلیظ جلوگیری کنید. با این حال، اگر شما هم از افرادی هستید که از لایه های ضخیمی از کرم پودر سنگین برای دستیابی به پوشش کامل بر روی پوست خود استفاده می کنید، ممکن است به زمان بیشتری برای عادت به این مقدار اندک نیاز داشته باشید.

اعمال آرایش صورت در چند لایه متعدد (به جای اعمال آن به صورت یکباره) می تواند به شما کمک کند تا آرایش خود را در لایه های نازک تری بر روی صورتتان اعمال کنید. ابتدا با اعمال یک لایه بسیار نازک از کرم بی بی، کرم سی سی، و یا یک مرطوب کننده رنگی آغاز کنید. اجازه دهید که خشک شود، و تنها در صورتی لایه های بعدی را اضافه کنید که باز هم این احساس را داشته باشید که برای دستیابی به حس اعتماد به نفس، به پوشش بیشتری نیاز دارید. با استفاده از چند لایه آرایشی نازک به جای یک لایه ضخیم و سنگین، شما می توانید احساس راحتی بیشتری در آرایش خود داشته و در عین حال، از پوشانندگی مورد نیاز خود برخوردار شوید.

آرایش در فصل تابستان و ماه های گرم سال، می تواند یک چالش بزرگ و آزار دهنده برای شما به شمار رود. با این حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما در روند آرایش صورت خود در فصل تابستان و روزهای گرم و مرطوب، از احساس ناراحتی و یا ناامیدی بیش از حدی رنج ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از ترفندهای ساده و موثری در روال آرایش روزانه خود کمک بگیرید. با استفاده از نکات و ترفندهایی که در این مطلب برایتان توضیح داده شد، شما می توانید به منظور دستیابی به یک پوست صاف با پوشانندگی کامل (حتی در اوج روزهای گرم تابستان)، از تغییرات ساده و موثری در روند آرایش استاندارد خود بهره برده و ناراحتی حاصل از گرمای هوا را تا حد امکان کاهش دهید.

منبع: prettydesigns

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *