What-causes-skin-ageing

مراقبت از پوست در فصل تابستان

۶ نکته اساسی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد بویژه بانوان در فصل تابستان با آن مواجه اند، مراقبت از پوست در برابر نورخورشید است. در ادامه این مطلب به شما راهکارهایی ساده برای مراقبت از پوست ارائه خواهد شد.

  1.  لایه برداری، برای پوستی شفاف و نرم

تاثیرات: لایه برداری، سلولهای مرده پوست را برای جلوگیری از تراکم روی پوست و بهبود آب رسانی از طریق اعمال تونر و مرطوب کننده، از روی پوست پاک می کند.

زمان استفاده: لایه بردار را صبح ها قبل از تونر، مرطوب کننده، ضدآفتاب، و آرایش روی پوست اعمال کنید.

نکته: آرایش روی یک پوست لایه برداری شده، ماندگار تر خواهد بود!

فراموش نکنید: پس از لایه برداری، از یک کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست استفاده کرده، و همیشه از پوستی که به تازگی لایه برداری شده، با یک ضد آفتاب مراقبت نمایید.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست

  1. پوست خود را آب رسانی کنید

چگونه: سطح آبرسانی به پوست خود را افزایش دهید. برای این کار می توانید، از محصولات آبرسان و مرطوب کننده های مختلف استفاده نمایید.

نکته: همیشه همراه خود یک تونر آبرسان داشته باشید. این تونر را با خود به محل کار، باشگاه، سفر، و … ببرید.

       ۳٫ با H20دوست شوید

علت: دمای بالای هوا و صرف زمان زیادی در خارج از منزل، باعث بروز کم آبی داخلی بدن می شود، که این مساله می تواند منجر به بروز سردرد و سرگیجه گردد.

راه حل: مصرف هشت لیوان آب تصفیه شده روزانه، منجر به حفظ تعادل رطوبت ضروری بدن و پوست شده و به سم زدایی کمک می کند.

نکته: اگر به طور روزانه از نوشابه های کافئین دار مصرف می کنید، باید مقدار مصرف روزانه آب خود را سه برابر کنید!

توصیه: آب ساده و خالص!

مراقبت از پوست

  1. هنگامی که شک دارید، از ضد آفتاب استفاده کنید!

چرا: تنها استفاده از کرم های ضد آفتاب کافی نیست: شما باید این کرم را به اندازه کافی روی پوستتان اعمال کرده، و این کار را مکررا انجام دهید. مطالعات نشان می دهد که اکثر مردم در طول روز، این کرم را مرتبا و به اندازه کافی روی پوستشان اعمال نمی کنند.

چقدر: یک قاشق چای خوری برای کل صورت کافی است. این کرم را هر دو ساعت یک بار روی پوستتان اعمال کنید.

نکته: سعی کنید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید از اواسط صبح تا بعد از ظهر اجتناب نمایید.

مراقبت از پوست

  1. درمان پوست آفتاب سوخته

مشکل: شما فراموش کرده اید کرم ضد آفتاب را روی پوستتان اعمال کنید و یا از آن به اندازه کافی استفاده نکرده اید.

راه حل: متاسفانه، این آسیب به پوستتان وارد شده است، اما لازم نیست به خاطر این آسیب درد بکشید! داروهای تسکین دهنده گیاهی و ژل های خنک کننده، می توانند از پوست انداختن جلوگیری کرده و قرمزی و التهاب پوست را کاهش دهند.

چگونه: مرهم تسکین دهنده و خنک کننده را به طور کاملا سخاوتمندانه ای روی پوست آفتاب سوخته خود اعمال کنید. این کار را ترجیحا در همان ابتدا (زمانی که رنگ پوستتان صورتی شده است) انجام دهید.

پیشگیری: یک آفتاب سوختگی حاد، خطر ابتلا به ملانوم را دو برابر می کند. به یاد داشته باشید که آزمون پوست را به طور سالانه توسط یک دکتر انجام داده و یک بار در ماه خودآزمایی پوست را برای تشخیص زودهنگام علائم هشدار دهنده سرطان و ملانوم بدخیم انجام دهید. به دنبال یک نشانه جدید و یا هر تغییر پوستی دیگری بگردید.

  1. درمان آسیب های نور خورشید

چه چیزهایی باعث آسیب های پوستی می شود: اشعه UV باعث پیری پوست در قالب لکه های قهوه ای، پوست زمخت و چین و چروک (چه پوستتان دچار آفتاب سوختگی شده باشد و یا خیر) می شود. هنگامی که نور خورشید با پوست تماس می یابد، باعث وارد آمدن آسیب های فراوانی (از جمله از بین بردن چربی های محافظ) به پوست می گردد. این امر منجر به التهاب، تولید مولکول های اکسیژن فعالی که رشد سلول های سالم را تحت تاثیر قرار می دهد، و تحریک آنزیم تخریب کننده کلاژن می شود.

راه حل: برنزه کردن پوست ممکن است از نظر عموم، ظاهر محبوب تابستانه باشد، اما منجر به آسیب پوستی می شود. بهترین راهکار این است که برای مراقبت از پوست، پوست خود را با مواد موثر در کاهش اثرات پیری و یا پیشگیری از آسیب های پوستی تجهیز نمایید.

 

 
3 thoughts on “مراقبت از پوست در فصل تابستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *