لباس اداری شیک - کادو

راهنمای انتخاب لباس اداری شیک برای آقایان

لباس اداری شیک برای آقایان :چگونه از اینکه زیاد رسمی به نظر برسیم جلوگیری کنیم؟

 کمتر مردی وجود دارد که حداقل چند سال از عمر خود را شغل اداری نداشته باشد و پنج روز هفته را با لباس رسمی سر کار نرود. هرچند برخی از مردان تمام عمر خود را با همین شغل اداری سپری می کنند و شغل دیگری نخواهند داشت. بنابراین انتخاب یک لباس اداری شیک اهمیت فوق العاده زیادی دارد.

با وجود این همه شغل سازمانی در تمام کشورها، لباس فرم اداری تکامل زیادی یافته و شکل های زیادی به خود گرفته است و بسیاری از سازمانها و شرکت ها لباس فرمی غیر از کت و شلوار برای خود تعریف کرده اند تا کارمندان در محیط داخل شرکت و خارج از محیط هایی مانند کنفرانس ها و رویدادهای رسمی لباس های راحت تری بپوشند.

لباس اداری عادی

لباسی که بسیاری از آقایان به عنوان فرم اداری می پسندند و در نهایت انتخاب می کنند پیراهن سفید یا آبی با کت و شلوار خاکستری یا سورمه ای است که لباس اداری نامیده می شود. البته این فرم مزیت هایی نیز دارد که مهمترین آن رنگ مناسب است.

آنها می توانند آستین پیراهن خود را بالا بزنند یا در تابستان و یا موقع خروج از شرکت کراوات خود را در بیاورند. و فراگیر بودن این فرم لباس آن را عادی جلوه می دهد. هیچ کس هیچ مردی را بخاطر پوشیدن این یونیفرم سرزنش نمی کند چون همه به خوبی می دانند که او بر اساس مقررات سازمانی لباس پوشیده است.

چرا پوشیدن لباس اداری شیک مهم است؟

مشکل این فلسفه این است که لباس پوشیدن به این شکل باعث می شود آقایان به چشم نیایند. پیراهن رنگ روشن و کراوات آزاردهنده نیست، اما معمولا باعث می شود کارمندان از کارمندان دیگر شرکتها، روسا و یا همکاران متمایز نشوند و همه یک جور به نظر برسند.

معمولا مدیران به خاطر نمی آورند در بین صدها کارمندی که برای او کار می کنند، کدام کارمند در کدام کار بیشترین موفقیت را دارد.

لباس اداری شیک - کادو

انتخاب یک لباس اداری شیک هنر می خواهد!

اگر اداره یا شرکت شما فرم لباس رسمی ندارد، پوشیدن لباسهای بیش از حد نامتعارف هم برای شما تبعاتی خواهد داشت. شاید فکر کنند دارید تمام پولهای خود را بابت لباس هزینه می کنید تا بیشتر به چشم بیایید یا حتی موقعیت دیگر همکاران را به خطر بیندازید. ما توصیه می کنیم این کار را به تدریج انجام دهید و یکباره تمام ظاهر خود را عوض نکنید.

ژاکت یا کت

اولین گام پوشیدن یک لباس زیبا بر روی پیراهن است. پوشیدن کت و شلوار بسیار معمول است اما پوشیدن یک کت اسپرت تک با وجود قابل پذیرش بودن ممکن است کمی عجیب به نظر برسد و هزینه آن بسیار زیاد است بنابراین خیلی از آقایان تا جایی که بتوانند از خرید آن طفره می روند. بنابراین، اگرچه کمی دشوار است اما سعی کنید از ابتدا پوشیدن کت را کنار بگذارید و به جای آن یک ژاکت خوب بپوشید. لازم نیست در اداره ظاهر خیلی لوکسی داشته باشید کافی ست یک ژاکت متمایز و راحت با هزینه معقول برای خودتان تهیه کنید و روی پیراهن خود بپوشید.

لباس اداری شیک - کادو

پیراهن

ست کردن لباس با پیراهن های رنگ روشن خیلی راحت تر است اما معمولا رنگ روشن خیلی خسته کننده به نظر می رسد. قطعا شما به یکی دو پیراهن سفید برای مواقع رسمی نیاز دارید اما سعی کنید برای محیط کار چند پیراهن متفاوت داشته باشید و تنوع را در پوشش خود حفظ کنید.

طرح های شطرنجی و راه راه انتخاب های های متداول و خوبی هستند، البته فراموش نکنید در مقیاس کوچک. راه راه های خیلی پهن و پررنگ بیشتر برای موقعیت های اجتماعی و دورهمی مناسب هستند. اما طرح چهارخانه ریز یا شطرنجی برای پوشش سازمانی مناسب هستند.

بافت های ترکیبی و دورنگ هم مناسب هستند و می توانند به عنوان یک انتخاب مورد استفاده قرار گیرند. یقه هایی که پایین آنها دکمه وجود دارد غیر رسمی ترین حالت پیراهن هستند و جذابیت چهره مردان را کمتر می کنند زیرا باید آنها را خیلی تمییز تا و اتو بزنید و این باعث می شود چهره شما خیلی رسمی و خشک به نظر برسد.

 کراوات

پوشیدن کراوات تنک رنگ هم مانند پیراهن تک رنگ خیلی خسته کننده به نظر می رسد. سعی کنید طرح ها و رنگ های متفاوت را با یکدیگر ست کنید و از این کار خجالت نکشید. تضاد پیراهن و کراوات خیلی خوب است، اما از رنگهایی که چشم را می زنند پرهیز کنید. اگر هر دو طرح دار هستند سعی کنید طرحهایی را انتخاب کنید که به هم بیایند و خیلی متناقض نباشند. برای مثال کراوات راه راه کج با پیراهن چهارخانه ریز با هم خیلی مناسب هستند.

برای گره کراوات خود وقت بگذارید و سعی کنید گره های متفاوتی را متناسب با لباسهای خود یاد بگیرید. اگر صورت پهنی دارید، کراوات باریک با گره کوچک کمک می کند چهره شما بهتر به نظر برسد.

لباس اداری شیک - کادو

شلوار

شلوار بخش مهمی از یک لباس اداری شیک را تشکیل می دهد. سعی کنید اندازه کمر، باسن و فاق شلواری که انتخاب می کنید، متناسب باشد. قد شلوار باید دقیقا اندازه باشد، اگر پاچه شلوار بلند است حتما کوتاه کنید چون باعث می شود شما شلخته و نامتناسب به نظر برسید.

شلوار شما نباید زیاد تنگ باشد، باید به راحتی بتوانید در آن بنشینید و بلند شوید. آقایانی که چاق تر هستند باید فضای کافی در قسمت کمر و زیر کمربند داشته باشند تا آزادانه حرکت کنند. در کل بهتر است قسمت جلوی شلوار برای تمام مردان ساده و بدون هیچ مدل خاصی باشد.

رنگهای خاکی و سورمه ای برای شلوارهای اداری مناسب ترین گزینه هستند. مدادی زغالی برای مراسم رسمی و قهوه ای و سبز برای روزهای عادی مناسب هستند.

لباس اداری شیک - کادو

کفش و جوراب

رنگ کفش و کمربند شما باید شبیه هم باشد، که برای تیپ اداری معمولا مشکی یا قهوه ای است. از طرفی، رنگ جورابها باید با شلوار ست باشد، پس حتما برای هر رنگ شلوار چند جوراب داشته باشید.

  کفشهای خود را مرتب واکس بزنید تا رنگ آن خراب نشود و همیشه مرتب و شیک به نظر برسید. سعی کنید بعد از ظهر هر روز که به خانه می رسید، گرد و غبار را از کفش خود پاک کنید این کار زمان زیادی نمی برد و کفش های شما نوتر و زیباتر می ماند؛ بویژه این کار هنگام زمستان ضروری تر است.

لباس اداری شیک - کادو

جزئیات

با نگاهی دقیق تر به ظاهر خود متوجه جزییاتی خواهید شد که می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد . برای مثال اگر در جیب بالایی کت خود یک دستمال جیبی قرار دهید، نشان از وقتی است که برای ظاهر خود صرف کرده اید تا بهتر به نظر برسید.

یک ساعت مچی توجه همگان را جلب خواهد کرد و حاکی از نظم و وقت شناسی شما خواهد بود. علاوه بر این، نگاه کردن به ساعت مچی برای فهمیدن زمان خیلی شیک تر از نگاه کردن به صفحه موبایل است.

دکمه سرآستین شاید برای روزهای معمولی کاری خیلی رسمی به نظر برسد، اما برای روزهای کنفرانس و جلسات رسمی داخل یا خارج از سازمان پیراهن های فرانسوی و دکمه سرآستین شما را شیک و جذاب جلوه خواهد داد.

و در آخر اینکه همیشه به اصلاح صورت و مو، ناخن های کوتاه، و عطری که استفاده می کنید توجه داشته باشید. صابونی که استفاده می کنید نباید بوی تندی داشته باشد، و بوی دئودرانت و افتر شیو شما باید کاملا ملایم باشد.

شما یک کارمند هستید یا مدیر؟ چگونه سعی می کنید خود را از همکاران متمایز کنید؟ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید!

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *