طرز تهیه شکلات خانگی - کادو

طرز تهیه شکلات خانگی مخصوص ولنتاین (ویدیو آموزشی)

طرز تهیه شکلات خانگی برای روز ولنتاین

شکلات از جمله کادوهای روز ولنتاین هست که بین افراد رد و بدل می شه. اما چیزی که می تونه این هدیه رو خاص و جالب تر کنه اینه که دست ساز باشه و خودتون براش وقت گذاشته باشید. درست کردنش کار راحتیه، چون نزدیک ولنتاین هستیم امروز براتون به پست به همراه یه ویدیو آموزشی می ذارم که طرز تهیه شکلات خانگی آموزش داده شده. تزیین این شکلات با ترافل های رنگی هست و اون رو برای ولنتاین خوشگلتر می کنه.

اما طرز تهیه شکلات خانگی به این صورت هست که ابتدا توی یه تابه کوچیک یک قوطی شیر فرآوری غلیظ شده رو به همراه ۴ قاشق کره و نصف پیمانه خامه می ریزیم و حرارت می دیم تا کمی غلیظ بشه و به رنگ طلایی خیلی روشن دربیاد. بعد شکلات ها رو خورد می کنیم (حدود ۱۰۰ گرم شکلات نیاز هست)، سه قاشق پودر کاکائو و یک قاشق عصاه وانیل هم به همراه اون به موادی که حرارت دادیم اضافه می کنیم. و بدون اینکه حرارت بدیم اون رو فقط مخلوط می کنیم. این مواد رو توی ظرف می ریزیم و با یه پلاستیک می پوشونیم و به مدت ۴ ساعت توی فریزر قرار می دیم.

بعد از چهارساعت کاملا سفت می شه و می تونیم از فریزر دربیاریم. مرحله بعد اینه که اون ها رو به شکل درخواه دربیاریم. می تونید با استفاده از اسکوپی بستنی یا قاشق یه مقداری از اون رو برداشته و گرد کنید. شکل شکلات ها کاملا به خودتون بستگی داره. در نهایت اونها رو داخل ترافل های رنگی می غلتونیم و داخل کاغذهای کاپ کیک قرار میدیم.

انتخاب رنگ ترافل ها و کاغذها و همینطور شکلی که به شکلاتها می دین می تونه اونها رو بیشتر شبیه به شکلات ولنتاین کنه. مثلا می تونید اونها رو به جای گرد کردن به شکل قلب دربیارید. در نهایت می تونید این شکلات ها رو بسته بندی کنید و کادو بدین و یا برای مهمانی توی این روز سرو کنید.

می تونید از پکیج های کادویی ولنتاین “کادو” دیدن کنید…

طرز تهیه شکلات خانگی - کادو

http://kado.ir/valentine/index.html

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *