گروه بویایی شرقی - کادو

معرفی گروه بویایی شرقی (Oriental)

تا به حال به گروه های بویای مختلفی آشنا شده اید، گروه بویای مرکباتی ، گروه بویایی گلی و .. را به تفصیل معرفی کرده ایم. در این قسمت شما را با گروه بویایی شرقی آشنا کنیم. این گروه در میان مردم اروپا و آمریکا خیلی طرفدار دارد، علت آن، به کار بردن ترکیبات ادویه ‌هاست که برای ِ مردم ِ این نقاط از دنیا، بخصوص برای استفاده در پاییز و زمستان بسیار جذاب میباشد.

معرفی گروه بویایی شرقی - کادو

در این گروه بویایی،عنبرسائل غالب است. از ویژگی های اصلی این ماده رایحه ی شیرین با بویی از خاک و حالتی پودری است. عطرهای این دسته گرم و بسیار مردانه و قوی هستند و اکثرا از مواد پرقدرت و روایح ِ غلیظی مانند مشک ، وانیل ، صمغ و چوب های نامتعارف تشکیل شده اند. این ترکیبات ِ بویایی را اغلب با ادویه جات(Oriental Spicy) و روایح گلهای خارجی (Oriental Floral) در هم می آمیزند.

گروه بویایی شرقی _ گلی (Oriental Floral)

گروه بویایی شرقی _ گلی(Oriental Floral) - کادو

این گروه، بویی شیرین، گرم و پودری دارند که بسیار با روایح گل هایی مانند یاسمن،گل مریم و یا حتی نت ِ ادویه ای ِ میخک، هماهنگ و خوشبو خواهند شد.
این گروه بویایی کاملا زنانه است و تنها یک درصد از عطر های مربوط به این گروه بویایی کاملا مردانه میباشند و بقیه ی آنها اغلب زنانه اند یا برای استفاده ی مشترک ساخته شده اند.

گروه بویایی شرقی _ فوژه(Oriental Fougere)

گروه بویایی شرقی _فوژه(Oriental Fougere) -کادو

هم نوازی ِ روایح شرقی(روایحی گرم و چوبی و ادویه ای) در کنار ِ روایح معطری چون اسطوخودوس و رزماری و خزه ی بلوط و … تازه تر میشوند.
اکثر عطر های مربوط به این گروه بویایی مردانه اند.

گروه بویایی شرقی _ادویه ای

گروه بویایی شرقی _ادویه ای -کادو

روایحی بسیار گرم و محرک که حاصل نت هایی مانند دارچین، میخک، جوز و ترکیب آنها با روایح شرقی میباشند. این گروه بویایی تقریبا جهت گیری ِ جنسیتی ِ خاصی ندارد و به تعدادی تقریبا برابر برای آقایان و خانم ها عطر از این گروه تولید شده است.

گروه بویایی شرقی _وانیلی (Oriental Vanilla)
گروه بویایی شرقی _وانیلی (Oriental Vanilla) - کادو

این گروه متعلق به همه ی دوستداران ِ شیرینی میباشد. ترکیبی شیرین از روایح شرقی با اجزاء شیرین مانند کارامل، وانیل، شکلات، بادام، عسل و ….
اکثر عطر های تولید شده و مرتبط با این گروه بویایی، مناسب برای استفاده ی خانم ها میباشند.

گروه بویایی شرقی _چوبی(Oriental Woody)

گروه بویایی شرقی _چوبی(Oriental Woody) - کادو

ترکیبات اولیه ی سنتی ِ شرقی با نت های چوبی قوت می یابند. نت هایی گرم و چوبی مانند صندل و یا حتی نت های چوبی خشک تر مانند سدر و یا وتیور، در این گروه بویایی مورد استفاده قرار میگیرند. این گروه هم عطر های زنانه و هم مردانه ی زیادی دارد. اما بطور کلی بیشتر برای آقایان عطر های شرقی_چوبی ساخته شده است.

منبع: fragrantica
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *