انتخاب فندک - کادو

نکات مهم برای انتخاب فندک مناسب شما (بخش اول)

 

تصمیم گیری با خود شما است که همراه خود یک فندک داشته باشید یا نداشته باشید. اما فرض می شود شما به عنوان خواننده این مطلب فندک داشته باید یا علاقمند به داشتن فندک باشید. در این مطلب نکاتی به شما ارائه می شود برای انتخاب فندک مناسب برای شما و البته فندک می تواند یک هدیه مناسب برای آقایان باشد. پس می توانید قبل از هدیه دادن فندک نکاتی را در مورد انتخاب آن بدانید.

نکات مهم برای انتخاب فندک:

نکات مهم برای انتخاب فندک - کادو

  • اگر قصد دارید همیشه یک فندک با خودتان حمل کنید، بهتر است بهترین فندکی را که در عین حال، از گم کردنش شدیدا ناراحت نخواهید شد، برای این کار انتخاب کنید و در انتخاب فندک دقت کنید.
  • لازم نیست هزینه بالایی برای خرید یک فندک زیبا و باکیفیت صرف کنید. فندک زیپو (Zippo)، یکی از معتبرترین برندهای فندک موجود در بازار است. تا وقتی که انتخاب خود را از میان مدل های کلاسیک این برند برگزینید، می توانید از انتخابتان مطمئن شوید.
  • اگر سبک و کیفیت لوازم جانبی برایتان اهمیت بالایی دارد و ترجیح می دهید فندک یا ساعت شما با باقی پوششتان تناسب داشته باشد، می توانید یک مجموعه کوچک از فندک های متفاوت و باکیفیت برای خودتان انتخاب کنید. البته، اگر شما سیگاری هستید یا از آن دسته مردانی هستید که همیشه ساعت و فندکتان را با باقی پوشش خود هماهنگ می کنید، پس احتمالا دیگر دلیلی برای طرح این موضوع وجود ندارد، چون شما همین حالا هم چنین روندی را طی کرده اید.
  • اگر شما به فندک های باریک و شیک علاقه مند هستید، بهتر است به جای فندک هایی که از مایعات به عنوان سوخت استفاده می کنند، انتخاب خود را از میان فندک های بوتان انجام دهید. آنها این مزیت خاص را دارند که عموما به کاربر اجازه می دهند ارتفاع شعله را تنظیم کند.
  • اگر شما به طور خاص به دنبال یک فندک محکم و همه کاره هستید، احتمالا باز هم گزینه های مناسبی از بین محصولات زیپو یا بیک (Bic) پیدا خواهید کرد. در این صورت، بهتر است از انتخاب فندک هایی با اجزای اضافی و پیچیده خودداری کنید.

فندک هایی با شعله ملایم یا فندک های مشعلی

فندک هایی با شعله ملایم یا فندک های مشعلی - کادو

فندک های سنتی و کلاسیک با “شعله ملایم” را می توان برای روشن کردن سیگار و همچنین نوع خاصی از ابزار استفاده کرد. فندک های مشعلی، جت، یا توربو، گزینه های بهتری برای روشن کردن سیگار هستند. فندک های مشعلی، شعله ی شدید و پُرحرارتی فراهم می کنند، و به همین دلیل، برای فعالیت های فضای باز مناسب تر هستند.

در حالی که فندک های زیپو با توجه به طراحی خود نسبت به باد مقاوم هستند، با این حال سیستم شعله و شعله زای یک فندک توربو مقاومت بیشتری در این وضعیت ها دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که فندک های مشعلی امنیت کمتری دارند و حتی در فرودگاه نمی توانید آنها را در کیف دستی یا چمدانتان حمل کنید. همچنین می توان گفت با وجود مخالفت برخی از کارشناسان، تجربه نشان داده که شعله یک فندک توربو برای روشن کردن تنباکوی پیپ به هیچ عنوان ایده آل نیست.

فندک شما چه چیزی درباره شما می گوید؟

فندک شما چه چیزی درباره شما می گوید؟ - کادو

یک فندک گران قیمت نشان می دهد که فرد دارنده آن پیوند قوی و کاملی با مقوله سیگار و سیگار کشیدن دارد؛ این شاید پیام اجتماعی خوبی منتقل نکند. یکی از جذابیت ها و مزایای فندک های ساده و یکبار مصرف این است که در مورد میزان مصرف و وابستگی فرد به سیگار ابهام ایجاد می کند. در واقع، کسی که برای ترک سیگار برنامه ریخته، و یا تنها گهگاه سیگار می کشد، احتمالا هزینه بالایی را صرف خرید یک فندک گران قیمت نخواهد کرد.

نکاتی که باید در زمینه انتخاب فندک از آنها اجتناب کنید :

نکاتی که باید در زمینه انتخاب فندک از آنها اجتناب کنید - کادو

  • سعی کنید از فندک های ارزان قیمت، یکبار مصرف و به ویژه فندک هایی که حاوی لوگو های نازیبا و فروشگاهی یا تبلیغاتی هستند در جمع استفاده نکنید.
  • هیچ چیز جالب یا جذابی در مورد فندکی که به شکل تفنگ دستی است وجود ندارد! اگر می خواهید حتما یکی از آنها را داشته باشید، سعی کنید آن را از خانه بیرون نبرید.
  • شاید فکر کنید یک فندک/ ابزار ترکیبی، ایده کاربردی و ایده آلی به نظر برسد، اما اینطور نیست. یک فندک/ فلش حافظه در واقع توهین به طراحی های برتر ابزار داده و فندک خواهد بود.
  • بیک، سالهای سال است که فندک های یکبار مصرف قابل اعتماد و کارآمدی طراحی و تولید کرده است. این برند قابل اعتماد و کلاسیک در زمینه تولید فندک های پلاستیکی یکبار مصرف، در حال حاضر اقدام به تولید قاب های متنوع و جذاب فندک نموده است. شما می توانید با استفاده از چنین قاب هایی، ظاهر فندک بیک ساده و یکبار مصرف خود را به شدت بهبود دهید.

از آنجا که روشن کردن سیگار و سیگار کشیدن به طور عمده توجه منفی زیادی را به خود جلب می کند، فکر می کنید اگر یک فرد سیگاری از فندکی با ظاهر جالب و جذاب استفاده کند، می تواند میزان مخالفت و حس منفی اطرافیان را به عمل سیگار کشیدن کاهش دهد؟ آیا هنگامی که فندک یک مرد نشانه هایی از این واقعیت ارائه دهد که او به طور محسوس از درآمد بالایی برخوردار است، و یا نشان دهد که او فردی آگاه به سبک شخصی منحصر به فرد بوده و توجه بالایی به جزئیات ظاهری دارد، چنین نکاتی می تواند این موضوع که او سیگار می کشد را در مرحله دوم توجه قرار دهد؟

پاسخ این است که: بله. حداقل تا حدی می تواند تاثیرگذار باشد.

در بخش دوم از این مجموعه به نکات مهم دیگری در مورد فندک و نحوه انتخاب آن می پردازیم.

منبع: ties

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *