عطر درمانی - کادو

راهنمای عطر درمانی برای تسکین استرس و اضطراب!

این روزها مردم بیشتر از هر زمانی استرس و اضطراب دارند. استرس هایی ناشی از کار، متعادل نگخ داشتن زندگی خانوادگی و دیگز الزامات زندگی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. راهکارهای زیادی برای فائق آمدن بر این مشکلات وجود دارد. یکی از این راه ها که شاید کمی غیرمعمول به نظر برسد عطر درمانی یا رایحه درمانی است.

رایحه های مختلفی که در عطر درمانی مورد استفاده قرار می گیردمی تواند موجب تلطیف ذهن، بدن و روح شما بشود. محصولات فوق العاده و روغن های طبیعی زیادی وجود دارند که برای برطرف کردن استرس به این صورت مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات و روغن ها باعث می شوند که شما احساس آرامش بیشتری داشته و برای شروع یک روز جدید آرام بشوید.

آروماتراپی یا عطر درمانی چیست؟

آروماتراپی یا عطر درمانی چیست؟ - کادو

در شیوه آروماتراپی یا عطر درمانی ، از روش های سنتی پزشکی استفاده نمی شود. این نوع از درمانِ استرس می تواند با استفاده از روغن های طبیعی و عطرهای مختلف ، حس های مختلفی را از طریق حس بویایی در مغز به وجود آورد. برخی از این روغن ها، عطرهایی تولید می کنند که می تواند احساسات و افکار مثبتی در مغز افراد ایجاد کند. برخی از افراد از روغن های طبیعی برای آروماتراپی یا عطر درمانی استفاده کرده و یا به طور خاص به علت ویژگی های ضد قارچ و ضد باکتری این روغن ها، آنها را به پوستشان می زنند.

روغن های طبیعی چگونه استرس را کاهش می دهند؟

روغن های طبیعی چگونه استرس را کاهش می دهند؟ - کادو

آروماتراپی یا عطر درمانی می تواند استرس را از روش های مختلفی کاهش دهد. از آنجایی که روغن های معطر بسیار غلیظ هستند، شما می توانید با بوییدن این عطرها، میزان بسیار قوی تری از آنها را (در مقایسه با ماده ملایم تری مانند خوشبو کننده هوا و یا حتی عطر) از طریق تنفس جذب کنید. در آروماتراپی، وقتی یک فرد یکی از این روغن های طبیعی را از طریق تنفس جذب می کند، گیرنده های بویایی او احساسات مثبتی در مغزش ایجاد کرده و همین رایحه می تواند به او کمک کند تا احساس آرامش و راحتی خاطر بیشتری داشته باشد. استدلال این روش درمانی این است که با بوییدن روغن های اساسی، مغز باعث ایجاد احساسات مثبت و در نتیجه، از بین رفتن استرس و اضطراب می گردد.

چگونه از روغن های طبیعی برای کاهش استرس استفاده کنیم؟

چگونه از روغن های طبیعی برای کاهش استرس استفاده کنیم؟ - کادو

روش های مختلفی برای اعمال یا تنفس روغن های طبیعی در عطر درمانی وجود دارد. یکی از رایج ترین روش ها برای بوییدن روغن های طبیعی ، تنفس افراد از طریق افشانه روغن است. این دستگاه کوچک برای کمک به انتشار رایحه روغن در هوا از طریق استفاده از آب و گرما طراحی شده است. همچنین، می توان از فرآیند تبخیر خشک نیز استفاده کرد: در این روش، روغن را به سادگی به یک پنبه توپی اعمال کرده و آن را مستقیما تنفس کنید. اگر تصمیم گرفتید روغن طبیعی منتخب خود را مستقیما به پوستتان اعمال کنید، ابتدا مطمئن شوید که به روغن مورد نظر واکنش آلرژیک ندارید. برای این امر، می توانید جهت اطمینان، ابتدا آن را به قسمت کوچکی از پوست پشت دست خود اعمال کرده و ببینید پوستتان نشانه ای از آلرژی بروز خواهد داد یا خیر. بسیاری از افراد برای کاهش استرس خود، روغن های طبیعی را به پیشانی، گودی گردن، و مچ دست خود اعمال می کنند.

رایحه های محبوب در روش آروماتراپی

رایحه های محبوب در روش آروماتراپی - کادو

صدها عطر مختلف (به معنای واقعی کلمه) وجود دارند که می توان آنها را در روش آروماتراپی یا عطر درمانی مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، اسطوخدوس، به دلیل خواص آرام بخش خود، یکی از محبوب ترین رایحه ها به شمار می رود. بابونه و یاسمن می توانند بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، به آرامش اعصاب شما کمک کنند. برای درمان اضطراب، می توان از روغن درخت سرو، عطر بهار نارنج، رایحه هلو، و برگ بنفشه بهره برد. اگر به دنبال روغنی هستید که بتواند از احساس خستگی شما جلوگیری کند، بهتر است از رایحه هایی چون نعناع، کاج، گل مریم، یا لیمو ترش استفاده کنید. برای بهره بردن از ویژگی های مثبت آروماتراپی، گزینه های بی حد و حصری از ادویه های مختلف، گل ها و سایر عطرها وجود دارد که می توانید مناسب ترین انتخاب را از بینشان داشته باشید.

منبع: perfume

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *