انتخاب کاناپه-کادو

راهنمای جامع و کامل انتخاب کاناپه مناسب خانه شما (بخش دوم)

راهنمای جامع و کامل انتخاب کاناپه مناسب خانه شما (بخش دوم)

اگر شما هم تفاوت میان انواع مختلف کاناپه را نمی دانید و به دنبال انتخاب کاناپه مناسب با دکوراسیون خانه خود هستید حتما این مطلب را مطالعه کنید و باید بگوییم که این فقط شما نیستید که این تفاوت ها را نمی دانید. انتخاب یک کاناپه مناسب که مطابق با دکوراسیون داخلی خانه شما باشد و فضاهای خالی خانه شما را پر کند کار سختی به نظر می رسد، اما اگر شما دانش آن را داشته باشید می توانید مانند یک طراح دکوراسیون داخلی یک کاناپه انتخاب کرده و آن را با دیگر وسایل خود هماهنگ کنید. اما یادتان باشد نور نقش مهمی در دکوراسیون هر خانه ای دارد.

در بخش اول از این مجموعه چند مدل کاناپه و داشتان آن را برایتان بازگو کردین در این بخش به بقیه این معرفی می پردازیم.

سبک شماره ۶: کمل بک (CAMELBACK)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: برآمدگی موجود بر روی قسمت پشتی این سبک مبل، یکی از ویژگی های اصلی طراحی آن بوده و در حال حاضر، در بسیاری از انواع مدرن کاناپه مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی: علاوه بر این برآمدگی، ویژگی دیگری که این مبل را از مدل های دیگر متمایز می کند، دسته های عقب رفته آن است که به سمت خارج کشیده شده و می تواند برای تکیه دادن به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. زاویه پشتی این کاناپه کمی به عقب متمایل شده و به مردم اجازه می دهد در وضعیت راحت تری روی آن بنشینند.

مدل کاناپه کمل بک از سال های قرن ۱۸ وجود داشته، و برای اولین بار توسط یک کابینت ساز انگلیسی با نام چیپندیل (Chippendale) طراحی و ساخته شده است.

نکته: بسیاری از گونه های متفاوت با تغییرات مختلفی از این سبک در بازار وجود دارد. طراحان، تغییرات منحصر به فرد خود را به ساختار اولیه آن اضافه کرده اند، و ظاهر هر کاناپه کمل بک با طراحی متفاوت و تنوع بالایی انجام شده است.

سبک شماره ۷: کبریول (CABRIOLE)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: ظاهری زیبا و اصطلاحا شسته و رفته، به سبک نئو کلاسیک فرانسه.

طراحی: “کبریول”، اصطلاحی است که برای توصیف یک کالسکه و یا یک تاکسی در قرن ۱۸ مورد استفاده قرار می گرفته است. این مبل، از ساختار صندلی کابین کالسکه (و با ادامه یافتن پشتی آن به صورت یکدست و با یک انحنا به دسته های آن) الهام گرفته است.

چوبکاری یکدست این مدل کاناپه ممکن است نشان دهنده یک ظاهر طراحی شده باروک با حکاکی های استادانه باشد. این حکاکی استادانه، با سادگی روکش به کار رفته برای پوشاندن کاناپه کمتر دیده می شود.

نکته: نباید با پایه های کاناپه مدل کبریول دچار اشتباه شوید. طراحی استادانه پایه های این سبک مبل با مبلمان سبک کویین آنه (Queen Anne) و مبلمان چیپندیل همراه شده است. اما یک نسخه مدرن از این سبک کاناپه ممکن است از این پایه ها در طراحی خود استفاده نکرده، و از ظاهر ساده تری برخوردار باشد.

سبک شماره ۸: امپایر (EMPIRE)

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: به طرز شگفت انگیزی مزین و آراسته، با یک طراحی قوی تاثیر گرفته از دوران تمدن رومی.

طراحی: سبک مبلمان امپایر یا امپراتوری، در زمان سلطنت ناپلئون (۱۸۰۴-۱۸۱۵) در فرانسه، و با الهام از مد کلاسیک روم باستان آغاز شد. یک مهاجر فرانسوی با نام چارلز هونوره لانویر (Charles-Honoré Lannuier)، اولین کابینت سازی بود که سبک مبلمان امپایر را به آمریکا معرفی کرد. از آن زمان تا کنون، این مدل کاناپه به عنوان یکی از قطعات محبوب و رایج مورد استفاده همگان قرار گرفته است.

ساختار این مدل کاناپه، از یک پشتی مزین و کار شده، و دسته های برگشته و انحنا یافته ای تشکیل شده، و به پایه های ساده یا کاملا کار شده ای منتهی می شود. سبک کاناپه امپایر در اغلب موارد از شباهت های نزدیکی با سبک فرانسوی برخوردار می باشد.

نکته: نقوش طراحی حک شده بر روی بخش چوبی مبل های سبک امپایر، انعکاس دهنده تمایلات ناپلئون مانند مجسمه ابوالهول، گل و بوته، پیچ امین الدوله، و زنبور عسل (نماد شخصی ناپلئون) می باشد.

سبک شماره ۹: مدرن اواسط قرن

انتخاب کاناپه-کادو

ظاهر: صاف و ساده، خطوط ساده و نازک با یک پشتی مشبک و جزئیات رترو.

طراحی: سبک طراحی دموکراتیک و مردم پسندی که در سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۰ سراسر جهان غرب را در بر گرفته بود، در چند سال گذشته مجددا به عنوان یک گزینه شیک دکوراسیون داخلی، بازار مبل مدرن اواسط قرن را احیا نموده است. این مبل­ها، از ساختار راست و مستقیم، خطوط مربعی، و دسته های کوتاه و ساده ای برخوردار می باشند. پایه های فلزی یا چوبی قابل مشاهده این مدل، ارتفاع اندکی داشته، و به طور کلی، مربعی و یا کمی مخروطی شکل هستند.

نکته: مبل مدرن اواسط قرن، به کلمه ای برای توصیف و نمایش زندگی شهری تبدیل شده است. اگر شما به دنبال یک سبک مدرن، هوشمندانه، کاربردی، و متناسب با فضاهای کوچک هستید، این سبک خاص می تواند بهترین گزینه موجود در میان رقبای خود به شمار رود.

منبع: bodminmagazine

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *