بهترین عطرها - کادو

چگونه بهترین عطر و ادکلن را برای خود انتخاب کنید؟ (بخش دوم)

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که برایتان انتخاب بهترین عطر و مناسب ترین رایحه کار سختی است، باید بگوییم که با دانستن چند نکته می توانید این کار را برای خود ساده کنید و از آن لذت ببرید. در بخش اول از این مجموعه نکته ها به تعریف انواع چهارگانه عطر و مزیت خرید از فروشگاه های اینترنتی پرداختیم. در این بخش نکات مفید دیگری برای یک خرید موفق ارائه می شود.

درک نُت های عطر

درک نُت های عطر - کادو

شما قبل از انتخاب عطر باید اطلاعاتی در مورد عطرها داشته باشید. مثلا آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که معنای نُت عطر چیست؟ دقیقا چه تفاوتی بین یک نت پایه، یک نت بالا، و یک نت ساده و میانی وجود دارد؟ درک نت های مختلف یک عطر نباید لزوما پیچیده باشد. فهم وجود نت های مختلف در یک عطر به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید کدام عطر انتخاب مناسبی برای شما بوده و کدام عطر تناسب بهتری با شخصیت و علایقتان دارد. علاوه بر این، شما با درک و آگاهی بهتری که از نت های عطر خود دارید، با آگاهی و راحتی بیشتری نیز آنها را برای دیگران توضیح خواهید داد.

بیایید از اصول اولیه برای انتخاب بهترین عطر شروع کنیم

بیایید از اصول اولیه برای انتخاب بهترین عطر شروع کنیم - کادو

عطرها از سه نُت مختلف تشکیل شده اند: نت بالایی، نت میانی، و نت پایه. نت بالا، اولین رایحه ای است که بعد از اولین اعمال عطر، حس می کنید. نت های بالا با اسامی رایحه های چوبی، تند، رایحه های گل دار، و  رایحه مرکبات معرفی می شوند.

نت میانی، که همچنین با عبارت نت قلبی نیز نامیده می شود، رایحه ای است که پس از محو تدریجی نت بالا مورد توجه قرار می گیرد.

در نهایت، نت پایه، رایحه ای است که وقتی عطر بر روی پوستتان نشست و حرارت بدنتان آن را گرم کرد، حس می شود. این رایحه ممکن است بعد از یک ساعت (یا حتی بیشتر) از اعمال عطر حس شود. پس عطر واقعی چیست؟ این تعریف می تواند ترکیبی از نت های میانی و نت های پایه باشد.

بنابراین، اکنون می دانید که منظور از نت های پایه، نت های بالا، و نت های میانی در یک عطر چیست. امیدواریم این امر در انتخاب یک عطر جدید به شما کمک کند. توجه داشته باشید که ممکن است تقریبا یک ساعت طول بکشد تا بوی واقعی یک عطر روی بدنتان ظاهر شود، پس قبل از یک تصمیم گیری سریع در باب خرید عطر، کمی صبور باشید و اجازه دهید تا زمان (و حس بویایی شما) تمام کارها را انجام دهد.

منبع: designmom

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *