عطرهای طبیعی - کادو

چگونه عطرهای طبیعی و خانگی بسازیم؟ (بخش دوم)

در بخش اول از این مطلب به بررسی مواد به کار رفته در عطرهای با کیفیت پرداخته و ذکر کردیم که می توانید از این مواد اولیه استفاده کنید و خوشبوکننده و عطرهای طبیعی و و مناسب خود را بسازید. در اینجا به معرفی مراحل ساخت یک عطر طبیعی و خانگی می پردازیم.

مرحله ۱: ساخت پایه

مرحله 1: ساخت پایه - کادو

اولین گام برای تهیه یکی از این عطرهای طبیعی و خانگی، انتخاب یک پایه خنثی است. برای افزودن یک مایع پایدار می توانید از الکل استفاده کنید. سپس، روغن رقیقی مانند روغن جوجوبا یا روغن بادام به آن اضافه کنید. روغن و الکل باید با نسبت یک به یک مخلوط شوند.

مرحله ۲: یک بوی منحصر به فرد

مرحله 2: یک بوی منحصر به فرد - کادو

در این مرحله، باید کمی آزمایش کرده و بفهمید کدامیک از عطرهای طبیعی برای شما بهترین انتخاب است. وقت آن است که مدتی را در بخش های گیاهی یا بخش محصولات طبیعی یک فروشگاه مواد غذایی صرف کنید. رایحه دلخواه خود را انتخاب کنید – رایحه ای که می خواهید تمام روز بویش را حس کنید. روش های متعددی برای ترکیب رایحه های مورد علاقه شما وجود دارد، برخورداری از یک فرمول مناسب به شما کمک می کند تا بهترین راه برای ترکیب آنها را پیدا کنید. یک روغن اصلی مانند جوجوبا انتخاب کرده و مقادیر مختلفی از آن را آزمایش کنید تا بالاخره به بوی مناسب خودتان دست پیدا کنید.

چگونه از عطر خانگی خود استفاده کنید؟

چگونه از عطر خانگی خود استفاده کنید؟ - کادو

هنگامی که ترکیب مورد نظرتان آماده شد، باید یک نحوه اعمال عطر را انتخاب کنید. برای عطرهایی با پایه روغن، بطری هایی با سر غلطکی عالی هستند – به این ترتیب شما می توانید دقیقا همان جایی که می خواهید را اعمال کرده و اطمینان حاصل کنید که لباس هایتان به عطر آغشته نمی شوند. اسپری ها نیز برای عطرهای مبتنی بر الکل مناسب هستند. اگر عطری با پایه جامد مانند روغن نارگیل دارید، بهتر است از یک ظرف شیشه ای استفاده کنید.

خلاصه ای از نحوه تهیه عطرهای طبیعی به اندازه یک ظرف غلطکی کوچک

طزر ساخت عطر خانگی را می توانید مطابق با دستورالعمل زیر یاد بگیرید

خلاصه ای از نحوه تهیه عطرهای طبیعی به اندازه یک ظرف غلطکی کوچک - کادو

عناصر تشکیل دهنده:

 • ۱ اونس روغن جوجوبا
 • ۱ اونس آب مقطر
 • ۴ تا ۵ قطره روغن یاسمن
 • ۳ تا ۴ قطره روغن لیمو ترش زرد
 • ۳ تا ۴ قطره روغن پرتقال
 • ۳ تا ۴ قطره روغن چوب صندل

این اسانس ها را می توان از هر فروشگاه بهداشتی یا فروشگاه های آنلاین خریداری کرد.

دستورالعمل تهیه:

دستورالعمل تهیه - کادو

تمام مواد موجود را در یک ظرف کوچک ترکیب کرده و به خوبی به هم بزنید. شما می توانید آن را روی مچ دست، پشت گوش، و روی گردن خود اعمال کنید. این عطر به طور میانگین باید ۲ تا ۳ ساعت ماندگاری داشته باشد.

نکات مهم:

نکات مهم - کادو

 • وانیل – اسپری روغن بدن وانیل – میخک می تواند یک عطر خوشبو و مناسب برای جذب مردان باشد. این روغن به پوست شما کمک می کند تا حس ابریشمی و نرمی داشته باشد؛ به ویژه در آب و هوای سرد.
 • اطمینان حاصل کنید که عطر خانگی خود را در محل های مناسب اعمال کنید. نقاط نبض بدن، مناسب ترین نقاط برای اعمال عطر به شمار می روند، چرا که خون در این نقاط گرم تر بوده و ماندگاری عطر را بیشتر می کند.
 • اسپری روغن بدن نارگیل، به عنوان یک مرطوب کننده و در عین حال، یک کرم ضد آفتاب مناسب عمل می کند. این اسپری می تواند با اسانس های مورد علاقه شما مانند وانیل، گل رز یا چوب صندل ترکیب شود.
 • لایه بندی رایحه ها می تواند به شما کمک کند تا از عطر ماندگار تری برخوردار شوید.
 • عطرهای جامد، گزینه های بسیار خوبی برای سفارشی کردن براساس سلیقه و نگهداری در کیف دستی شما به شمار می روند.

منبع: stylenrich

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *