عطرهای مردانه-کادو

یادداشتی بر عطرهای مردانه : چگونه یک عطر را انتخاب کرده و از آن استفاده کنیم؟ (بخش اول)

یادداشتی بر عطرهای مردانه : چگونه یک عطر را انتخاب کرده و از آن استفاده کنیم؟

عطر، یک بخش نامرئی از سبک شخصی شما را تشکیل می دهد، و می تواند اثر نیرومندی بر این امر که افراد چگونه شما را دیده و به یاد می آورند، داشته باشد. حقایق زیادی در مورد عطرها وجود دارد. یک عطر خوب، مزایای متعددی (از جذاب تر ساختن شما، تا کمک به احساس استرس کمتر و اعتماد به نفس بیشتر) به شما ارائه می دهد. می توانید عطر خود را از بین بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۷ انتخاب کنید. با این حال، ۸۰ درصد از مردان به صورت منظم از عطر استفاده نمی کنند! اگر شما هم از این دسته از مردان هستید (و یا تنها علاقه دارید اطلاعات خود را در مورد انواع مختلف عطرهای مردانه و نحوه اعمال آنها افزایش دهید)، با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات کامل و جامعی در باب نحوه انتخاب یک عطر یا کلن مناسب و شیوه اعمال آن به دست آورید.

اما چرا اغلب مردان به صورت منظم از عطر استفاده نمی کنند؟

به نظر می رسد که دلیل اصلی این امر، کمبود اطلاعات عمومی و آموزش لازم است. اغلب مردانی که به طور منظم از کلن یا عطرهای مردانه استفاده می کنند، این کار را از پدر خود و یا یک الگوی خاص آموزش دیده اند. علاوه بر این، ترس زیادی از استفاده بیش از حد عطر و عواقب آن بر روی اعتبار افراد وجود دارد.

چرا باید از عطر استفاده کنیم؟

استفاده از یک عطر مناسب، نه تنها جذابیت شما را بهبود می بخشد، بلکه اعتماد به نفستان را در مراوده با خانم ها (و به طور کلی با افراد مختلف) افزایش می دهد. استفاده از عطر، شما را در نظر زنان جذاب تر خواهد کرد. در انتخاب همسر، استفاده از عطر و توجه به بوی بدن، برای زنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

علاوه بر این، زنان از احساس بویایی بهتر و بیشتری برخوردار هستند. در واقع، بینی زنان حتی به طور خاصی برای حساس بودن به فرومون مرد (هورمون های جنسی معطر) تنظیم شده است. عطرها برای شکل دادن به یک رایحه و در واقع تجربه جذاب و به یاد ماندنی بویایی، با این فرومون ترکیب می شوند.

به طور کلی، یک رایحه­ ی خوب به معرفی شما به عنوان یک مرد خوش پوش و فهیم کمک می کند. وقتی که شما پوشش جذابی دارید، از احساس بهتری نیز برخوردار هستید. و اعمال یک ادکلن خوب، این احساس خوب را افزایش می دهد.

در ادامه، اجازه دهید به آنچه که چنین رایحه های زیبا و خوش بویی را در بدن شما به وجود می آورد، نگاهی بیاندازیم.

رایحه ها چیستند؟

یک رایحه، ترکیبی است که افراد شاغل در صنعت عطر از آن با نام مواد خام یاد می کنند. این مواد خام و اولیه می توانند عصاره ای از منابع طبیعی و یا مواد اولیه مصنوعی باشند.

روغن های معطر برای حفظ ترکیب دلپذیری از بوها، در یک حلال (معمولا الکل) حل می شوند. غلظت بالاتری از روغن ها، معمولا به معنی یک رایحه قوی تر به شمار می رود. قدرت یک رایحه، تعیین می کند که یک رایحه چه مدت بر روی پوست شما باقی خواهد ماند.

تفاوت بین فرگرنس یا رایحه (Fragrance)، پرفیوم یا عطر (Perfume)، تویلت (Toilette)، و کلن (Cologne) چیست؟

عطرهای مردانه-کادو

فرگرنس یا رایحه، یک اصطلاح عمومی و مربوط به دو جنس مورد استفاده برای پرفیوم یا عطر است. رایحه، در اشکال مختلفی وجود داشته و با نام های متفاوتی خوانده می شود. اما به طور کلی در این دسته بندی ها قرار می گیرد:

  • ادو فریچ (Eau Fraiche). رقیق ترین نسخه در میان رایحه ها. معمولا با ۱-۳٪ روغن عطر در الکل و آب. معمولا کمتر از یک ساعت دوام خواهد داشت.
  • کلن (ادوکلن). قدیمی ترین مدل عطر، در شمال امریکا برای عطرهای مردانه استفاده می شود. ملایم، تازه، و میوه ای. به طور معمول از ۲-۴٪ روغن های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولا در حدود ۲ ساعت دوام خواهد داشت.
  • تویلت (ادو تویلت). یک ترکیب اسپری سبک با ۵-۱۵٪ اسانس عطر خالص که در الکل حل می شود. معمولا در حدود ۳ ساعت دوام خواهد داشت.
  • عطر (ادو پرفیوم). از لحاظ تاریخی بدون جنسیت بوده، برای توصیف محصولات مردانه و همچنین زنانه مورد استفاده قرار گرفته، و بهترین نام برای توصیف یک رایحه است. از ۱۵-۲۰٪ اسانس عطر خالص تشکیل شده، و در حدود ۵ تا ۸ ساعت دوام خواهد داشت.
  • پرفیوم. مشتقی از عبارت لاتین فیوم (fumum). متمرکزترین و گران قیمت ترین گزینه در میان رایحه ها. پرفیوم کمی چرب تر بوده، و از ۲۰-۳۰٪ اسانس عطر خالص تشکیل شده است. می تواند تا ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.
چرخه حیات رایحه ها

عطرهای مردانه-کادو

رایحه ها، یک چرخه حیات سه بخشی دارند؛ یک هرم در حال تبخیر را مجسم کنید که قسمت بالای آن به آرامی ناپدید شده و در نهایت به پایه هرم می رسد. هر یک از سه بخش، از عطرهای منحصر به فرد، و یا نوت هایی (notes) تشکیل شده اند که با بویی که شما حس می کنید به هم متصل شده اند.

سه نوع نوت مختلف وجود دارد که بوی اغلب رایحه ها را تشکیل می دهند: نوت های بالا، نوت های متوسط، و نوت های پایه:
  • نوت بالا. نوت بالا، بوی سبک تری از رایحه است که بلافاصله پس از اعمال بر روی پوست، سریعا توسط بینی حس می شود. نوت بالا از ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت دوام دارد. نمونه هایی از نوت های بالای رایج عبارتند از رایحه های مختلف گل ها، مرکبات، عطرهای میوه ای، عطرهای پودری، دریایی و آبزیان، و ادویه جاتی مانند دارچین.
  • نوت متوسط. نوت متوسط که همچنین با نام های نوت میانی یا نوت قلب نیز خوانده می شود، ویترینی برای عناصر اصلی رایحه به شمار می رود. نوت میانی می تواند در حدود ۳-۵ ساعت دوام داشته باشد. علاوه بر این، این نوت ها اغلب شامل عطرهای سنگین تری مانند گل یاس، و یا بوهای سبزی همچون رایحه های چمن یا سنگ می باشند. عطرهای ادویه ای از جمله دارچین و میخک نیز به همراه بوهای میوه ای، در این بخش قرار دارند.
  • نوت پایه. این عطرها اغلب رایحه شاخص تری داشته و پس از گذشت مدتی از اعمال عطر، می توان آنها را حس کرد. این نوت ها مدت زمان دوام عطر بر روی پوست شما را تعیین خواهند کرد. آنها در حدود ۵ تا ۱۰ ساعت دوام خواهند داشت. نمونه هایی از این رایحه ها عبارتند از صندل، خزه، خس خس، وانیل، قیر، چرم، دود، تنباکو، و مشک.

اطلاعات مهم دیگر را در بخش دوم این مقاله بخوانید.

منبع: artofmanliness

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *