پوست عالی - کادو

برای برخورداری از یک پوست عالی این کارها را هر روز انجام دهید (بخش اول)

کارهایی که هر روز باید برای برخورداری از یک پوست عالی انجام دهید! 

تا به حال با خود فکر کرده اید افرادی با پوست عالی چه عاداتی دارند؟ آیا می دانید با اعمال چه تغییراتی در شیوه زندگی خود می توانید به پوست درخشان رویاهای خود دست یابید؟ خوشبختانه این عادات ممکن است آنگونه که به نظر می رسد، چالش برانگیز نباشد. در واقع، شما به احتمال زیاد در حال حاضر نیز برخی از آنها را به طور منظم انجام می دهید. در این مطلب چند ترفند عالی برای برخورداری از پوستی درخشان را به شما معرفی می کنیم.

آرایش صورتتان را بشویید

پوست عالی - کادو

شاید روزهایی که به شدت خسته اید، خوابیدن بدون پاک کردن آرایش برایتان بسیار وسوسه انگیز باشد، اما صرف چند دقیقه برای تمیز کردن آرایش می تواند در برخورداری از یک پوست زیبا بسیار موثر باشد، چراکه عوارض پاک نکردن آرایش صورت قبل از خواب بسیار زیاد است. اگر آرایش شما در طول شب بر روی پوستتان باقی بماند، این امر ممکن است باعث بسته شدن منافذ پوستی شده و در نهایت منجر به بروز جوش و آکنه گردد.

همچنین، پاک نکردن آرایش در طول شب می تواند منجر به بسته شدن منافذ مژه ها شده و باعث بروز بیماری های مختلف باکتریایی شود. پس یک راه ساده و در عین حال موثر برای برخورداری از یک پوست با طراوت و درخشان این است که شب ها بعد از بازگشت به منزل و قبل از رفتن به رختخواب، آرایش خود را پاک کرده و صورتتان را به خوبی بشویید.

از محصولات مناسب استفاده کنید

پوست عالی - کادو

برای استفاده از محصولات مناسب مراقبت از پوست، دلیلی ندارد لزوما هزینه بالایی برای این امر صرف شود. نکته کلیدی، شناخت نیازهای پوست شما و خرید محصولاتی متناسب با این نیازها است. اگر از نیازهای نوع پوست خود مطمئن نیستید، می توانید به یک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کرده و از او کمک بخواهید. شما همچنین می توانید از محصولات مراقبت از پوست طبیعی نیز استفاده کنید.

از مکمل های مناسب استفاده کنید

پوست عالی - کادو

آیا زیبایی را می توان در یک قرص پیدا کرد؟ درست است که هیچ قرصی قطعا نمی تواند معجزه کند، اما ثابت شده که تعدادی از مکمل ها توانایی بالایی در زمینه افزایش سلامت بدن دارند.

به عنوان مثال، روغن گل پامچال می تواند پوست، مو، ناخن، و حتی مفاصل شما را تغذیه کند. این مکمل همچنین برای درمان آرتریت، اختلالات خود ایمنی، سندرم پیش از قاعدگی و رشد سالم پوست، مو و ناخن مفید است.

اگر شما در حال حاضر یک مکمل امگا ۳ مصرف می کنید، در مسیر درستی برای دستیابی به یک پوست عالی و درخشان قرار دارید. امگا ۳، نه تنها یک مکمل عالی برای مبارزه با بیماری های قلبی عروقی و آلزایمر است، بلکه همچنین می تواند به پوست در جلوگیری از آسیب های ناشی از آفتاب کمک کند.

با استفاده از آب لیمو به پوست خود آبرسانی کنید

پوست عالی - کادو

مطمئنا همه می دانند که نوشیدن آب، بهترین راه برای دستیابی به یک پوست عالی ، کامل و بی نقص است. ممکن است برایتان عجیب باشد اگر بدانید که این گفته در واقع هیچ پشتوانه علمی ندارد. در واقع، مطالعات محدود انجام شده در این زمینه نشان می دهد که شاید نوشیدن آب به مقدار کافی برای بسیاری از اعضای بدن حیاتی است، اما وقتی پوست شما پیر شود، آبرسانی می تواند پوست را به طور موقت زیبا کند، اما نمی تواند جایگزین مزایای محصولات ضد پیری ناشی از حفاظت از خورشید یا رطوبت موضعی باشد.

البته این بدان معنا نیست که نوشیدن آب را متوقف کنید! بلکه بهتر است با اضافه کردن کمی آب لیموی تازه به آبی که می نوشید، آبرسانی به پوست را دو برابر کرده و در عین حال، سطح دریافت روزانه ویتامین ث بدن خود را نیز افزایش دهید. ویتامین ث به پوست شما کمک می کند تا با آسیب های ناشی از آفتاب مقابله کرده، برای بهبود زخم ها بسیار مناسب بوده، و یک جزء ضروری در تولید کلاژن پوست شما در بدن به شمار می رود. همچنین آب و آبلیمو یکی از نوشیدنی های سم زدا برای بدن است.

از نوشیدن الکل اجتناب کنید

پوست عالی - کادو

مصرف بیش از حد الکل می تواند منجر به بروز مشکلات سلامتی واقعی، از جمله بروز شرایط پوستی ناگوار شود. قرمزی پوست صورت، فرورفتگی، هیپرپیگمانتاسیون یا تجمع رنگدانه ها در بافت، و زردی پوست، همه نشانه های بیماری الکل در بدن هستند.

اثرات طولانی مدت نوشیدن الکل این است که بدن ما را از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری تخلیه می کند. در واقع، تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام شده نشان می دهد که الکل یکی از بدترین و مخرب ترین ترکیبات موجود برای تخریب و از بین بردن پوست شما به شمار می رود. بنابراین اگر می خواهید زودتر از حد معمول پیر شوید، می توانید تا جایی که می توانید الکل بنوشید!

در بخش دوم از این مجموعه می توانید موارد دیگری که برای داشتن پوستی عالی ضروری هستند را بخوانید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *