عطرها و ادکلن ها - کادو

آیا عطرها و ادکلن ها هم عمر مفید و تاریخ انقضا دارند؟

حس بویایی یکی از قدرتمندترین حس های انسان است. رایحه ها مختلف بی تردید رابطه مستقیمی با خاطرات و تجربیات ما دارند. هر کسی ممکن است به راحتی با بوی یک تکه علف بریده شده یا بوی یک کوکی تازه به فکر فرو رود. اولین عطرها و ادکلن ها در زمان مصر باستان ساخته شده اند، که در خانه ها و معابد نیز مورد استفاده قرار می گرفتند. با گذشت زمان، استفاده از عطر و ادکلن در سراسر جهان گسترش پیدا کرد.

وقتی از عطر استفاده می کنید حتما دانستنی هایی در مورد عطر و ادکلن و بایدها و نبایدهای خرید عطر برای شما جالب خواهد بود. بخشی از این دانستنی ها در مورد عمر مفید عطر و ادکلن است که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید.

آیا عطرها و ادکلن ها منقضی می شوند؟

آیا عطرها و ادکلن ها منقضی می شوند؟ - کادو

عطرها به شکلی که غذاها منقضی می شوند، تاریخ انقضا ندارند، و این حقیقت در مورد بهترین عطر و ادکلن های دنیا هم صدق می کند، اما اعمال یک عطر منقضی شده ممکن است بوی ناخوشایندی را پخش کرده، پوست را تحریک نموده، و یا در مواردی حتی باعث واکنش آلرژیک شود. عطرها از زمان تولید، معمولا عمر مفیدی در حدود سه تا پنج سال دارند. البته اگر درب بطری عطر باز نشده و به درستی ذخیره شده باشد، ممکن است از عمر مفید بیشتری نیز برخوردار شوند. همچنین، عمر مفید یک عطر می تواند با توجه به کیفیت محصول تغییر کند. به عنوان مثال، عطرهایی با غلظت بالای الکل یا آب ممکن است با سرعت بیشتری از طریق تبخیر ناپدید شوند.

یکی از واضح ترین روش های تشخیص تغییر در یک عطر، رایحه آن است. اگر عطری حاوی روغن های گیاهی باشد، ممکن است در طول زمان فاسد شود. در مقابل، اسانس های اصلی حاوی چربی نبوده و به همین دلیل، به ماندگاری بیشتر عطر کمک می کنند. رنگ یک عطر نیز ممکن است در طول زمان تغییر کند، گرچه این امر به رنگ مایع اصلی، رنگ بطری حاوی آن، و نحوه ذخیره بطری بستگی دارد.

آیا می توان از منقضی شدن عطر جلوگیری کرد؟

آیا می توان از منقضی شدن عطر جلوگیری کرد؟ - کادو

یکی از بزرگترین دشمنان عطر، گرما است. این گرما ممکن است ناشی از نور مستقیم خورشید و یا یک فضای ذخیره سازی گرم باشد. اگر عطری در داخل یک بطری پلاستیکی قرار داشته باشد، گرما ممکن است بر روی ظرف اثر کرده و پلاستیک را به درون مایع انتقال دهد. به طور مشابه، باید از قرار دادن بطری عطر در معرض نور خورشید اجتناب شود، زیرا گرما و نور می تواند عطر را پخته و رنگ و سازگاری مایع را تغییر دهد.

اگر گرما، نابود کننده عطر باشد، ممکن است به نظر برسد بهترین راه حل این است که عطرها و ادکلن ها را در جای خنکی همچون یخچال نگهداری کنید. با این حال، این راه حل هم می تواند به همان اندازه آسیب زننده باشد. چرا که عطرها نیاز به قرارگیری در یک دمای ثابت دارند. بنابراین، بیرون آوردن عطر از یخچال و برگرداندن آن، مایع عطر را در معرض تغییرات دمایی قرار خواهد داد. پس بهتر است عطر خود را در یک منطقه خنک مثل کشو یا کمد قرار دهید.

به یاد داشته باشید که مایع عطر هرگز نباید از داخل بطری خود به یک ظرف جدید منتقل شود. این کار مایع را در معرض هوا قرار می دهد. این امر، می تواند ترکیب عطر را مختل کرده و تبخیر الکل آن را تسریع بخشد. همچنین، قرار گرفتن در معرض باکتری ها نیز می تواند خطر دیگری برای عطر باشد.

آیا می توان از عطرها تنها برای روزهای خاص استفاده کرد؟

آیا می توان از عطرها تنها برای روزهای خاص استفاده کرد؟ - کادو

شما باید از عطرها و ادکلن ها استفاده کرده و از آنها لذت ببرید. اگر آن را برای مدت طولانی نگه دارید، ممکن است فاسد شده و به طور کامل غیر قابل استفاده شود. پس هم برای موارد خاص و هم در موارد روزمره از عطر خود استفاده کنید. هنگامی که بطری عطر مورد علاقه تان به قطره های آخر رسید، می توانید چند قطره پایانی را با یک لوسیون بدون عطر مخلوط کرده و به این ترتیب، از نسخه ضعیف تر عطر در یک محیط جدید استفاده کنید. خبر خوب این است که در جهانی پر از عطرهای جدید و نوآورانه زندگی می کنیم. پس آن طور که باید از عطرتان لذت برده و از عطرهای جدید و رایحه های متفاوت دیگر نیز استقبال کنید.

منبع: perfume

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *