طراحی خلاقانه-کادو

برندگان مسابقه طراحی خلاقانه سال ۲۰۱۷ (بخش دوم)

برندگان مسابقه طراحی خلاقانه سال ۲۰۱۷

هرساله از بین آثار طراحان مختلف آثاری برگیزه شده و به عنوان بهترین آثار طراحی خلاقانه معرفی می شوند. خلاقیت کلید اصلی تمام این آثار هستند و همین خلاقین رمز موفقیت و رجحان یکی بر دیگری است. این آثار طراحی خلاقانه در رشته های مختلف طراحی مانند آثار طراحی بسته بندی، طراحی معماری، طراحی مبلمان و فضای شهری و .. انتخاب می شوند. این مطلب در ادامه بخش اول از این مجموعه است و به بررسی آثار طراحی خلاقانه در زمینه مبلمان و خودرو و ورزش و سرگرمی است. در ادامه منتخبان و برندگان این آثار طراحی شده را می بینید.

برندگان جایزه طراحی در زمینه مبلمان، اقلام تزئینی وسایل منزل:

جا کلیدی کیموتیف (Keymotif)

طراحی خلاقانه-کادو

این ایده که نبود یکی از اعضای خانواده در خانه می تواند با برداشتن یک جاکلیدی به یک رد پای رنگی تبدیل شود، بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

صندلی چند منظوره

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

رشد سریع کودکان، عمر محصولات مخصوص آنها را کوتاه می کند، و در نتیجه، منابع بسیاری در این اثنا اتلاف می شود. به همین دلیل در این طرح، صندلی ناهارخوری کودکان به شکل یک صندلی دو منظوره (از طریق وارونه نمودن صندلی و استفاده به عنوان صندلی مخصوص بزرگسالان) و برای طولانی تر کردن عمر کاربری صندلی ناهارخوری کودکان طراحی شده است.

میز قهوه پر- شکل

طراحی خلاقانه-کادو

در این محصول، از تجسمی از زیبایی بال پرندگان در لایه های متداخل برای دستیابی به طراحی یک میز کوچک متفاوت و منحصر به فرد استفاده شده است. این مجموعه شامل یک میز کناری و یک میز قهوه است. هر دوی آنها از پایه فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

چهارپایه – صندلی نهنگ شکل

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

هدف از طراحی این محصول، ایجاد ارتباط بین زندگی روزمره و طبیعت است؛ یک هدف دیگر، طراحی یک چهارپایه ساده و مدرن با الهام از شکل و فرم نهنگ است که می تواند کاملا راحت بوده و به غلبه بر خستگی ناشی از نشستن بیش از حد کمک کند.

صندلی چند منظوره

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

این محصول، صندلی خوش رنگی است که می تواند با توجه به تنظیمات محیط تغییر کند. این کار، با تقسیم آن به چهار قطعه هنری رنگارنگ و جداگانه انجام می شود. فرم این ترکیب را می توان با توجه به محیط تغییر داد.

برندگان جایزه طراحی در زمینه خودرو، تحرک، و حمل و نقل:

خودروی رباتیک گیتا (Gita Robotic Vehicle)

طراحی خلاقانه-کادو

گیتا، یک خودروی هوشمند رباتیک است که توانایی های حمل محموله را توسط افراد گسترش می دهد. یک ویژگی منحصر به فرد در مورد طراحی این خودرو این است که مهندسی و کارکرد در یک فرم زیبا با هم ادغام شده اند.

برندگان جایزه طراحی در زمینه اجتماعی:

خشک کن الترا درای (UltraDry) در ایستگاه اتوبوس

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

بد نیست از وقت خود در ایستگاه اتوبوس برای اطمینان از خشک شدن چتر خود قبل از سوار شدن به اتوبوس استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از الترا درای، چتر خود را با خیال راحت خشک نموده، از خشک ماندن کف اتوبوس اطمینان حاصل کرده، و احتمال لغزش یا سقوط را تا حد زیادی کاهش دهید.

توالت عمومی بوک هاوس (Bookhouse)

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

توالت بوک هاوس، به عنوان یک توالت مخصوص فضای باز طراحی شده است. از آنجا که در عصر دیجیتال، استفاده از کتاب های فیزیکی در حال کاهش است، پروژه توالت بوک هاوس در واقع یک تلاش معمارانه برای بازیافت و یا به جریان انداختن مجدد کتاب های فیزیکی برای عموم مردم به شمار می رود. در این طراحی، یک توالت کمپوست در مرکز قرار داده شده است. قفسه های چوبی برای استفاده به عنوان یک ساختار تحمل بار طراحی شده، و کتاب های موجود در قفسه ها، به “دیوار” های این مکان تبدیل شده اند. برنامه این طراحی بسته به عوامل مختلف بسیار متفاوت است.

برندگان جایزه طراحی در زمینه ورزش، سرگرمی، و تجهیزات تفریحی:

ذخیره سازی دوچرخه ولو ساک (VELO SOCK)

طراحی خلاقانه-کادو

طراحی خلاقانه-کادو

دوچرخه سواری شهری در حال رشد بوده و بسیاری از مردم، دوچرخه خود را در محل زندگی خود نگهداری می کنند. این ایده به افراد کمک می کند که بتوانند دوچرخه خود را به راحتی در داخل خانه نگهداری کرده، و در عین حال، کف زمین و دیوارهای خانه را از خاک، گل، و آلودگی های دیگری که پس از دوچرخه سواری به وجود می آید پاک کنند.

بخش سوم این مجموعه را هم ببینید.

منبع: boredpanda

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *