انتخاب فندک برای هدیه - کادو

نکات مهم برای انتخاب فندک مناسب شما (بخش دوم)

فندک اکسسوری مورد علاقه بسیاری از آقایان است که می تواند هدیه ای مناسب برای آقایان هم باشد. در بخش اول از این مطلب به نکاتی در مورد انتخاب نوع فندک و مواردی که باید در خرید فندک از آن ها اجتناب کنید پرداختیم. در این بخش نکات مهم دیگری برای انتخاب فندک مناسب را با شما به اشتراک می گذاریم.

چقدر باید برای خرید یک فندک هزینه کنید؟

چقدر باید برای خرید یک فندک هزینه کنید؟ - کادو

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که واقعا تا چه میزان باید برای خرید یک فندک و انتخاب فندک هزینه کرد؟ در اینجا می توانید پاسخ هایی برای این سوالتان پیدا کنید. با توجه به این که انتخاب فندک معمولا با عادت ناپسند سیگار کشیدن در ارتباط است، و به همین علت شما باید برای خرید تمام نیازمندی های این عادت هزینه کنید، پس صرف یک بودجه شدیدا بالا و نامتعارف برای خرید و انتخاب فندک ممکن است احمقانه باشد. این امر با توجه به بودجه هر فرد می تواند تا حدودی نسبی باشد، اما در هر حال، رقمی همچون ۱۲۰۰ دلار یا بالاتر از آن واقعا عجیب و بی معنا است.

برای کمتر از ۵۰۰ دلار، می توانید یکی از فندک های بوتان پیش ساخته و کلاسیک دان هیل (Dunhill) را برای خود انتخاب کنید، در حالی که پایین ترین قیمت موجود برای خرید جدیدترین فندک های شعله ای اس تی دوپونسوفت (S T Dupontsoft)درست از ۲۰۰ دلار شروع می شود. قیمت هر دو نوع از فندک های با شعله ملایم کولیبری (Colibri) و خیکار (Xikar) از قیمت ۶۰ دلار شروع می شود.

شاید بتوان گفت یک الگوریتم کلی برای مقایسق نسبت هزینه و مدل فندک وجود دارد. در ادامه می توانید نزدیکترین مفهوم موجود به این الگوریتم را ببینید:

  • اگر شما بیش از ۱۰۰ دلار برای خرید ساعتتان صرف نکرده باشید، پس لازم نیست بیش از ۲۵ دلار برای فندکتان هزینه کنید.
  • اگر شما بیش از ۵۰۰ دلار برای خرید ساعتتان صرف نکرده باشید، پس لازم نیست بیش از ۱۰۰ دلار برای فندکتان هزینه کنید.
  • اگر شما بیش از ۱۰۰۰ دلار برای خرید ساعتتان صرف نکرده باشید، پس لازم نیست بیش از ۲۵۰ دلار برای فندکتان هزینه کنید.
  • اگر شما بیش از ۲۵۰۰ دلار برای خرید ساعتتان صرف نکرده باشید، پس لازم نیست بیش از ۵۰۰ دلار برای فندکتان هزینه کنید.
  • اگر شما بیش از ۵۰۰۰ دلار برای خرید ساعتتان صرف نکرده باشید، پس لازم نیست بیش از ۱۲۰۰ دلار برای فندکتان هزینه کنید.

انتخاب فندک به عنوان هدیه

انتخاب فندک به عنوان هدیه - کادو

لزوما تمام مردان به یک اندازه از دریافت یک فندک باکیفیت به عنوان هدیه استقبال نمی کنند، اما در عین حال، تعداد کمی از آنها ممکن است از دریافت چنین هدیه ای ناراحت شوند. اگر شما فندک را به یک فرد سیگاری هدیه می دهید، می توانید از گزینه های الگوریتمی که در بالا مطرح شد کمک بگیرید: اگر بتوانید به مردی یک ساعت ۱۰۰ دلاری هدیه دهید، پس خرید یک فندک ۵۰ دلاری برای او می تواند انتخاب مناسبی باشد. و به ازای یک ساعت ۵۰۰ دلاری، یک فندک ۲۵۰ دلاری.

اگر فندک را برای یک فرد غیرسیگاری و ورزشکار خریداری می کنید، باید فندک را به شکل متفاوتی انتخاب کنید. همچنین، هرگز یک فندک دسکتاپ یا رومیزی را به یک فرد غیرسیگاری هدیه ندهید. فندک های تزیینی و عتیقه می توانند ظاهر زیبایی داشته باشند، اما آنها به ندرت کاربردی هستند. در عوض، بهتر است از فندکی مدرن و زیبا که برای روشن کردن شمع های خانه، اجاق گاز، و شومینه طراحی شده باشد، به عنوان هدیه خود استفاده کنید.

قبلا به شما گفته شده بود که یک مرد نباید فندکی را با خود حمل کند که نتواند از عهده گم کردنش برآید. این قاعده کلی در الگوریتم ارائه شده در بالا اعمال و منعکس شده است. اما اعطای یک فندک می تواند امر بسیار شادی آوری باشد، مخصوصا وقتی که گیرنده انتظار یک هدیه را نداشته و دهنده بتواند به آسانی هزینه فندک جایگزین را تقبل کند.

به یاد داشته باشید شاید فندک ساده شما کاربرد واقعی و یا حتی کاربرد حسی بیشتری برای یک فرد دیگر داشته باشد. شاید واقعا ندانید که فندک ۱۵ دلاری زیپوی شما ممکن است تفاوتی بزرگ تر از آنچه که تصورش می کنید را در زندگی آن فرد داشته باشد.

آداب آتش افروزی فندک

آداب آتش افروزی فندک - کادو

شمع ها: به استثنای شمع های تولد، روشن کردن و خاموش کردن شمع های روی میز در یک رستوران یا کافه توسط مشتریان، در واقع نقض آداب متعارف به شمار می رود. شاید همه شما این کار را در گذشته انجام داده باشید، اما سعی کنید در آینده از انجامش پرهیز کنید. اگر آنها فندکی در دسترس خود نداشته و به یکی احتیاج داشتند، می توانید فندک خودتان را به کارکنان ارائه دهید.

اوراق و برگه های محرمانه: اغلب ما شاهد چنین منظره ای بوده ایم که فردی (چه در عالم واقعیت، و چه در فیلم های مختلف) اوراق و برگه های محرمانه و دیگر مدارک مخاطره آمیز را در سطل زباله دفتر کار خود سوزانده باشد. شاید این واقعیت، مساله مهمی به شمار نرود، اما حقیقت این است که از بین بردن چنین مدارکی در یک فضای عمومی، نه تنها امنیت ندارد، بلکه یک کار ناشیانه و غیرحرفه ای نیز به شمار می رود.

آتش بازی: لزومی ندارد حتما شما آن مردی باشید که اقدام به انفجار کوهی از وسایل آتش بازی می کند. می توانید فندک خود را برای این کار قرض بدهید، اما شخصی نباشید که فیوز را روشن می کند.

منبع: ties
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *