باذبلا

کاهش وزن تنها با نوشیدن آب

یک راه بسیار آسان برای کاهش وزن موثر!

تحقیقات جدید نشان داده اند که انجام یک کار ساده می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. این کار نوشیدن آب است. فقط باید مطمئن شوید که این کار را در زمان مناسب آن انجام داده و ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی، یک لیوان آب بنوشید.

محققان در دانشگاه بیرمنگام دریافتند که نوشیدن آب آشامیدنی نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی اصلی ممکن است به شما در کاهش وزن شما کمک کند. این پژوهش نشان داد که عملی به سادگی نوشیدن یک لیوان (۵۰۰ میلی لیتری) آب قبل از حداقل یک وعده غذا، و یا قبل از هر سه وعده غذایی اصلی، می تواند منجر به کاهش وزن تقریبی ۳ پوند در طول ۱۲ هفته شود. این مطالعه بر روی افرادی با وزن بالا انجام شد، اما این یافته ها می تواند برای هر فردی که تصمیم به کاهش وزن و یا حفظ وزن خود دارد، کاربرد داشته باشد.

این مطالعه با تحقیقات گذشته تفاوت زیادی دارد. زیرا در پژوهش های قبلی نشان داده شده بود که مصرف آب، تنها در صورتی منجر به کاهش وزن می شود که آب، جایگزین کالری شود. در حالی که به نظر می رسید نوشیدن آب خواص درمانی فراوانی داشته باشد، اما کاهش وزن جز این خواص نبود.

با این حال، تحقیقات نشان داده است که پیروی از یک رژیم غذایی حاوی موادی با چگالی پایین و میزان آب بالا، با کاهش وزن موفقی همراه بوده است. به طور کلی، اعتقاد بر این است که محتوای بالای آب در این مواد غذایی به پر کردن معده، و افزایش احساس سیری برای مدت طولانی تری کمک کرده، و منجر به مصرف کالری کمتری در یک وعده غذایی می شود.

این مطالعه جدید، یکی از اولین پژوهش هایی است که نشان می دهد نوشیدن آب می تواند همان اثر خوردن غذاهای با چگالی پایین و آب بالا را داشته و منجر به مصرف کالری کمتری شود. بر خلاف رژیم غذایی و ورزش، که اغلب به عنوان فعالیت هایی زمان بر و یا متداخل در شیوه زندگی محسوب می شوند، نوشیدن آب می تواند راهی بسیار آسان و بدون هزینه باشد.

کاهش وزن

چرا وزن، تبدیل به یک مساله بزرگ شده است؟

از آنجا که اضافه وزن با تعدادی از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، زوال عقل، آلزایمر، سرطان و دیابت در ارتباط است، بنابراین این مشکل به عنوان بزرگترین اپیدمی قرن بیست و یکم توصیف می گردد. با توجه به رابطه سببی که بین اضافه وزن و ابتلا به این بیماری ها وجود دارد، افزایش وزن به عنوان یکی از نگرانی های بهداشت عمومی در بسیاری از کشورها شناخته شده است.

منبع: lifehack