فندک زیپو-کادو

تاریخچه فندک زیپو را بدانید

تاریخچه فندک زیپو را بدانید

زیپو معروفترین برند فندک سازی در تمام جهان است. این برند در تمام جهان شناخته شده است. هرچند شناخت فندک زیپو اصل و تقلبی کمی مشکل است. اما آیا شما تا به حال به تاریخچه این فندک و زمان ساخت اولین فندک زیپو  فکر کرده اید؟

جورج جی بلیسدِل  (George G. Blaisdell) در سال ۱۹۳۲ کمپانی تولیدی زیپو رو پایه گذاری کرد و در سال ۱۹۳۳ اولین فندک زیپو تولید شد که با الهام از یک فندک اتریشی با طراحی مشابه توسط IMCO ساخته شده بود.

از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ فندک زیپو در ارتش امریکا طرفداران زیادی پیدا کرد، خصوصا طی جنگ جهانی دوم. در سال ۱۹۶۰ فندک زیپو به طور فزاینده ای در تبلیغات شرکت ها مورد استفاده قرار گرفت.

در سال ۲۰۰۲ کمپانی زیپو خط تولیدش را گسترش داد و شامل تولیدات متنوعی شد، از جمله فندک های چند کاربردی که با نام ZIPPO MPL شناخته می شوند. در سال ۲۰۰۵ فندکی برای استفاده در بیرون از خانه ارائه شد که با نام OUL  شناخته می شود.

در سال ۲۰۰۷ زیپو فندک بوتان با نام ZIPPO BLU  به بازار روانه کرد. در سال ۲۰۰۹ موزه ای به شکل فندک زیپو ساخته شد، در همان سال زیپو برنامه هایی برای خرید سهام شرکت Ronson Consumer اعلام کرد که رقیب طولانی مدت او در بازار فندک بود.

کمپانی زیپو در سال ۲۰۱۱ تولیدات متنوع و گسترده تری با استفاده از برند زیپو ارائه داد. از جمله ساعت، لباس های لیزری و ادوکلن. در سال ۲۰۱۲ کمپانی در جشن هشتادمین سالگردش، ۵۰۰ میلیون نوع فندک تولید کرده بود.

اما چرا کلمه ZIPPO? جورج صاحب کمپانی زیپو می گه: “من از تلفظ کلمه زیپ (Zipper) به معنای زیپ خوشم میاد.”

توی این ویدیو تاریخچه کوتاهی از این برند ببینید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *