زغال اکتیو-کادو

ایده های جالب برای استفاده از زغال اکتیو در زندگی روزانه (بخش اول)

ایده های جالب برای استفاده از زغال اکتیو در زندگی روزانه!

زغال چوب، می تواند به پودری با دانه های ریز تبدیل شده، و به روش های مختلفی (به ویژه در زمینه سلامت و زیبایی) مورد استفاده قرار گیرد. در حالی که رنگ این ماده ممکن است برای برخی از افراد زیاده روی به شمار رود (محصولات زیبایی سیاه و تیره همین اثرات را دارند)، اما ممکن است به کار گیری محصولاتی در زمینه زیبایی و سلامتی که از زغال اکتیو در ترکیب خود استفاده کرده باشند، ارزش این ریسک را داشته باشد.

برای دئودورانت و ضدعرق

زغال اکتیو-کادو

زغال چوب می تواند به خوبی در یک دئودورانت طبیعی یا ضد عرق استفاده شود. بسیاری از افراد، تمایل دارند که ضد عرق معمولی خود را دور انداخته و از یک اسپری طبیعی برای مصرف روزانه خود استفاده کنند. با این حال، این تغییر برای همه موفقیت آمیز نبوده است، چرا که سم زدایی زیر بغل می تواند مشکلاتی همچون تعریق بیش از حد و یا بوی اذیت کننده بدن را به وجود آورد. بوی بدن می تواند ارتباط مستقیم با سلامتی شما داشته باشد.

محصولات زغال چوب می توانند به این مشکل کمک کنند، زیرا این ماده از یک سطح مغناطیسی برخوردار بوده و می­تواند شما را از بوی بد نجات دهد.

برایماسک­های صورت و بدن

زغال اکتیو-کادو

شاید در حال حاضر، ماسک­های صورت و بدن زغال اکتیو از محبوب­ترین محصولات زغال باشند. دستور العمل آموزش چگونگی تهیه ماسک زغال را می توانید در سراسر اینترنت مشاهده نمایید. اما، حتی ساده تر از آن، این است که آنها را می توانید به راحتی در داروخانه ها و فروشگاه های زیبایی پیدا کنید.

ماسک زغال را می توان به منظور از بین بردن ناخالصی ها و دانه های سرسیاه مورد استفاده قرار داد. این ماسک ها کمک می کند تا پوست شما، از شادابی و طراوت جدیدی برخوردار شود.

برای سفید کردن دندان ها

زغال اکتیو-کادو

در حالی که ممکن است از اینکه در آینه نگاه کرده و از مشاهده دهان و دندان های کاملا سیاهتان کمی مضطرب شوید، با این حال، زغال اکتیو می تواند دندان های شما را در یک لحظه تمیز و سفید کند.

استفاده از زغال، یک راه طبیعی و موثر برای سفید کردن دندان ها به شمار می رود. راز این اثرگذاری این است که زغال، سموم را کشته و لکه ها را از بین می برد.

برای فیلتر کردن آب

زغال اکتیو-کادو

تصفیه کننده آب موجود در یخچال شما ممکن است با استفاده از زغال پیاده سازی شده و یا نشده باشد، اما به نظر می رسد که زغال اکتیو می تواند آب را با استفاده از همان خواصی که به حذف ناخالصی ها از روی پوست کمک می کند، فیلتر نماید.

در این مرحله، شما می دانید که زغال در حذف مواد سمی از بدن تاثیرگذار است، و همین مساله در مورد آب نیز صادق است. بنابراین، شما می توانید به راحتی، یک بسته فیلتر آب زغالی تهیه کرده و آنها را برای همه چیز (از قهوه ساز تا بطری آب خود) مورد استفاده قرار دهید. این امر می تواند برای افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که از آب آلوده ای برخوردار است، کاملا کاربردی باشد. و یا اگر نوشیدن آب فیلتر نشده باعث نگرانی­شان می شود، می توانید از این محصول بسیار مفید استفاده نمایید. آب آشامیدنی خود را تصفیه کنبد و سپس از مزایا نوشیدن آب و عسل بهره مند شوید.

برای تصفیه نمودن هوا

زغال اکتیو-کادو

زغال اکتیو ، در پاک کردن هوا و همچنین خاک بسیار موثر است. کیسه های کوچک زغال می توانند به طور طبیعی به از بین بردن بوها، باکتری ها، کپک ها، و آلاینده های مضر و حساسیت زا کمک کنند.

اگر شما محتویات این کیسه های کوچک زغال را به خاک اضافه کنید، آنها رطوبت را حفظ کرده و به رشد گیاهان  کمک خواهند کرد. حذف آلرژن ها و قارچ ها از هوایی که تنفس می کنید نیز می تواند با جلوگیری از بروز بیماری و همچنین عطسه، سرفه، و آبریزش بینی مرتبط با آلرژی، بر سلامت جسمی و تنفسی شما تاثیر بگذارد.

 ادامه روش های استفاده از زغال اکتیو را می توانید در بخش دوم از این مجموعه بخوانید.

منبع: thelist
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *