درمان آکنه صورت-کادو

راه­هایی برای درمان آکنه صورت ! (بخش دوم)

راه­هایی برای درمان آکنه صورت !

وجود آکنه واقعا آزار دهنده است، هرچند می توانید پوستتان را با محصولات آرایشی پوشش بدهید اما این راه حلی موقتی برای درمان آکنه صورت است. بسیاری از این محصولات آرایشی کلاهبرداری هستند و نتیجه ای نخواهند داشت و حتی بعضی از درمان های طبیعی ممکن است پوستتان را بدتر کنند. آزمون و خطاهای زیادی در درمان آکنه وجود دارد، اما دیگر وقت آن است که آنچه برایتان بهتر عمل می کند و بهترین نتیجه را می دهد پیدا کنید. اگه به کمی کمک نیاز دارید می توانید از این لیست و لیستی که در بخش اول آمده است استفاده کنید.

عسل

درمان آکنه صورت-کادو

همه ما تا حد زیادی از خواص و مزایای بی شمار عسل (البته، عسل خالص) مطلع هستیم. عسل، یک ماده شیرین و خوش طعم، و در عین حال، یک ضد التهاب موثر است. شما می توانید عسل را برای درمان آکنه صورت و درمان قرمزی و تسکین پوست تحریک شده، به طور منظم بر روی صورت خود اعمال کرده و از نتایج حاصل از این کار شگفت زده شوید. به عنوان مثال، می توانید این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

پوست موز

درمان آکنه صورت-کادو

بله، درست شنیدید. پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان و پتاسیم بوده و به همین دلیل، تاثیر فوق العاده ای در درمان آکنه دارد. تنها کافی است پوست موز را برش داده، و سطح پوست را بر روی مناطق مشکل دار مالش دهید. این کار، قرمزی و تورم پوست را کاهش خواهد داد. و به این ترتیب، آکنه های مورد نظر ممکن است بسیار سریع تر از قبل التیام یابند. آیا با خواص موز با لکه های سیاه آشنا هستید؟

آلوئه ورا

درمان آکنه صورت-کادو

آلوئه ورا، رایج ترین درمان برای آفتاب سوختگی به شمار می رود، اما آیا می دانستید که این ماده به درمان آکنه نیز کمک خواهد کرد؟ البته این امر تنها در مورد آلوئه ورای واقعی و طبیعی (بدون مواد افزودنی، و با خواص درمانی واقعی) صادق است. آلوئه ورا، گیاهی است که می تواند قرمزی، التهاب، خارش، و غیره را کاهش دهد. اعمال آلوئه ورا بر روی لکه ها، این قابلیت را دارد که به از میان رفتن آنها (تقریبا به صورت یک شبه) کمک کند. در عین حال، این ماده مرطوب کننده مناسبی نیز به شمار می رود. استفاده از آلوئه ورا برای مراقبت از مو هم بسیار مفید است.

ماده انتخابی خود را قبل از اعمال کامل بر روی پوست صورت، مورد آزمایش قرار دهید.

قبل از اینکه هر چیزی را بر روی صورت خود اعمال نمایید، باید حتما یک تست موضعی بر روی پوست خود انجام دهید. به این ترتیب، شما می توانید تعیین کنید که آیا پوستتان دچار یک واکنش حساسیتی به ماده مورد نظر خواهد شد یا خیر. به عنوان مثال، قبل از استفاده از ماده درمانی مورد نظر بر روی کل صورت خود، آن را بر روی منطقه کوچکی از خط فک یا گردنتان اعمال نمایید. و اگر در این مورد دچار شک و تردید شدید، می توانید با متخصص پوست خود مشورت کرده و از او راهنمایی بخواهید.

درمان های طبیعی لزوما برای همه مناسب و موثر نیستند، اما شما همیشه می توانید یک یا چند ماده درمانی و طبیعی مناسب را برای خود پیدا کنید. اما به هر حال، بهتر است همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که این امر ممکن است برای شما تاثیرگذار نباشد. پوست شما درست مانند خودتان یکتا و منحصر به فرد است، بنابراین این روند، در واقع یک فرآیند آزمون و خطا است که به شما کمک خواهد کرد تا بهترین رژیم مراقبت از پوست را برای خود پیدا کنید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *