تزریق بوتاکس-کادو

سوالاتی که باید قبل از تزریق بوتاکس از خود یا پزشکتان بپرسید !

سوالاتی که باید قبل از تزریق بوتاکس از خود یا پزشکتان بپرسید !

بوتاکس دقیقا چیست؟ تزریق بوتاکس ، یک داروی نسخه ای است که به درون عضلات تزریق شده و برای بهبود موقتی ظاهر چین و چروک متوسط تا شدید پوستی (به عنوان مثال، خطوط اخم بین دو ابرو در بزرگسالان) مورد استفاده قرار می گیرد.

اما شما چگونه باید بدانید که بوتاکس برای شما مناسب است؟ اولین قدم این است که یک نگاه سخت و طولانی در آینه به خود بیاندازید. بهترین کاندید برای اعمال بوتاکس فردی است که می تواند خطوط چین و چروک را حتی زمانی که صورتش هیچ حالتی به خود نگرفته ببیند. راه هایی برای داشتن پوستی صاف و سالم وجود دارد. در این مطلب، برخی از سوالاتی که باید قبل از استفاده از این روش زیباسازی از خود بپرسید، به شما ارائه خواهد شد.

آیا فردی که قرار است این کار را برایتان انجام دهد، واجد شرایط است؟

تزریق بوتاکس-کادو

در حالی که امروزه، تعیین یک وقت ویزیت برای بوتاکس به سادگی تعیین وقت برای مانیکور است، اما این بدان معنا نیست که جایی که این رزرو را در آنجا انجام داده اید، کاملا واجد شرایط است.

ممکن است فکر کنید هر فردی بتواند در یک موسسه زیبایی کار کرده و عمل تزریق بوتاکس را انجام دهد. اما با این حال، هر کشور یا ایالتی دارای مقررات خاص برای افرادی است که می توانند (و یا نمی توانند) بوتاکس تزریق کنند.

بنابراین بهتر است همیشه به خاطر داشته باشید که صرف نظر از این که فردی که تزریق بوتاکس را برایتان انجام می دهد چه نوع پزشکی و با چه سطح از تحصیلات است، نکته مهم تر این است که اطمینان حاصل شود فرد مورد نظر از آموزش رسمی در زمینه تزریق آرایشی برخوردار بوده، و یک انژکتور تایید شده باشد. هرگز از پرسیدن خجالت نکشید.

آیا این کار خطرات و یا عوارض جانبی خاصی دارد؟

تزریق بوتاکس-کادو

بوتاکس، خطرات قابل توجهی برای بدن شما ندارد. اما شما به هر حال باید چند نکته را قبل از انجام این کار مد نظر قرار دهید. خطر کبودی یا تورم در محل تزریق وجود دارد، اما این امر موقتی است. بنابراین اگر شما قرار است در یک مهمانی یا رویداد مهم شرکت کنید، احتمالا بهتر است برنامه تزریق بوتاکس خود را برای چند روز قبل از تاریخ رویداد مورد نظر قرار دهید.

شما همچنین باید چند ساعت پس از تزریق، از انجام ورزش خودداری کرده و از دراز کشیدن اجتناب کنید. چرا که مردم در حال انجام ورزش معمولا عضلات صورت خود را فعال می کنند، و این امر ممکن است باعث حرکت بوتاکس به عضلات مجاور شود. دراز کشیدن نیز همین خطر را ایجاد می کند.

آیا من به انجام بوتاکس نیاز دارم؟ و یا یک درمان دیگر برایم مناسب تر است؟

تزریق بوتاکس-کادو

برخی از مردم فکر می کنند به بوتاکس نیاز دارند، اما برای آنها فیلر (filler) بسیار مناسب تر است. بوتاکس به طور گسترده ای برای چین و چروک های پویا استفاده می شود. به عنوان مثال، تزریق بوتاکس در نواحی چروک های بین دو ابرو، اطراف پیشانی، و دور چشم برای جلوگیری از حرکت عضله (که منجر به چین و چروک می شود) به کار می رود.

هر چند بوتاکس، پوست صاف و جذابی به شما ارائه می دهد، اما قادر نخواهد بود پوست تضعیف شده یا دچار افتادگی را پر کند. در عوض، برخی از فیلرها یا پرکننده های پوستی، از ماده ای به نام اسید هیالورونیک تشکیل شده است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. این ماده، حجم صورت را افزایش داده و به این ترتیب، یکی از نشانه های پیری زودرس را از بین می برد. اثرات این فیلر انتخاب شده می تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد. شما همچنین می توانید برای آنکه پوستتان از بهترین ظاهر خود برخوردار باشد، از ترکیبی از هر دو (تزریق بوتاکس و فیلر) استفاده کنید.

آیا اکنون زمان مناسبی برای انجام این کار است؟

تزریق بوتاکس-کادو

بسیاری از مردم می خواهند تزریق بوتاکس را قبل از یک رویداد بزرگ مانند عروسی خود انجام دهند. اما برای اثرگذاری مناسب دارو باید از یک زمان بندی مناسب کمک بگیرید. اثر بوتاکس به طور معمول سه ماه طول می کشد. همچنین، مشاهده اثرات آن به طور کامل می تواند هفت روز طول بکشد. اما اکثر مردم می توانند اثرات اولیه را پس از دو تا سه روز مشاهده کنند.

به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، جدول زمانی خود را برای پزشک خود توضیح دهید به این ترتیب، آنها می توانند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

تزریق بوتاکس-کادو

از آنجا که بوتاکس یک روند درمانی زیبایی است، هزینه انجام آن می تواند بالا باشد. به طور کلی، هزینه این امر به محل سکونت شما، میزان تجربه پزشکی که قرار است این کار را انجام دهد، و میزان محصول استفاده شده بستگی دارد. بنابراین، بهتر است هزینه مورد نیازی که باید برای این کار پرداخت کنید را از پزشک یا مسئول مالی پرسیده و براساس آن در مورد انجام یا عدم انجام این کار تصمیم گیری نمایید.

قبل و بعد از انجام عمل بوتاکس باید چه کارهایی انجام دهید؟

تزریق بوتاکس-کادو

باید بدانید که پوست شما همیشه پس از اخذ تزریق در بهترین حالت خود نخواهد بود. خوشبختانه، بوتاکس پوست شما را بیش از حد تحریک نمی کند، اما با این حال بهتر است همیشه احتیاط کنید. بروز تورم بسیار شایع نیست، اما استفاده از یک بسته یخ و قرار دادن آن بر روی پوست به مدت ده دقیقه (درست پس از تزریق) می تواند به جلوگیری از بروز تورم کمک کند.

اگر می خواهید اثر بوتاکس خود را طولانی تر کنید، می توانید از مکمل روی استفاده کنید. مطالعات نشان داده که مکمل روی به طولانی شدن اثر بوتاکس کمک می کند. مصرف آن به مدت چهار روز قبل از درمان می تواند اثر این تزریق را طولانی تر کند.

آیا برای دریافت بوتاکس بیش از حد جوان هستم؟

تزریق بوتاکس-کادو

اگر تا به حال با خود فکر کرده اید از آنجایی که تازه شروع به مشاهده بروز چین و چروک بر صورت خود نموده اید، پس شما بیش از حد برای دریافت بوتاکس جوان هستید، باید بدانید که احتمالا دیرتر از زمان مناسب نیز برای دریافت این درمان دست به کار شده اید. هیچ سن خاصی برای شروع به دریافت بوتاکس وجود ندارد. این امر به طور کامل به وضعیت پوست شما بستگی دارد.

در صورتی که زودتر از چیزی که فکر می کنید از بوتاکس استفاده نمایید، می توانید از بهترین عملکرد نیز برخوردار شوید. هنگامی که شما برای اولین بار روند تشکیل چین و چروک را بر روی پوست خود می بینید، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه نموده و با او در مورد تعیین این امر که آیا بوتاکس می تواند روند بروز این چین و چروک را متوقف کرده و یا پیشرفت آن را معکوس کند، مشاوره نمایید. در واقع بوتاکس، بهترین درمان ممکن به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به شمار می رود.

آیا بوتاکس می تواند در حل مسائل دیگر نیز تاثیرگذار باشد؟

تزریق بوتاکس-کادو

شما ممکن است از این موضوع اطلاع نداشته باشید که کاربردهای غیر آرایشی مختلفی برای بوتاکس وجود دارد. در واقع، بوتاکس می تواند در بسیاری از شرایط خاص به شدت اثرگذار باشد.

بوتاکس، برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل، جلوگیری از میگرن، و درمان مثانه بیش فعال مورد تایید سازمان بهداشت می باشد. این ماده همچنین در درمان مشکلات متعددی مانند درمان درد مزمن، فک قفل شده، و التهاب پلانتار (درد پاشنه) نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما فکر می کنید و یا اطمینان دارید که از یکی از این مشکلات رنج می برید، از پزشک خود بپرسید که آیا بوتاکس می تواند بخشی از برنامه درمانی شما باشد یا خیر.

آینده بوتاکس چیست؟

همه ما انسان ها همیشه به دنبال یافتن “چشمه جوانی” و یا جدیدترین و بهترین محصولات ضد پیری هستیم، اما شاید جدیدترین محصول لزوما بهترین انتخاب نباشد.

در حال حاضر، بوتاکس می تواند بهترین محصول در زمینه درمان های جوانی و ضد پیری به شمار رود.  چرا که ما از فراتر از بوتاکس و آینده ضدپیری بی خبریم. اگر چه از زمان ابداع بوتاکس تاکنون، چند رقیب بوتولینوم (botulinum) مانند دیسپورت (Dysport) و زیومین (Xeomin) مورد تایید قرار گرفته اند، اما تاکنون هیچ داروی غیر بوتولینیوم دیگری که دارای اثربخشی بهتری برای درمان چین و چروک صورت باشد، ابداع یا معرفی نشده است. بنابراین تا زمانی که یک درمان بهتر و اثرگذارتر (این امر ممکن است در سال های دور در آینده اتفاق بیافتد) یافت شود، میلیون ها نفر از ما هنوز هم باید برای مبارزه با چین و چروک پیشانی، خط اخم، و خطوط انتهای چشم یا پای کلاغ خود به بوتاکس تکیه کنیم!

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *