عطرهای طبیعی و خانگی - کادو

چگونه عطرهای طبیعی و خانگی بسازیم؟ (بخش اول)

چگونه عطرهای طبیعی و خانگی بسازیم؟

همه ما دوست داریم بوی خوبی داشته باشیم و در میان جمعیتی قرار بگیریم که بوی خوب دارند. علاوه بر عطر و ادکلن های شیمیایی ما می توانید از عطرهای طبیعی و خوشبو کننده های خانگی هم استفاده کنید. این خوشبوکننده های طبیعی خصوصا برای افرادی که با استفاده از عطرها دچار سردرد و تنگی نفس می شوند توصیه می شود. در این مطلب یک دستورالعمل ساده داریم که می توانید با استفاده از آن عطر خودتان را بسازید و علاوه بر آن می توانید با عناصر تشکیل دهنده عطر ها معتبر و با کیفیت هم آشنا شوید.

بعضی از رایحه ها از اسانس گل ها و درختانی ساخته شده اند که تقریبا کمیاب هستند. این مواد اولیه به روغن های افزوده می شوند که قیمت هر عطری بستگی به مقدار استفاده از این روغن ها دارد. البته شما باید شیوه درست استفاده از عطر را بدانید.

عناصری موجود در عطرها :

  1. گیاه عود

عطرهای طبیعی - عود - کادو

این رایحه غنی که در طی یک فرایند سخت و زمان بر از گیاه عود استخراج می شود، محبوبیت زیادی خصوصا در کشورهای عربی به دست آورده است و به عنوان یکی از عطرهای طبیعی شناخته می شود. استخراج روغن این گیاه به زمان زیادی احتیاج دارد، و این امر به نوبه خود منجر به افزایش هزینه های تولید این رایحه می شود.

  1. عنبرسائل

عطرهای طبیعی - عنبر سائل - کادو

جالب است بدانید که سیستم گوارش نوع خاصی از نهنگ ها ترشحی با نام عنبرسائل تولید می کند. این ترشح در طی زمان و به تدریج به یک رایحه خوشبوی طبیعی تبدیل می شود. این رایحه علاوه بر بوی خوبی که دارد، همچنین به افزایش طول عمر عطر نیز کمک می کند.

  1. ریشه بنفشه

عطرهای طبیعی - ریشه بنفشه - کادو

ریشه بنفشه، رایحه بسیار طبیعی و شیرینی دارد. این ریشه ها باید خشک شده و کهنه شوند. در نتیجه، استخراج روغن این ریشه ممکن است تا پنج سال طول بکشد. این فرایند استخراج وقت گیر باعث شده که این ریشه یکی از نادرترین مواد تشکیل دهنده به شمار رود.

سه نت (Note) موجود در عطرها:

تهیه عطری برای خودتان در خانه بسیار ساده است. تنها چند عنصر برای نت پایه و چند روغن اصلی با نسبت های مناسب می تواند ترکیب ویژه ای را برایتان خلق کند.

  1. نت بالا

نت بالا به عنوان اولین برداشت از عطر، رایحه ای است که به محض اعمال عطر در فضا پخش می شود. این رایحه ها (به عنوان مثال، رایحه لیمو ترش زرد یا سبز، گریپ فروت، پرتقال و اسطوخودوس) بسیار سریع از بین می رود.

  1. نت میانی

این رایحه تنها چند دقیقه بعد از نت بالا حس می شود. نت میانی در واقع رایحه اصلی عطر شما بوده و تا حد زیادی ملایم است. چند نت میانی معمول عبارتند از دارچین، یاسمن، جوز، و گل رز.

  1. نت پایه

نت پایه، یک رایحه عمیق و غنی است. رایحه چوب سدر، زنجبیل، مر، چوب صندل و نیشکر، چند نمونه از این نت ها به شمار می روند.

 این ها رایحه های ساده و مؤثری هستند که باعث می شوند بدون استفاده از عطر خوشبو باشید. ساخت عطر در خانه آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند ماده اولیه ساده را از فروشگاه نزدیک خانه خریداری کنید.

در بخش دوم می توانید چگونگی و مراحل ساخت عطر مخصوص به خودتان را بخوانید.

منبع: stylenrich

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *