عطر - کادو

حقایقی جذاب در مورد عطر و دنیای عطرها

قدمت هنر عطرسازی به دوران مصر باستان باز می گردد. و از آن زمان تاکنون، تغییرات جالب و حتی عجیبی در روند کلی و پیشرونده این صنعت رخ داده است. در این مطلب، برخی از چشمگیرترین حقایقی که درباره عطر نمی دانستید به شما ارائه خواهد شد!

  1. آغازی عجیب

آغازی عجیب - کادو

عنبر سائل، یکی از با ارزش ترین مواد خام در ساخت عطرها به شمار رفته و به عنوان ماده ای به کار می رود که رایحه دریایی و شیرینی به عطرها اضافه خواهد کرد. امروزه در ساخت عطرهایی مانند لایت بلو اسکیپ تو پاندارا (Light Blue Escape to Panarea) به طراحی دولچه اند گابانا (Dolce and Gabbana) از نسخه مصنوعی این عنصر نادر استفاده می شود.

  1. شما عطر را به روش اشتباهی اسپری می کنید

شما عطر را به روش اشتباهی اسپری می کنید - کادو

اگر می خواهید همیشه بوی عطر فوق العاده و شگفت انگیزی داشته باشید، به این نکته توجه کنید که موی شما -نه پوستتان- در واقع بهترین محل برای اسپری عطرها است. از طرفی، پوست سر شما به علت چربی روی آن، عطر را بیشتر از باقی پوست نگاه خواهد داشت. همچنین، چون سر شما معمولا همیشه در حال حرکت است، در واقع می تواند  رایحه عطرها را راحتتر پخش کند.

  1. بینی شما نمی داند

بینی شما نمی داند - کادو

ظاهرا بینی شما به عطر همیشگی تان عادت کرده و شما تنها زمانی که برای اولین بار آن را اعمال کرده یا به طور آگاهانه به بویش توجه کنید، می توانید آن را حس کنید. پس لطفا حداقل به خاطر اطرافیانتان هم که شده، عطرتان را بیش از حد اسپری نکنید.

  1. مشک

مشک - کادو

آیا می دانستید که مشک در واقع یک ماده قوی و قهوه ای رنگ است که توسط گوزن نر ترشح می شود؟ از آنجایی که برای گرفتن مشک، حیوان باید کشته شود، امروزه از این ماده به ندرت برای ساخت عطر استفاده می شود. در عوض، عطرسازها از موادی استفاده می کنند که یک نسخه مصنوعی از مشک های سنتی به شمار می رود.

  1. بینی یک میلیون دلاری

بینی یک میلیون دلاری - کادو

گفته شده که ژان کارلز، عطرساز معروف فرانسوی و خالق عطر هایی همچون میس دیور، بینی خود را به ارزش یک میلیون دلار بیمه کرده بود.

  1. یاسمن

یاسمن - کادو

بسیاری از نت های یاسمن موجود در رایحه ها، در واقع با استفاده از یک ماده اولیه مصنوعی به نام ایندول (Indole) تولید می شود. این ماده از قیر زغال سنگ استخراج می گردد و در غلظت کم، از بوی شیرین و گلداری برخوردار است.

  1. برای عاشقان بیکن

برای عاشقان بیکن - کادو

در صورتی که مایلید به شیوه دیگری نیز از غذای صبحانه مورد علاقه خود لذت ببرید، می توانید بوی آن را به خودتان اسپری کنید! عطر بیکن (Bacōn) که توسط فارگینی (Bacōn by Fargginay) طراحی شده، در سال ۱۹۲۰ توسط یک قصاب پاریسی تولید شد.

  1. گران قیمت ترین عطر جهان

گران قیمت رایحه جهان - کادو

گران قیمت ترین عطر موجود در سرتاسر جهان، عطری به نام کلایو کریستین امپریال مجستی (Clive Christian’s Imperial Majesty) است که قیمتی در حدود ۲۱۵۰۰۰ دلار دارد.

  1. یک شروع محقر

یک شروع محقر - کادو

شانل شماره ۵، یکی از بهترین عطرهای تمام دوران ها و تنها عطری است که مریلین مونروی معروف قبل از خوابیدن از آن استفاده می کرد. کوکو شانل، زندگی فقیرانه ای داشت. مادرش لباس می شست؛ برای همین، بوی صابون و پوست تمیز و تازه شسته شده، چیزی بود که سالها بعد از آن نیز با او باقی ماندند. شانل شماره ۵، اولین عطری بود که او از میان ده نمونه کار انتخاب کرد. همچنین، این عطر اولین عطر ساخته شده با آلدئیدها بود: یک ترکیب سنتز شده از ترکیبی ارگانیک که درست بوی صابون می دهد.

منبع: byrdie

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *