رژیم های غذایی-کادو

نکته ای برای رژیم های غذایی : غلات فاقد گلوتن را بشناسید!

 نکته ای برای رژیم های غذایی : غلات فاقد گلوتن را بشناسید!

امروزه، بسیاری از مردم به دلایل مختلف مثلا برای کاهش وزن از رژیم های غذایی فاقد گلوتن بهره می برند. در حالی که چنین رژیم هایی به معنای حذف غذاهای حاوی پروتئین گندم، مانند برخی از نان های خاص و محصولات پخته شده است، با این حال، این به معنای قطع استفاده­ ی کامل از آنها نیست. بسیاری از غلات را می توان در یک رژیم غذایی فاقد گلوتن گنجاند. و چنین غلاتی می توانند جای خالی حاصل از عدم مصرف محصولات گندمی را پر کنند. در این مطلب، پیشنهاداتی برای گنجاندن دانه های موثر در یک رژیم غذایی فاقد گلوتن به شما ارائه خواهند شد.

جو دو سر

رژیم های غذایی-کادو

هر چند که جوی دو سر به طور سنتی فاقد گلوتن است، با این حال این دانه ها اغلب با شیوه­ای مشابه با دانه های دیگر پردازش می شوند. بنابراین، بهتر است به دنبال محصولی باشید که کاملا فاقد گلوتن باشد.

گندم سیاه

رژیم های غذایی-کادو

با وجود نام این دانه، گندم سیاه ارتباطی به گندم عادی ندارد و دقیقا یک دانه به حساب نمی آید. این دانه سالم و کامل، می تواند جای پاستا را بگیرد. و همچنین، گندم سیاه در شکل بو داده خود، طعم آجیلی به خود خواهد گرفت.

ارزن

رژیم های غذایی-کادو

ارزن، گیاه بذرداری است که برای تولید دانه و غله مورد استفاده قرار می گیرد. ارزن، به طور معمول در فروشگاه های حیوانات خانگی و به عنوان یک غذا برای پرندگان به فروش می رسد. این دانه، عطر و طعم خفیفی داشته و از یک بافت دانه دار برخوردار می باشد.

کینوا (Quinoa)

رژیم های غذایی-کادو

کینوا، یک گیاه سبزه یا دانه غله نیست، اما با سبزیجات برگ دار مرتبط است. کینوا، اغلب مانند برنج و یا پاستا مصرف می شود، اما آن را همچنین می توان با نان و کیک طبخ نمود.

موتینا (Montina)

موتینا، از سبزه برنج هندی تولید شده و می تواند به آرد تبدیل شده و یا در ترکیب با سایر آردها پخته شود.

برنج

رژیم های غذایی-کادو

بسیاری از مردم، برای اجتناب از مصرف گلوتن، به عنوان یک جایگزین به برنج روی می آورند. آرد برنج، می تواند در بسیاری از دستور العمل های پخت با آرد گندم جایگزین شده و احساس پری خاصی را که با خوردن دانه های نشاسته همراه است برآورده نماید.

ذرت

رژیم های غذایی-کادو

آرد ذرت، گزینه­ ی مناسبی در محصولات پخته شده به شمار رفته و از بافت دانه داری برخوردار می باشد.

گل تاج خروس (Amaranth)

رژیم های غذایی-کادو

گل تاج خروس، یک دانه­ ی کوچک و قدیمی است. این دانه، سرشار از پروتئین کامل بوده و غنی از آهن می باشد.

منبع: wholegrainscouncil

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *