کرم ضدآفتاب - کادو

حقایق نادرستی که در مورد کرم ضدآفتاب باور کرده اید!

حقایق نادرستی که در مورد کرم ضدآفتاب باور کرده اید!

مراقبت از پوست در فصل تابستان اهمیتی دو چندان پیدا می کند و مهمترین راه برای حفاظت از پوست در این فصل استفاده از کرم ضدآفتاب است. شما هم احتمالا مطالب زیادی در مورد کرم ضدآفتاب شنیده اید. با این حال، برخی از آنچه که فکر می کنید واقعیت داشته باشد، ممکن است در واقع کاملا نادرست باشد و شایعاتی در مورد کرم ضدآفتاب هستند. در این مطلب، نکاتی در باب تصورات غلطی که در مورد کرم ضدآفتاب در جامعه وجود دارد، به شما ارائه خواهد شد.

تمام کرم های ضد آفتاب به شکل مشابه و برابری ساخته می شوند.

کرم ضدآفتاب - کادو

کرم های ضد آفتاب به طور کلی به شکل برابری ساخته می شوند. البته، آنها براساس سطح اس پی اف (SPF) و مواد تشکیل دهنده از نظر نحوه ارتباط با اشعه های ماوراء بنفش یا یو وی (UV) با هم تفاوت دارند. دو دسته از کرم های ضد آفتاب وجود دارند: شیمیایی و فیزیکی. کرم های ضد آفتاب شیمیایی به داخل پوست جذب شده و در آنجا اشعه های یو وی را جذب می کنند. اغلب کرم های ضدآفتاب شیمیایی به عنوان فیلتر عمل کرده و هنوز هم به بخشی از اشعه های یو وی اجازه می دهند از آنها عبور کرده و به پوست آسیب بزنند. این کرم های ضد آفتاب شیمیایی برای فعال شدن، به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

از طرفی، کرم های ضد آفتاب فیزیکی، یک حصار فیزیکی واقعی بر روی پوست ایجاد کرده و به هیچ اشعه ای اجازه عبور نمی دهند. به طور معمول، کرم ضدآفتاب فیزیکی حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم می باشد.

بهترین کرم های ضد آفتاب، محصولات طبیعی تر هستند.

کرم ضدآفتاب - کادو

گزینه های طبیعی (محصولاتی که در ترکیب خود از اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم استفاده می کنند) لزوما گزینه های بهتری نیستند. گزارشی که از مصرف کنندگان جمع آوری شده، نشان داده است که ۴۳ درصد از تمام کرم های ضد آفتاب به دلیل عدم توانایی خود برای برخورداری از نرخ عملکرد اس پی اف خود، “ناکافی” هستند.

تقریبا تمام این کرم های ضد آفتاب ناکافی، کرم های طبیعی هستند که تنها حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم می باشند. اما کرم های ضد آفتاب شیمیایی حاوی مواد تشکیل دهنده ای مانند آووبنزون و اکسیبنزون بوده، و در مسدود کردن تمام طول موج های نور خورشید بسیار موثرتر هستند.

کرم های ضد آفتاب، نور خورشید را به طور کامل مسدود می کنند.

کرم ضدآفتاب - کادو

کرم ضد آفتاب ، احساس امنیت کاذبی را برای شما به وجود می آورد. مردم معتقدند که این کرم ها آنقدر خوب و اثرگذار هستند که آنها را از هر گونه آسیبی حفظ می کنند. اما این سوال همیشه وجود دارد که حفاظت در برابر آفتاب با کرم های ضدآفتاب حقیقت است یا شایعه؟ واقعیت این است که کرم های ضد آفتاب تنها درصدی از آسیب نور خورشید را از بین می برند.

پس باید آگاه باشید که کرم ضد آفتاب به تنهایی این قابلیت و توانایی را ندارد که در مسدود نمودن نور خورشید به طور کامل موثر باشد. شما باید اعمال دیگری نیز برای مبارزه با اشعه های مضر نور خورشید انجام دهید. واقعیت این است که فقط اجتناب از نور خورشید به طور کامل و یا پوشیدن لباس های مسدود کننده نور می تواند این کار را انجام دهد.

پس مانده سفید بر روی پوست بدان معناست که شما صورت خود را به اندازه کافی پوشش داده اید.

کرم ضدآفتاب - کادو

وجود پس مانده سفید بر روی پوست اصلا به این معنا نیست که شما صورت خود را به اندازه کافی پوشش داده اید، و دیگر هیچ آسیبی به پوستتان نخواهد رسید. این پس مانده می تواند به این معنا باشد که کرم را به اندازه کافی بر روی سطح پوست مالش نداده، و یا از یک کرم ضد آفتاب فیزیکی که تنها حاوی اکسید روی و یا دی اکسید تیتانیوم باشد استفاده کرده اید.

استفاده از یک کرم ضد آفتاب با اس پی اف (SPF) بالاتر، حفاظت بهتر و طولانی تری را برای پوستتان فراهم می کند.

کرم ضدآفتاب - کادو

شما در زمان استفاده از کرم ضد آفتاب، در حال حفاظت از پوست خود در برابر اشعه های یو وی بی (UVB) و یو وی ای (UVA) خورشید هستید. در حالی که اشعه های یو وی بی مسئول بروز آفتاب سوختگی هستند، بهتر است بدانید که اشعه های یو وی ای آنهایی هستند که منجر به ایجاد آسیب طولانی مدت پوست می شوند.

مقدار اس پی اف، تنها بازتابی از میزان حفاظت اشعه یو وی بی است. بنابراین، در حالی که مقدار بالاتر اس پی اف لزوما مشکلی ایجاد نمی کند، اما مقدار آن به تنهایی تاثیر زیادی در حفاظت از انواع اشعه های خورشید نخواهد داشت.

کرم های ضد آفتاب، منافذ را مسدود کرده و منجر به بروز آکنه می شوند.

کرم ضدآفتاب - کادو

در حالی که این موضوع می تواند در برخی موارد درست باشد، اما در مورد تمام کرم های ضد آفتاب موجود در بازار صادق نیست. بسیاری از کرم های ضد آفتاب موجود در بازار، ایمن، موثر، و غیر جوش زا هستند.

پوست کسانی که از داروهای مخصوص آکنه مانند رتینوئیدها و یا آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده می کنند، به خورشید حساس تر است. بنابراین، افرادی با پوست مستعد آکنه که از این نوع داروها مصرف می کنند، باید به طور مداوم از کرم ضدآفتاب استفاده نمایند. البته کاری که باید انجام دهید این است که باید بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

شما تنها در روزهای آفتابی تابستان به کرم های ضد آفتاب نیاز خواهید داشت.

کرم ضدآفتاب - کادو

مردم هنوز باور نمی کنند که عدم استفاده از کرم ضد آفتاب در روزهای ابری هم منجر به بروز آسیب به پوستشان خواهد شد. با این حال، این تصور کاملا غلط است.

واقعیت این است که تنها قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به پوست شما آسیب نخواهند رساند. به عنوان مثال، تحقیقات نشان داده اند که مردم در حال رانندگی به اندازه کافی از کرم های ضد آفتاب استفاده نمی کنند. و همچنین، درصد بروز سرطان پوست در سمت چپ صورت (سمت رو به آفتاب) بسیار بیشتر گزارش شده است.

درک نحوه محافظت از پوست

کرم ضدآفتاب - کادو

کرم ضدآفتاب ، یک ابزار است. چالش اصلی، تنها کرم ضدآفتاب نیست. مساله اصلی این است که حفاظت مطلوب از نور خورشید، پروژه ای است که به تلاش مداوم و سخت کوشانه ای در تمام طول عمرتان نیاز دارد.

همه ما می دانیم که استفاده از کرم ضد آفتاب، امر بسیار مهمی است. اما به یاد داشته باشید که همیشه باید از ابزار و محصولات مناسبی برای محافظت از پوست خود استفاده کرده، و به خوبی از مسائل مرتبط با این موضوع مطلع باشید. شما باید نحوه استفاده از کرم های مختلف را بدانید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *