فندک زیپو-کادو

چگونگی ساخت فندک زیپو

چگونگی ساخت فندک زیپو

قبلا با تاریخچه فندک زیپو آشنا شدیم و می دونیم که فندک زیپو یک فندک فلزی قابل یازیافته که در پنسیلوانیای امریکا ساخته میشه. هزاران سبک و طرح مختلف از این فندک در هشت دهه بعد از معرفیش تولید شده. این فندک از زمان ساختش در سراسر دنیا به فروش رسیده و به سمبلی شاخص و افسانه ای از امریکا تبدیل شد. کارخانه تولید این فندک علاوه بر امریکا در نیجریه و کانادا هم وجود دارد.

این فندک به فندک های مقاوم در برابر باد معروف هیتند و به همین دلیل در آب و هوای نامساعد هم کارایی دارند. به خاطر همین مقاوم بودن در برابر باد شعله این فندک هیچ وقت با فوت خاموش نمیشه. اما برای خاموش کردن اون می تونید اون رو از بالا به پایین خاموش کنید. به هر حال بهترین روش برای خاموش کردنش اینه که درپوش اون رو ببندید و اینجوری از رسیدن اکسیژن بهش جلوگیری می شه و فندک خاموش میشه.

یکی از ویژگی های شاخص فندک های زیپو اینه که اون ها به وسیله یه فیتیله کار می کنن. در سال ۱۹۵۵ کارخانه زیپو شروع به کدگزاری فندک هاش با نقطه کرد. فندک های زیپو در سراسر دنیا شناخته شدن و تبدیل به بخشی از مد و فشن خصوصا در سبک ها مختلف مردانه شده اند. شما می تونید اون هارو در طرح و رنگ های متفاوت تهیه کنید و از داشتن اون ها لذت ببرید.

در این ویدیو می بینید که فندک زیپو چگونه ساخته میشه و با مرحله به مرحله ساخت اون  آشنا می شید. در کارخانه های زیپو تولید فندک زیپو عمدتا به وسیله ماشین و بازوهای مکانیکی انجام می شود و برای مراحل تست و بازبینی افراد تکنسین و متخصص آن ها را مورد بررسی قرار می دهند تا از عملکرد و کارایی اون ها مطمئن بشن، پس شما می تونید اون هارو با خیال راحت مورد استفاده قرار بدید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *