نگهداری از عطر - کادو

بهترین روش برای نگهداری از عطر

یکی از سؤالاتی و نکاتی در باره عطر که اغلب از فروشندگان عطر پرسیده می شود این است که «روش های نگهداری از عطر چیست؟»، و « آیا عطرها هم تاریخ انقضا دارند؟». نگهداری از عطر و بالابردن عمر مفید ان راه هایی دارد که به اختصار در این مطلب می خوانید.

نگهداری از عطر و نماد کوچک انقضای آن

نگهداری از عطر و نماد کوچک انقضای آن - کادو

در ابندا باید بگوییم که با توجه به تاریخ انقضا، عطر شما تا زمانی که حداقل یک بار اسپری شود، شروع به کاهش و انقضا نمی کند. در واقع،  اکسیژن به محلول عطر باعث تسریع تباهی آن می شود.بسیاری از عطرهای جدید از نماد کوچکی بر روی پایه بطری یا جعبه عطر برخوردار هستند که تاریخ مصرف “ابتدایی” را نشان می دهد؛ این زمان می تواند از زمان مصرف اولیه محاسبه شود. این نماد به شکل یک بطری کوچک گرد با درب باز کشیده شده است. شماره ای که در کنار ظرف ظاهر شده (به عنوان مثال، ۲۴M) پیشنهاد می دهد که محصول مورد نظر باید ۲۴ ماه بعد از باز شدن درب مصرف شود. با این وجود، با توجه دقیق به نحوه ذخیره عطرهایتان، می توانید عمر عطر خود را تا سالهای بیشتری گسترش دهید.

 دو قاتل اصلی مولکول های ارزشمند عطر

قرارگیری در برابر نور

قرارگیری در برابر نور - کادو

برای دریافت نتایج مطلوب، عطر شما باید به طور صحیح ذخیره شده و در جعبه اصلی آن نگهداری شود. قرار گرفتن در معرض نور در طول یک دوره زمانی، قطعا باعث می شود که رایحه های عطر شما کمرنگ شود. شما می توانید عطرتان را در جعبه اصلی و یا یک کمد تاریک نگهداری کنید.

نوسانات دمایی

نوسانات دمایی - کادو

عطرهایتان را از حمام بیرون ببرید! نوسانات شدید دمایی می تواند عطرهایتان را زودتر از موعد خراب کند، بنابراین قرار دادن بطری های عطر در کانتر یا کابینت حمام احتمالا عطرهایتان را بسیار سریعتر از بین می برد.

فقط تصور کنید که هر بار که شما یا اعضای خانواده تان حمام می کنید، درجه حرارت و رطوبت فضا افزایش یافته و سپس در عرض چند دقیقه به شدت کاهش می یابد. این نوسانات، یکپارچگی مولکولی عطرهایتان را از بین برده و تخریبشان را تسریع می بخشد.

منبع: perfume

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *