کراوات-کادو

کدامیک از یقه های پیراهن به کراوات نیاز دارند؟

 کدامیک از یقه های پیراهن به کراوات نیاز دارند؟

در لباس هاس مردانه کراوات از اهمیت خاصی برخوردار است، و در اکثر مواقع اطلاعات ما در مورد آن بسیار کم. اینکه کدام پیراهن را با کدام کراوات بپوشیم و مواردی از این دست غالبا مورد سوال است. در این مطلب، انواع اصلی یقه های پیراهن دکمه ای یا مردانه معرفی شده و از آن میان، گزینه هایی که به کراوات نیاز دارند، به شما ارائه خواهند شد.

یقه پهن (Spread Collar) / (کراوات، اختیاری)

کراوات-کادو

این یقه، محبوب ترین نوع در بین یقه ها به شمار رفته و نام خود را به علت فاصله­ ی زیادی که بین نوک دو یقه وجود دارد به دست آورده است. سبک های مختلفی از یقه های پهن در بازار پیراهن های دکمه ای وجود داشته و همین امر، آنها را به رایج ترین نوع یقه پیراهن تبدیل کرده است.

یقه فوروارد پوینت  (Forward Point Collar) / (کراوات، مورد نیاز)

کراوات-کادو

 

این یقه ها، سنتی ترین نوع از یقه پیراهن های مختلف به شمار می روند. در واقع، این یقه ها با فرض تکمیل پوشش با کراوات ابداع شده اند. بدون استفاده از کراوات، کنترل باله های یقه دشوار بوده و همین امر، پیراهن شما را ژولیده نشان خواهند داد. این یقه، در دو نوع دکمه دار و بدون دکمه طراحی و تهیه می شود.

یقه کاتوی (Cutaway Collar) / (کراوات، مورد نیاز)

کراوات-کادو

 

این محصول، یقه ای است که با گستردگی و پهنای بیشتری برای ترکیب با کراوات طراحی شده است. بنابراین، احتمالا درست حدس زده باشید؛ شما باید پیراهنی با این یقه را همراه با یک کراوات بپوشید. در واقع، نباید این یقه را بدون کراوات پوشید. یقه کاتوی، به نوعی مانند یقه پهن، اما برجسته تر از آن طراحی و دوخته می شود.

یقه دکمه دار (Button-Down Collar) / (کراوات، اختیاری)

کراوات-کادو

این یقه که در اصل برای بازیکنان چوگان طراحی شده (به طوری که باله های یقه در هنگام بازی، توسط دکمه ها در جای خود باقی بمانند)، پس از مدتی در لباس های رسمی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. پیراهنی با این یقه می تواند در پوشش های ظاهری رسمی و غیر رسمی (و حتی بدون نیاز به کراوات) به کار رود.

یقه کلاب (Club Collar) / (کراوات، اختیاری)

کراوات-کادو

پس از افزایش محبوبیت فیلم ها و سریال هایی مانند “مردان دیوانه”، یقه های کلاب با یک حیات دوباره مواجه شده اند. این سبک از یقه ها، بسیار سنتی و قدیمی می باشند. در حالی که یافتن لباسی با این سبک یقه مسلما اندکی دشوار است، با این حال محبوبیت اخیر آن، دسترسی به این یقه را بسیار ساده تر نموده است. اگر می خواهید پیراهنی با این مدل یقه را با یک کراوات ترکیب کنید، بهتر است برای این کار، پوشش خود را با یک کراوات نخی (به جای انتخاب یک گزینه رسمی تر) تکمیل نمایید.

یقه کوبایی (Cuban Collar) / (بدون کراوات)

کراوات-کادو

یکی از سبک های محبوبی که در سال های اخیر مجددا در طراحی پیراهن های مردانه ظاهر شده، یقه کوبایی است. یقه های کوبایی، اولین بار در قرن هجدهم و در آمریکای جنوبی، به عنوان یک یقه برای پوشش کارگران به وجود آمدند. این یقه ها در دهه پنجاه در آمریکا به محبوبیت بالایی دست یافته و به تازگی، باز هم توجه طراحان را به خود جلب نموده اند. با توجه به این اطلاعات، شما باید برای پوشیدن پیراهن هایی با این مدل یقه، از استفاده از کراوات در پوشش خود صرف نظر کنید.

یقه نواری (Band Collar) / (بدون کراوات)

کراوات-کادو

یقه نواری، یا پیراهن بدون یقه، یک مدل نسبتا جدید در دنیای مد مردان به شمار می رود. این یقه نشان دهنده گرایش آهسته اما پیوسته­ ی لباس های مردانه به سوی سبک های غیر رسمی، و چیزی بین سبک های رسمی و غیر رسمی می باشد. با وجود این اطلاعات و ویژگی ها، ترکیب این یقه با کراوات به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود. به عبارت ساده تر، هیچ جایی برای قرار دادن کراواتها به دور گردن شما وجود ندارد. در واقع این محصول، یک یقه­ ی ضد کراوات است. به همین دلیل، نباید در هنگام استفاده از پیراهنی با این مدل یقه، به فکر پوشیدن همزمان کراوات باشید.

منبع: ties

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *