عطرهای مردانه-کادو

یادداشتی بر عطرهای مردانه : چگونه یک عطر را انتخاب کرده و از آن استفاده کنیم؟ (بخش دوم)

یادداشتی بر عطرهای مردانه : چگونه یک عطر را انتخاب کرده و از آن استفاده کنیم؟

عطرهای مردانه به عنوان بخش مهمی از استایل و سبک شخصی هر مرد باید انتخابی منحصر به فرد باشد که نشان دهنده روحیات شما است. برای این منظور باید در انتخاب آن دقت کنید و نحوه استفاده از آن را بدانید. شاید شما هم حقایق زیادی در مورد عطرها خوانده باشید و با بهترین عطرهای مردانه آشنا باشید. در بخش اول از این مقاله دلایل استفاده از عطرهای مردانه را گفتیم و به بررسی رایحه ها و چرخه حیاتشان پرداخته ایم.

در ادامه، شما می توانید تنها نمونه هایی از طیف گسترده ای از عطرهای مردانه موجود در بازار را مشاهده نمایید. این عطرها از چهار خانواده اصلی تشکیل شده اند.

عطرهای مردانه-کادو

قیمت گذاری: مسائل اقتصادی عطریات

پول بیشتر، لزوما به معنای عطر بهتر نیست. برخی از محبوب ترین رایحه های صد سال گذشته، از فرمول های نسبتا ارزانی برخوردار بوده اند. ممکن است مواد اولیه گران قیمتی با هم ترکیب شده و عطر بد بویی تولید شود.

یکی از مهم ترین نکات موجود در مورد قیمت، مقدار کنسانتره روغن عطر موجود در یک رایحه است. اگر چه، شما در نهایت هزینه بازاریابی و تصویر مرتبط با یک برند تجاری را به جای هزینه واقعی مواد اولیه پرداخت خواهید کرد.

نحوه انتخاب و خرید یک عطر یا کلن مناسب

مطالعات علمی نشان می دهند که یک مرد می تواند به طور طبیعی کلن یا ادوکلنی را انتخاب کند که با عطر و بوی طبیعی بدن او تناسب داشته باشد. شیوه استفاده از عطر هم بسیار مهم است.

بنابراین، اجازه دهید بر این نکته تأکید کنیم که شما، بهترین شخص برای تعیین عطر مناسب برای خودتان هستید. بهتر است اجازه ندهید دیگران برای شما انتخاب کنند. در عوض، می توانید از نظرات دیگران برای تقویت تصمیم خود استفاده کنید. در انتخاب عطر باید به نکاتی توجه کنید.

بهترین روش برای پیدا کردن عطرهای مردانه جدید این است که این مساله را بررسی کنید که آیا عطر مورد نظر می تواند مکمل بوی بدن طبیعی شما در طول یک روز باشد؟

فروشگاه های بزرگی که به شما اجازه می دهند از کلن های نمونه استفاده کنید، برای این منظور مناسب هستند. البته، شما تنها می توانید حداکثر ۴ عطر را در یک بار مراجعه به عطرفروشی امتحان کنید.

 1. دو عطر را بر روی مچ دو دست خود اعمال کنید (و در صورت امتحان ۴ عطر، دو عطر را نیز در داخل دو آرنجتان اسپری نمایید).
 2. از استفاده از کارت های معطر فروشگاه برای انتخاب بوی کلن اجتناب کنید.
 3. بین بوییدن هر کلن، کام خود را با یک بوی قوی (مانند قهوه) تازه کنید.
چه اندازه ای از بطری عطر را باید خریداری کنید؟

عطرهای مردانه در بطری هایی در اندازه های مختلف تولید و عرضه می شوند، اما آنها معمولا از ۱ اونس تا ۳٫۴ اونس (و یا حتی بطری های بزرگتر) متغیر می باشند. اگر شما در خرید کلن تازه کار هستید، بهتر است بطری کوچکتری را برای خرید انتخاب نموده و به این ترتیب، ریسک عدم علاقه به عطر را کاهش دهید.

قواعدی برای اعمال عطر:

عطرهای مردانه-کادو

 • عطر را بر روی پوست خشک اعمال کرده و ترجیحا، این کار را درست پس از دوش گرفتن انجام دهید. نازل اسپری را در فاصله ۳ تا ۶ اینچی از پوست خود نگاه دارید.
 • اگر شما در زمینه استفاده از عطرها تازه کار هستید، با یک بار اسپری عطر بر روی قفسه سینه خود شروع کنید.
 • عطر را به مناطق گرم بدن خود (مطابق شکل بالا) اعمال نمایید. با گرم ترین قسمت های بدن خود شروع کنید: قفسه سینه، گردن، فک پایین، مچ دست، ساعد، قسمت داخلی آرنج، و شانه. البته، عطر را در یک زمان بر روی تمام این نقاط اسپری نکنید.
 • تنها در زمان مورد نیاز، عطر خود را مجددا اعمال کنید. شما می توانید مقداری بیشتری بر روی مچ دست خود اسپری نمایید.
 • مالش عطر بر روی پوست، کار معقولی به نظر می رسد. اما این کار در واقع، پیوند مولکولی نوت را شکسته و عطر را ضعیف تر می کند.
 • عطر را بر روی لباس خود اسپری نکنید. در این حالت، رایحه مورد نظر نمی تواند با روغن های بدن شما مخلوط شود، و از این رو، قادر به طی کردن مراحل لازم به طور طبیعی نخواهد بود.
 • اگر شما از ادکلن خود از طریق یک بطری معمولی (و نه اسپری) استفاده می کنید، یک انگشت خود را در برابر ورودی بطری قرار داده و سپس، آن را به آرامی برگردانید. پس از آن، عطر را بر روی بخش هایی از بدن که در بالا توضیح داده شد، اعمال نمایید.
 • در زمینه مقدار اعمال عطر، به یاد داشته باشید که: هر چه کمتر، بهتر. عطر باید کشف شود، نه آن که خود را اعلام کند. افرادی که در نزدیکی شما حضور دارند، باید قادر به حس کردن بوی ادکلن شما باشند، اما نباید با بوی آن اذیت شوند.
جمع بندی

همان طور که دیدید، قوه بویایی، در واقع قوی ترین حس ما به شمار می رود. این حس به حافظه ما متصل بوده، و ما می توانیم از این طریق، ارتباط عمیقی با احساسات خود ایجاد کنیم. استفاده از یک عطر، یک راه مشخص برای بیان خود فراتر از تصاویر است. این امر، شما را به یاد ماندنی نموده، و باعث می شود اثر خوبی از خود بر جای بگذارید.

هنگامی که عطر و رایحه ای یافتید که استفاده از آن به شما احساس راحتی داده و مکمل عطر و بوی طبیعی بدنتان می باشد، می توانید به خوبی در جهان جالب و جذاب بویایی و رایحه های گوناگون کاوش نمایید.

منبع: artofmanliness

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *