روغن های گیاهی-کادو

روغن­ های گیاهی که حتما باید از آنها استفاده کنید! (بخش اول)

روغن­ های گیاهی که حتما باید از آنها استفاده کنید!

احتمالا شما هم درمورد روغن های گیاهی شنیده اید. این روزها این روغن های گیاهی همه جا هستند اما اینکه کدامیک ارزش امتحان کردن را به عنوان یک درمان طبیعی دارد کمی سخت به نظر می رسد. روغن های گیاهی برای بسیاری از مشکلات مورد استفاده قرار می گیرند، از مشکلات فیزیکی گرفته تا بیماری های روحی مثل اضطراب و افسردگی. هزارن سال است از آن ها به عنوان درمان و عطر استفاده می کنیم. روغن های گیاهی در بسیاری از تشریفات و مناسک مذهبی هم مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن های گیاهی چه هستند؟

روغن های گیاهی-کادو

روغن های گیاهی، از ریشه ها، برگ ها، دانه ها، و شکوفه های گیاهان  و گل ها به دست می آیند. کارورزان حرفه ای، گیاه را در مایعی که برخی از مواد شیمیایی و مضر را از بین می برد خیسانده، و به این ترتیب، عصاره گیاه مورد نظر باقی می ماند. هنگامی که روغن های گیاهی تهیه می شوند، ما می توانیم آنها را از طریق آروماتراپی استنشاق کرده و یا آنها را به طور موضعی و با اعمالشان به پوست در قالب لوسیون یا روغن جذب کنیم.

نحوه عملکرد و اثرگذاری روغن های گیاهی چگونه است؟

در حالی که ما نمی دانیم که  این روغن ها دقیقا چگونه بر سلامتی ما اثر می گذارد، اما می دانیم که احساس بویایی ما نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. هنگامی که ما یک روغن را استنشاق می کنیم، گیرنده های بوی کوچک موجود در بینی ما، پیام را دریافت کرده و آن را به مغز ارسال می کنند. احساس بویایی ما می تواند پیام دریافتی را به بخشی از مغز بفرستد که احساسات و خاطرات ما را تحت تاثیر قرار می دهد. این امر توضیح می دهد که چرا هر بار که شما یک بوی خاص را استنشاق می کنید، بلافاصله خاطرات قدیمی معینی را به یاد خواهید آورد.

مصرف آنتی بیوتیک ها را کنار بگذارید.

روغن های گیاهی-کادو

یکی از مزایای هیجان انگیز روغن های گیاهی، خواص آنتی بیوتیکی آنها است. مطالعات نشان داده اند که این روغن ها در درمان برخی از عفونت ها موثر هستند. وقتی آنتی بیوتیک ها برای انسان ها تجویز می شوند، ممکن است باکتری هایی که آنتی بیوتیک مورد نظر در حال مبارزه با آنهاست، از آن استنتاج شود. این امر بدان معنا است که داروهایی که ما همیشه برای عفونت های سینوسی و یا مشکل گوش خود استفاده می کردیم، دیگر اثرگذار نخواهند بود. از دست دادن آنتی بیوتیک به علت مقاومت ضد میکروبی، به طور بالقوه یکی از مهم ترین چالش های جوامع پزشکی در قرن ۲۱ با آن روبرو خواهند شد.

این امر در مورد تغذیه و داروهای به کار رفته برای حیوانات مورد مصرف انسان ها نیز صادق است. مطالعات نشان می دهند که زمانی که مرغ ها و دام و طیور مختلف در معرض روغن ها و مکمل ها قرار می گیرند، دیگر به آنتی بیوتیک نیازی نخواهند داشت. جوجه ها می توانند روغن رزماری و پونه کوهی را به جای آنتی بیوتیک دریافت نمایند. همچنین، دریافت مواد غذایی طبیعی تر و آنتی بیوتیک کمتر در سیستم بدن ما، قطعا به نفعمان خواهد بود. تحقیقات اخیر نشان داده که ما انسان ها هم می توانیم به جای آنتی بیوتیک ها از روغن های ضروری استفاده کنیم.

روغن گل پامچال

روغن های گیاهی-کادو

اگر شما هم تمام طول زمستان را با پوست و دستان قرمز و ترک خورده سپری می کنید، می توانید از روغن گل مغربی یا پامچال برای کمک به حل این مشکل استفاده کنید. این روغن اساسی می تواند به منظور بهبود خارش و خشکی پوست ناشی از اگزما و درماتیت به کار رود.

روغن گل پامچال همچنین می تواند به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) کمک کند! هنگامی که شما این مکمل را به صورت ماهانه استفاده کنید، این امر می تواند علائم موجود را (مانند درد سینه) کاهش دهد.

روغن درخت چای

روغن های گیاهی-کادو

روغن درخت چای، از برگ ها به دست آمده و می تواند به طور مستقیم بر روی پوست شما اعمال شود. این روغن برای از بین بردن آکنه، و همچنین سایر بیماری های پوستی مفید می باشد. مطالعات نشان داده اند که استفاده از روغن درخت چای می تواند به حل مشکل التهاب و کاهش تعداد جوش های روی پوستتان کمک کند. بنابراین به جای تلاش برای پوشاندن آنها با آرایش، بهتر است از یک ایده بهتر کمک گرفته و روغن درخت چای را هر شب بر روی پوست خود اعمال نمایید.

روغن درخت چای می تواند منجر به تحریک خفیف پوست شما شود، بنابراین اگر شما می دانید که از پوست حساسی برخوردار هستید، باید به این مساله توجه نمایید. به عنوان مثال، حتما از مقدار توصیه شده استفاده کرده و هرگز در مصرف آن زیاده روی نکنید.

عصاره دانه گریپ فروت

روغن های گیاهی-کادو

دفعه بعدی که شما از صرف نیمی از یک گریپ فروت در وعده صبحانه لذت بردید، دانه و مغز آن را دور نیاندازید. چرا که عصاره دانه گریپ فروت از همین اجزا به دست می آید. عصاره دانه گریپ فروت، یک سم زدای طبیعی بوده و می تواند با سیستم ایمنی بدن ما در مبارزه با عفونت کمک کند. مصرف آن از طریق دهان می تواند در حل مشکلات معده و روده مانند اسهال و حتی مسمومیت های غذایی اثرگذار باشد.

البته بهتر است از عصاره دانه گریپ فروت تنها بر روی پوست خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید این روغن را برای درمان قارچ ناخن، بر روی ناخن هایتان اعمال کرده، و یا حتی آن را برای جلوگیری از کپک در گوشه و کنار آشپزخانه اسپری کنید.

اسطوخودوس

روغن های گیاهی-کادو

اسطوخودوس، از مزایای زیادی در بخش سلامت برخوردار است. مطالعات اخیر، اثرات مثبت اسطوخودوس بر روی بی­خوابی، ریزش مو، اضطراب، و حتی درد جراحی را اثبات نموده است. همچنین، اسطوخودوس می تواند به آرامش شما کمک کند. تحقیقات نشان داده که استنشاق بوی اسطوخودوس در واقع ممکن است منجر به کاهش سرعت سیستم عصبی ما شود. این امر باعث می شود که بدن ما با احساس آرامش بیشتری روبرو شده، و همچنین، خوابیدن و احساس شادی را برای ما آسان تر خواهد کرد. اگر شما معمولا با مشکل بی­خوابی درگیر بوده و شب خود را با نگرانی در مورد اتفاقات فردا می گذرانید، بدن نیست مقداری اسطوخودوس را بر روی بالش خود اسپری کرده و ببینید که چه اتفاقی می افتد. اسطوخودوس را همچنین می توان برای درمان سردرد و خستگی مورد استفاده قرار داد.

می توانید ادامه معرفی روغن های گیاهی را در بخش دوم از این مجموعه دنبال کنید.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *