درمان آکنه صورت-کادو

راه­هایی برای درمان آکنه صورت ! (بخش اول)

راه­هایی برای درمان آکنه صورت !

به عنوان کسی که نصف عمرش را در حال نبرد برای درمان آکنه صورت یا حوش های صورتش بوده است می توانم بگویم که تقریبا تمام درمان های مربوط به جوش را امتحان کرده ام. حتی پرهیز ار خوردن لبنیات. اگرچه یک دکتر پوست یا یک متخصص زیبایی نیستم اما تقریبا بسیاری از آن ها را ملاقات کرده ام. اگر به دنیال یک توصیه پزشکی هستید، این موضوع در تخصص من نیست، اما اگر می خواهید در مورد مشکلات پوستیتان از کسی که همه چیز را امتحان کرده کمک بگیرید این مطلب را بخوانید. راه هایی اثبات شده برای درمان آکنه حتما وجود دارد!

آکنه، مشکل بسیاری از افراد در سنین مختلف به شمار می رود. هر روز، راه های متفاوتی برای درمان آکنه صورت ارائه می شود. اما بسیاری از آنها صرفا کلاهبرداری بوده، و برخی دیگر، می­توانند کاملا بی اثر باشند. در این مطلب، راه­های ساده و موثری برای درمان آکنه به شما ارائه خواهد شد.

یخ

درمان آکنه صورت-کادو

شما می توانید از تکه های یخ، برای به حداقل رساندن التهاب و قرمزی آکنه های پوست صورت خود استفاده کنید. البته، قرار دادن یخ بر روی صورت تا حد زیادی سخت و نامطلوب خواهد بود، اما این کار می تواند به کاهش عمر آنها کمک کرده و مشکل شما را زودتر از حد معمول حل کند. می توانید یک ژل آیس پک درست کنید و به جای یخ از آن استفاده کنید.

هیدروکورتیزون

درمان آکنه صورت-کادو

لکه های صورت در دوران بارداری امری طبیعی است اما در دیگر مواقع باید آن ها را جدی گرفت و به دنبال راهی برای از بین بردن آن ها بود.برای درمان لکه های شدیدا قرمز، بهتر است از کرم هیدروکورتیزون (مانند کورتیزون ۱۰) استفاده نمایید. احتمالا شما به طور معمول، استفاده از هیدروکورتیزون را با خشکی و خارش پوست مرتبط می دانید، اما این کرم برای کاهش قرمزی و سوزش پوست و  درمان آکنه صورت نیز بسیار مناسب می باشد.

لوسیون کالامین

درمان آکنه صورت-کادو

یکی از درمان های دیگری که برای بهبود وضع آکنه های شما وجود دارد، لوسیون کالامین است. این ماده، قرمزی و تورم را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

زردچوبه

درمان آکنه صورت-کادو

همه ما از خواص و مزایای زردچوبه اطلاع داریم. این ماده، یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان آکنه به شمار رفته و می تواند به عنوان مکمل و یا با مصرف موضعی مورد استفاده قرار گیرد. زردچوبه، دارای خواص ضد التهابی شگفت انگیزی است. شما می توانید زردچوبه را به آسانی به رژیم ویتامین خود اضافه کرده و آن را بنوشید.  این نوشیدینی یکی از نوشیدنی های سم زدای بدن است. این امر، تفاوت زیادی در وضع پوست شما ایجاد کرده، و قرمزی یا تحریک پذیری آن را کاهش خواهد داد.

روغن درخت چای

درمان آکنه صورت-کادو

شاید باور نکنید که می توان از روغن هم برای درمان آکنه استفاده کرد! روغن های زیادی وجود دارند که خاصیت درمانی دارند و حتما باید از آن ها استفاده کرد. البته روغن درخت چای مانند روغن های دیگر نیست. این روغن با خواص میکروبی و ضد عفونی کننده خود، سال ها است که برای حل بیماری های پوستی جزئی استفاده شده است. شما می توانید از آن به عنوان تونر در سراسر پوست خود استفاده کرده و یا آن را به صورت یک درمان نقطه ای یا موضعی به کار گیرید. اما مراقب باشید، چرا که این روغن می تواند پوست را فوق العاده خشک کرده و منجر به پوسته پوسته شدن یا ترک خوردگی شود. پس اگر از پوست حساسی برخوردار هستید، می توانید این روغن را با آب رقیق کنید.

ادامه این لیست را در بخش دوم بخوانید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *